VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANNA TIŠNOVSKÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zemětřesení na Kosu: Lidé vybíhali z hotelů. Třásl se celý dům, popsala Brňanka

Brno - Opakované otřesy, padající předměty i odjezd na letiště v pyžamu. Tak popisují poslední noc strávenou na řeckém ostrově Kos čeští turisté, kteří přicestovali v pátek krátce před druhou hodinou odpoledne na brněnské letiště. Jejich návrat z dovolené se zpozdil o více než dvě a půl hodiny, letiště na ostrově bylo totiž na několik hodin uzavřené kvůli odstraňování následků zemětřesení o síle 6,7 stupně.

Zmrzlina? Loni byla trend marihuanová, letos aloe vera, říká cukrář

Brno /ROZHOVOR/ – Odklopí stříbrné víko a v okolí růžového zmrzlinového stánku zavoní čerstvé broskve. Další rozmanité vůně se skrývají pod jinými víky chladicího pultu, ze kterého nabírá Radim Řezáč zmrzlinu. Vyrábí ji v rodinné cukrárně Větrník v brněnských Řečkovicích. „Zmrzlina se dá vyrobit téměř ze všeho. Lidé rádi zkouší netradiční chutě. Nedá se ale říct, že by se kvůli nim vraceli. Vanilková je jistota,“ tvrdí Řezáč.

Postaví stovku nových bytů. Dopravní napojení přes starou Líšeň radnice odmítá

Brno – Sedm bytových a šest rodinných domů s přibližně stovkou bytů postaví developeři v brněnské Líšni. Bydlení vznikne v lokalitě Habří poblíž Podbělové ulice. Podle původního plánu měly být nové domy dopravně napojeny na starou Líšeň, tamní radnice ale s plánem nesouhlasí.

Oprava za čtvrt miliardy. Výměna potrubí nebo kolejí na rok zavře Údolní ulici

Brno - Tramvaj číslo čtyři od konce letošního roku návštěvníky na hvězdárnu nepřiveze. Dělníci totiž budou přes rok opravovat Údolní ulici.

Farmářské trhy? Málo problematické. Loni inspektoři zjistili jen dva nedostatky

Jižní Morava /ANKETA, INFOGRAFIKA/ – Místní produkty, čerstvé ovoce a zelenina, vonící pečivo. Jihomoravané na farmářských trzích hledají především kvalitní potraviny.

Říkají mi děda. Pozvání na pivo ale odmítám, povídá výčepní z otevřené garáže

Brno - Za dědou do garáže na jedno, říkají stálí hosté, kteří už bezmála dvacet let chodí do brněnské kníničské Rekreační ulice za dobrým pivem. V otevřeném garážovém výčepu je tam téměř každý letní večer přivítá František Tesař. „Dopoledne vyrábím zmrzlinu. Odpoledne se potom věnuji hostům a načepuji jim pivo podle jejich přání," říká pětaosmdesátiletý výčepní Tesař.

Návrhy Hrabalova parku: lavičky ve tvaru koček, židle pod ovocnými stromy

Brno /VIZUALIZACE, ANKETA/ – Stezka nad vysokou trávou, stůl s jednou nohou kratší i židle rozeseté pod korunami ovocných stromů – tak by podle studentů architektury a výtvarného umění mohl vypadat park v brněnských Židenicích. Připomene tamního rodáka a spisovatele Bohumila Hrabala.

AKTUALIZOVÁNO

Kauza Uber: zákaz v Brně platí dál, soud zrušil jiné předběžné opatření

Olomouc, Brno - Zákaz poskytování levné spolujízdy v brněnské kauze Uber zrušil Vrchní soud v Olomouci. Nejednalo se však o zrušení předběžného opatření pro celou společnost Uber, jak uváděly první zprávy České televize, ale jen o opatření pro brněnského řidiče Jakuba Dümlera, který jezdil pod záštitou společnosti. Soud má nyní třicet dnů na doručení rozhodnutí účastníkům řízení, teprve poté zveřejní odůvodnění.

Nabourané policejní superauto je zpět u firmy BMW. Kruliš opustil nemocnici

Brno - Luxusní sportovní auto, které na konci května havarovalo v brněnských Chrlicích, je zpátky v garážích společnosti BMW, která nabouraný sporťák převzala od Generální inspekce bezpečnostních sborů. V pondělí také opustil nemocnici zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, který při nehodě v autě seděl.

Školáci označili nebezpečné přechody. Situaci má vyřešit dopravní studie

Brno – Přes důkladné rozhlédnutí se na některých místech v okolí škol děti bojí samy přecházet ulici. Žáci tří brněnských základních škol místa proto zakreslili do dotazníku projektu Bezpečně do škol. Na to, jak přechody upravit, připraví pro město odborníci na dopravu studii.

V brněnské zoo se rozrostla stáda. Narodila se mláďata velblouda a bizona

Brno /FOTOGALERIE/ - Ve výběhu se zbytkem stáda zahlédnou návštěvníci brněnské zoo v těchto dnech mládě velblouda dvouhrbého. Je to samec, který se narodil velbloudici Belle před několika dny. Druhý letošní přírůstek do velbloudího stáda bude dělat společnost jen o několik měsíců starší samičce Valerii.

Vyhrožovali, napadali a okrádali. Policie dopadla trio mladých lupičů

Brno - V poklidném hovoru s kamarádkou jej vyrušily nadávky mladíků. Když chtěl odejít, napadli ho a sebrali mu peněženku. Policie dopadla trojici mladíků, kteří jsou podezřelí z toho, že na konci května a na začátku června zastrašovali, přepadávali a okrádali lidi v brněnských Denisových sadech a v čekárně na hlavním nádraží.

Řidiči hlídají bloková čištění. Odtažených aut ubylo

Brno – Večer zaparkují, ráno marně auto na parkovišti hledají. Tisíce řidičů v Brně zapomenou při blokovém čištění přeparkovat a auto si potom vyzvedávají na odtahovém parkovišti. Termín čištění ulic si v těchto dnech musí zkontrolovat řidiči v mnohých městských částech. Začala totiž druhá fáze blokových čištění. Na hrozící odtah řidiče upozorní i aplikace v chytrém telefonu.

Rudoarmějec na Moravském náměstí? S podobou je možné pracovat, říká architekt

Brno – Moravské náměstí, nad kterým se tyčí socha rudoarmějce, láká Brňany k setkávání. Příští rok začne rekonstrukce tamního parku. Lidem se návrh líbí, výhled z něj by podle části Brňanů mohl zkazit pomník Vítězství Rudé armády nad fašismem.

Problematika alimentů? Na Moravě platí otcové výživné ukázněně, říká právnička

Brno - Starají se o dítě, výživné od bývalých partnerů ale nedostávají. Rozvedené matky v takovém případě často hledají zastání u soudu. „Do sporu ženy vloží peníze i čas, na konci však nemusí dosáhnout žádného výsledku," říká právnička Daniela Kovářová, která se specializuje na rodinné právo.

OBRAZEM: Při Noci kostelů Brňané osahávali zvon, varhany zněly i po půlnoci

Brno - Věřící i nevěřící lidé se setkali v pátek večer v chrámech a kostelích po celé republice při devátém ročníku Noci kostelů. V Brně a okolí bylo otevřených celkem šestašedesát svatostánků.

Zahrady dokořán. Návštěvníkům se otevřou i ty běžně nepřístupné

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ – Velké zámecké i malé přírodní zahrady se o víkendu otevřou lidem. Pořadatelé v některých z nich chystají speciální program.

U Olympie se srazilo pět aut. Na dálnici k Brnu se tvořily dlouhé kolony

Brno – Pět nabouraných aut a jeden zraněný. Hromadná dopravní nehoda v Modřicích u nákupního centra Olympia ucpala ve čtvrtek v podvečer dálnici D2 ve směru na Brno. Auta projížděla úsek jen jedním jízdním pruhem, proto se na dálnici tvořily kolony dlouhé přes tři kilometry.

Zdržení. Brňané si na nákup v kryté tržnici na Zelném trhu počkají o něco déle

Brno – Ačkoli měli prodejci otevírat stánky s masem, rybami či mléčnými výrobky už za necelé dva týdny, na pořádný nákup v kryté tržnici na Zelném trhu si Brňané ještě počkají. Otevření provozovatelé tržnice odloží nejspíš o dva týdny kvůli zdržení montáže vnitřního vybavení. V původním termínu se lidé naopak projdou nově otevřeným průchodem mezi nádvořím Staré radnice a Zelným trhem.

Dětské centrum v Pivovarské bude mít školku pro padesát dětí i zelenou střechu

Brno /VIZUALIZACE/ - Budova s tělocvičnou, společenským sálem i kavárnou, která zároveň splyne s přírodou. Tak bude podle vítězného návrhu vypadat volnočasové centrum s mateřskou školkou pro padesát dětí v Pivovarské ulici. Zástupci radnice Brna-středu ve čtvrtek představili projekt, který vytvořili architekti z atelieru Vizage.

Inspekce: Přítomnost Kruliše v supersportu nebyla protizákonná

Brno, Praha – Přítomnost zástupce vedoucího hradního protokolu Vladimíra Kruliše v policejním supersportu nebyla protizákonná, sdělila Generální inspekce bezpečnostních sborů. „Do současnosti jsme nezjistili žádné okolnosti, který by nasvědčovaly podezření ze spáchání trestného činu ze strany policistů," uvedla mluvčí inspekce Radka Sandorová.

Přírodní koupaliště biotop je zavřené kvůli odvolání ředitele. Do pátku

Brno – I když teploty v posledních dnech lákají ke koupání, lidé v městské části Brno-jih se v místním přírodním koupališti Biotop svlažit nemohou. Je zavřené kvůli tomu, že radní odvolali dosavadního ředitele Aleše Krčála. Od té doby koupaliště v Komárově pro návštěvníky upravují. Otevřít chtějí až v pátek nebo v sobotu.

OBRAZEM: Nebe nad přehradou se letos podruhé rozzářilo barvami

Brno - Druhý soutěžní ohňostroj nad temnou hladinou Brněnské přehrady přilákal na její břehy davy lidí. „Na ohňostroj se podle prvních odhadů dívalo kolem sto třiceti tisíc lidí," informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

AKTUALIZOVÁNO

Požár střechy způsobil škodu 900 tisíc korun. V nemocnici skončila jedna žena

Brno /VIDEO/ - K požáru na terase a v podkroví rodinného domu vyjížděli ve středu po čtvrté hodině odpoledne hasiči do brněnských Žabovřesk. Oheň na domě způsobil škodu devět set tisíc korun, příčinu požáru hasiči stále neznají. Z hořící budovy nemuseli nikoho vyprošťovat. Záchranáři přesto z místa do nemocnice převezli zraněnou ženu.

Kvůli novému supermarketu doprava zhoustne. Bohunice zvažují kruhový objezd

Brno – Další možnost k nákupu získají lidé v Bohunicích. Začíná tam stavba obchodu mezi ulicemi Pod Nemocnicí, Osová a Vedlejší. Velká část místních se podle starosty Antonína Crhy na obchod těší, bohuničtí radní se ale bojí dopravních problémů v blízké křižovatce.

Velké gastronomické festivaly lákají tisíce návštěvníků na poctivé jídlo

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Desítky tisíc lidí každoročně navštíví festivaly tradičního českého i exotického jídla. Deník Rovnost přináší tipy na akce zaměřené na jídlo, na kterých kuchaři do konce roku naservírují vybrané lahůdky.

Záměna embryí při umělém oplodnění? Klinika dostala pokutu 800 tisíc korun

Brno - Pokutu osm set tisíc korun dostala od Státního úřadu pro kontrolu léčiv brněnská klinika Reprofit za to, že loni vyměnila při umělém oplodnění embrya dvou zahraničních pacientek. O rozhodnutí, které zatím není pravomocné, informoval v úterý odpoledne zpravodajský server Seznam Zprávy.

Zaběhlý pitbulteriér zardousil jorkšíra

Brno – Poklidné venčení se pro majitelku jorkšíra změnilo v neúspěšný boj o život mazlíčka. Jejího malého psa totiž v pondělí v brněnské Líšni napadl agresivní pitbulteriér, který předtím utekl z terasy domu. Ačkoli majitelka napadeného jorkšíra odvezla ihned k veterináři, ten mu již nemohl pomoci a zvíře zemřelo.

Kvůli havarovanému supersportu Tržila policejní prezident neodvolá. Čeká

Brno – Aby odešel z funkce, mělo podle spekulací tlačit vedení policie na ředitele jihomoravských policistů Leoše Tržila. Za to, že povolil zástupci šéfa hradního protokolu Vladimíru Krulišovi jízdu ve sportovním autě za čtyři miliony korun, které minulý týden havarovalo v brněnských Chrlicích. Vedení policie odvolání ředitele dosud odmítá.

V Kníničské ulici se srazila dvě auta. Motor jednoho z nich začal hořet

Brno - K hořícímu autu vyjížděli v pondělí po půl čtvrté odpoledne hasiči do Kníničské ulice v brněnském Komíně. Hasili požár motoru po srážce dvou aut, při které se lehce zranili dva mladí lidé. Záchranáři oba převezli do nemocnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení