VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANNA TIŠNOVSKÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Město chce sjednotit sekání trávy a stříhání stromů

Brno - Jedna firma seká trávu, jiná sází květiny a další stříhá stromy. Parky zaměstnají desítky zahradníků z různých podniků, což chtějí úředníci brněnského magistrátu v nejbližší době změnit. „Musíme vytvořit jasná pravidla úpravy zeleně tak, aby nejen hezky vypadala, ale zároveň plnila účel přirozené bariéry proti hluku a prachu," vysvětlil náměstek brněnského primátora Martin Ander.

Silné město chrání slabší. Hlavně na ulici, říká o veřejném prostoru Flamiková

Brno /ROZHOVOR, ANKETA/ - Vysoké poplatky a málo parkovacích míst. Kritika návrhu rezidentního parkování v centru Brna zní v posledních týdnech od velké skupiny řidičů. Nový systém parkování upřednostní trvalé obyvatele před těmi, kteří přijedou odjinud. V části centra Brna ho vedení města spustí již letos v listopadu. „V některých ulicích se nedá vůbec legálně zaparkovat. Auta stojí na chodnících i v křižovatkách. Mnozí lidé, kteří tu bydlí, raději ani neodjíždí, aby o místo nepřišli," říká místostarostka městské části Brno-střed Jasna Flamiková, která se věnuje dopravě.

Řidiči se musí obrnit trpělivostí. Parkování u Lužánek ztěžuje objížďka

Brno - Dlouhé objíždění jednosměrek, postávání v řadách parkujících aut a hledání místa na ještě plnější brněnské třídě Kapitána Jaroše. Za posledních čtrnáct dní podobný scénář prožívají všichni řidiči, kteří v centru chtějí zaparkovat poblíž parku Lužánky.

Oceněné stavby v kraji? Archeopark i čistička

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - V Jihomoravském kraji loni vznikly desítky unikátních staveb. Z těch nejlepších na konci dubna vybrala odborná porota soutěže Stavba Jihomoravského kraje roku 2017 vítěze v sedmi různých kategoriích. Deník Rovnost představuje hlavní vítěze i další oceněné stavby.

Happening, bleší trh i stand-up. Týden města promění brněnské ulice

Brno – Setkávání sousedů, živo v ulicích i parcích. Brno se i letos připojí k týdenním oslavám mezinárodního Dne města, který již tradičně připadá na třetí květnovou středu. Zkrášlování a oživování ulic už začalo a potrvá až do konce týdne.

Mladík odsouzený za vraždu v arboretu se dovolává k nejvyššímu soudu

Brno – Proti trestu osmnácti let vězení za ubodání studentky podal odsouzený Radúz Šafránek v úterý dovolání k nejvyššímu soudu. Brněnskému deníku Rovnost informaci potvrdila mluvčí Krajského soudu v Brně Simona Pešková.

Magistrát mění vedoucí. Víc než v předchozích volebních obdobích

Brno /ANKETA/ – Ačkoli na počátku volebního období koaliční politici slibovali úředníkům jistoty a lepší pracovní podmínky, od roku 2014 se na magistrátu vyměnilo již jedenáct vedoucích odborů. Opozice za to současné vedení města kritizuje.

Odtrhal poznávací značky z aut. Nemám rád Pražáky, zdůvodnil mladík

Brno - Strhnutím, zahozením nebo alespoň poškozením poznávací značky vyjadřoval osmnáctiletý mladík odpor k lidem z Prahy. Vandalskému řádění přihlížela skupina pěti dalších mladíků a čtrnáctiletá dívka. Vše spatřil z okna v neděli kolem třetí ráno svědek v Koniklecové ulici v Brně. Ničení aut zastavili až přivolaní policisté.

OBRAZEM: Na přehradě dělníci usazovali nový rychlouzávěr. Po 75 letech

Brno – Dvaadvacet tun vážící rychlouzávěr montovali energetici ve středu na hrázi Brněnské přehrady. Po pětasedmdesáti letech vyměnili součástku Kníničské vodní elektrárny, kterou vyrobili technici v Dukovanech. Začala tím poslední fáze rekonstrukce přehradní elektrárny.

Uber dočasně ruší jízdy v Brně. Proti rozhodnutí soudu se odvolá

Brno – Společnost Uber v Brně oficiálně pozastavila své přepravní služby. „Přišel nám výsledek předběžného opatření brněnského krajského soudu. Podáme proti němu odvolání, od středeční půlnoci ale musíme veškeré naše služby pozastavit," potvrdila mluvčí Uberu pro Českou republiku Miroslava Jozová.

AKTUALIZOVÁNO

Recesista "Babiš" mával koblihami. Protestů v Brně se zúčastnily tři tisíce lidí

Brno /VIDEO, ANKETA/ – Jsme obyčejní lidé, ale není nám lhostejné, kde žijeme. To vzkázali ve středu večer prezidentu Zemanovi a ministru financí Andreji Babišovi lidé, kteří přišli demonstrovat na náměstí Svobody. Dav tří tisíc lidí tak s transparenty nad hlavami vyjádřil nesouhlas nejen s chováním českých politiků, ale i obavy o ztrátu svobody. Někteří poté podepsali proti Andreji Babišovi petici. Akce se obešla bez výtržností, lidé se po přečtení projevů přesunuli na Moravské náměstí. Demonstranti se připojili k sérii podobných shromáždění, která se ve středu konala i v dalších českých městech.

Přestavbu problémové křižovatky do tvaru fazole kraj odkládá. Kvůli nové studii

Brno /INFOGRAFIKA/ – Na plynulou a bezpečnou jízdu z centra města k Brněnské přehradě či do zoologické zahrady si řidiči zatím počkají. Složitá křižovatka Bystrcké a Kníničské ulice, v níž auta překonávají semafory a tramvajové koleje, bude nadále kolonami komplikovat řidičům cestu z centra do Bystrce a naopak. Plány na přestavbu křižovatky, o kterých Brněnský deník Rovnost informoval na konci loňského roku, zastavilo vedení Jihomoravského kraje.

Domov důchodců na místě hřbitova? Obřanští jednají s farností o využití pozemku

Brno /FOTOGALERIE/ – Zachování pietního místa, park nebo domov důchodců? O budoucnosti pozemku bývalého hřbitova ve Fryčajově ulici v Obřanech od minulého týdne diskutují zastupitelé městské části i lidé na sociálních sítích. „Domov důchodců potřebujeme a místní farnost nám k tomuto účelu zdarma nabídla pozemek. Je to pro nás výhodná nabídka, proto o ní jednáme," vysvětlila starostka Maloměřic a Obřan Klára Liptáková.

Hráz se zase lidem zavře. Kvůli umisťování nového rychlouzávěru na elektrárnu

Brno - O prodlouženém víkendu mají lidé na čas poslední šanci projít se po hrázi Brněnské přehrady. V úterý ji totiž až do soboty uzavřou energetici, kteří na Kníničskou vodní elektrárnu umístí nový rychlouzávěr. „Stejně jako na podzim opravy plánujeme tak, aby co nejméně omezily provoz. Druhá uzavírka je zároveň poslední úplná uzavírka hráze. Lidé ale musí počítat s dopravním omezením až do ukončení jarních prací,"oznámil mluvčí společnosti ČEZ Martin Schreier.

Na internetu si utahují z Kuřimi. Stránku sledují stovky lidí

Kuřim - Kuřim je pustina i místo, odkud lidé utíkají, píší lidé na facebookové stránce Brněnského institutu pro urážení Kuřimi. Od založení ji začaly sledovat téměř dva tisíce lidí. Autoři, kteří na adresu města vymýšlejí často ostré vtipy, tak velký zájem lidí nečekali.

Brňané se na místě bývalého Hříbku občerství v kiosku

Brno - Žízeň i hlad opět na tradičním místě zaženou Brňané koupající se na Sokolském koupališti na Brněnské přehradě. Zbořenou restauraci Hříbek letos od prvního května do konce října nahradí kiosek. Rozhodli o tom kníničtí radní. Vyhověli tak návštěvníkům, kteří si na nepřítomnost občerstvení stěžovali. „Přímo na pláži žádná jiná restaurace není a ty, co jsou poblíž, nestíhají," vysvětlil rozhodnutí starosta Martin Žák.

Joštova: lidé chtějí přechod. Odbor dopravy magistrátu situaci vidí jinak

Brno - Troubení i nadávky si vyměňují chodci a řidiči každý den při přecházení z parku na Moravském náměstí do Joštovy ulice. Někteří Brňané chtějí zajistit větší bezpečí při přecházení pomocí nového přechodu. „Je třeba respektovat skutečné trasy, kudy lidé přes vytížené náměstí procházejí. Současné přechody jsou nevyhovující," popsal Aleš Máchal, který projekt na zřízení přechodu navrhl do participativního rozpočtu Brna.

Rezidentní parkování? Starostové chtějí bránit místní před náporem řidičů

Brno /INFOGRAFIKA/ – Obavy z nedostatku parkovacích míst, vysokých poplatků i zbytečného papírování. Hlavní důvody, proč se zástupcům brněnských městských částí moc nelíbí systém rezidentního parkování. Přesto se do něj pravděpodobně zapojí. Zvláště čtvrti sousedící s centrem města se totiž bojí velkého náporu řidičů hledajících místo mimo zóny už naplánované v Brně-středu.

Uspořádání Grand Prix? Rekordních 70 milionů od státu. Z dotace splatí i dluh

Brno /ANKETA/ – Rekordní příspěvek sedmdesát milionů korun získá letos brněnská Grand Prix od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Podle zástupců Brna a Jihomoravského kraje by letošní ročník měl být ziskový. Zbylé peníze by poté Spolek pro GP, který v Brně závody pořádá, měl využít pro pokrytí ztráty osmadvaceti milionů korun z loňského roku.

OBRAZEM: Zaměstnanci v oblacích. Brněnská firma Kiwi.com slavila pět let

Brno /VIDEO/ – Stylově v oblacích slavila pět let od založení brněnská firma Kiwi.com, která vyhledává a prodává levné letenky do všech koutů světa.

Trolejbus srazil chodce na přechodu. Muž je v kritickém stavu

Brno – Osmačtyřicetiletého muže v úterý dopoledne srazil trolejbus na přechodu pro chodce v Brně. Skončil s mnohačetnými a velmi vážnými zraněními v nemocnici. Nehoda se stala v Kounicově ulici před budovou krajského ředitelství policie.

AKTUALIZOVÁNO

Uber v Brně: soud alternativní taxislužbu předběžným opatřením zakázal

Brno /ANKETA/ – Po necelých třech měsících služba Uber, která propojuje řidiče a zájemce o svezení autem, v Brně patrně skončí. Společnost podle zástupců města i rozhodnutí soudu porušuje zákon upravující taxi služby. „Před několika dny o tom, že je tato služba nelegální a její řidiči jezdí bez licence, rozhodl krajský soud. Zároveň vydal předběžné opatření, služba proto musí ukončit činnost na území města, dokud nebude fungovat v souladu s platnými zákony České republiky," oznámil v úterý primátor města Brna Petr Vokřál.

Neúnosný nepořádek v Židenicích. Lidi, nebuďte prasata, vyzývá dokonce cedule

Brno - Lidé v Židenicích si stěžují na znečištěné okolí bydlišť. Zastupitelé je proto chtějí do úklidu zapojit. Například přes sociální sítě.

Jakubské náměstí: pitím piva porušují vyhlášku, problém mohou vyřešit zahrádky

Brno /ANKETA/ – Na pověstné jedno pivo vyráží na Jakubské náměstí v Brně každý den desítky lidí a řada z nich si ho vychutná raději venku. I navzdory vyhlášce, která popíjení alkoholu na náměstí i v přilehlých ulicích zakazuje. „Na pivo chodím do Výčepu Na stojáka často. Náměstí je přece prostor k setkávání. Ke společenskému životu to patří a nevidím důvod, proč bychom se v tom měli omezovat," nechápe zákaz pití alkoholu Brňan Radek Kříž.

Skládá si kola. Sběratel má Žirafu, Spermii a zápisy v knize rekordů

Jižní Morava – Od největších po ty úplně nejmenší, s řídítky i bez. Martin Zehnal z Hrušek na Vyškovsku má doma více než sedm desítek jízdních kol, které překvapí i zkušeného cyklistu. Některé dokonce jezdí pozadu. Sběratel si unikáty sám vyrábí a v České knize rekordů má několik zápisů jak za kola, tak za jízdu na nich.

VIDEO: Mladí cizinci poničili v parku lavičky. Hrozí jim pokuta až dvacet tisíc

Brno – Podle záběrů to vypadá na chvilkové pomatení smyslů. Dva mladí Rumuni možná ale ani sami nevěděli, proč poškodili lavičky v brněnských Denisových sadech. Při jejich řádění je zachytila kamera a krátce po činu mladé cizince zadrželi městští policisté. Oběma vandalům za přestupek hrozí pokuta.

Nehoda zkomplikovala provoz v Jihlavské ulici. Zranily se při ní dvě ženy

Brno – Brněnští řidiči jsou na hustý každodenní provoz v Jihlavské ulici zvyklí. V úterý dopoledne se však museli obrnit trpělivostí ještě více, protože provoz za křižovatkou s ulicí Kamenice zkomplikovala nehoda dvou osobních aut. U čerpací stanice se tak začaly tvořit kolony.

Požár v obchodním domě: hasiči krotili plameny v novinovém stánku

Brno – Neobvyklý požár likvidovali v pondělí večer hasiči v Brně-Ivanovicích. V novinovém stánku v tamním obchodním domě Globus se vznítila tiskárna. Na místo vyrazilo šest jednotek hasičů. „Požár jsme uhasili jedním vodním proudem," sdělil v úterý ráno mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš. Vodu použitou k uhašení vznícené tiskárny hasiči po zásahu z prodejny odčerpali.

Město? Lidé chtějí raději dům a zahradu, říká sociolog

Jižní Morava - Utíkají lidé z venkova, nebo je to jen politická propaganda? Tématem se zabývají sociologové už od devadesátých let. „Obce zejména v okolí velkých měst se v posledních letech naopak rozrůstají. Odliv lidí z měst vyvrcholil asi před pěti lety. Trend slábne, ale dá se očekávat i v následujících letech," říká sociolog Martin Šimon z české Akademie věd.

Dobrovolníci v Brně vyčistí osmdesát míst. Už v sobotu

Brno – Denisovy sady, Červený kopec i paneláková sídliště. Osm desítek míst v Brně zbaví dobrovolníci v sobotu odpadků při hlavním úklidovém dni čtvrtého ročníku akce Ukliďme Česko. „Chceme hezčí prostředí v místě, kde žijeme. Jeden den tomu obětuji," řekla Milena Dvořáková z Lesné, která se k úklidu připojí.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies