Osm branek viděli diváci, kteří si i v úterý našli cestu do Tréninkového centra mládeže v Brněnských Ivanovicích. Fotbalisté 1. FC Brno porazili desátý celek slovenské ligy Petržalku 5:3.

Už v první minutě sice otevřel skóre hostující Hodek, ale první poločas se jinak nesl v režii brněnského špílmachra Tomáše Polácha. Nejprve posadil míč na hlavu Doška, následně zužitkoval jeho milimetrový pas Rabušic a dvoubrankové vedení zařídil sám.

Za šest minut po přestávce sice stihl srovnat brazilský útočník ve službách Petržalky Filipe, ale Brňané si třetí vítězství v řadě během přípravy vzít nenechali. V 72. minutě zakončoval přesně Rabušic a účet zápasu dorovnal po samostatném úniku Došek.

Poprvé v zimní prvoligové přestávce se na trávníku objevili Josef Dvorník a především kapitán Jan Trousil, jemuž lékaři na konci roku vytáhli šroub z operované nohy. Na levém kraji obrany se podruhé ukázal Makedonec Kire Ristevski, který podal jen průměrný výkon.

Brno zkoušelo opět systém 4–3–3 a slovenský soupeř proti němu jen těžko hledal zbraň. „Zatím tuto variantu zkoušíme, je to pouze jedna z možností. Ještě uvidíme, jestli se nám podaří získat nějaké posily. Momentálně máme dost středových záložníků i útočníků, naopak krajní záložníci nám trochu chybí,“ uvedl pro klubový web trenér Miroslav Beránek.

1. FC Brno – MFK Petržalka 5:3 (3:1)

Branky: 10. a 74. Došek, 16. a 72. Rabušic, 37. Polách – 47. a 51. Filipe, 1. Hodek.

Sestava Brna: Bureš – Pašek (49. Červinek), Dvorník, Trousil, Ristevski – Mareček (65. Radinovič), Křeček, Polách (46. Chlup) – Rabušic, Došek, Belejík (58. Borák).