VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbal

18.1.2017

Fenina trápí operované rameno, ve Zbrojovce zatím končí. Nechci být přítěž, říká

Brno – Mohl se stát nečekaným trumfem Zbrojovky v jarním boji o záchranu nejvyšší fotbalové soutěže. Jenže Brno se s bývalým reprezentačním útočníkem rozloučilo.

17.1.2017

Zbrojovka také v letošním roce plánuje besídku pro děti a darování krve

Brno – Novým kalendářním rokem nezačala ve Zbrojovce pouze příprava fotbalistů, klub opět rozjel plánování dobročinných akcí, kterých loni uspořádal hned několik.

17.1.2017

Útočník Fenin ve Zbrojovce končí. Podle Habance kvůli zdravotnímu stavu

Brno – Bývalý útočník české fotbalové reprezentace Martin Fenin dres brněnské Zbrojovky nenavlékne. Čtrnáctý celek prvoligové tabulky v úterý ráno oznámil, že s hráčem v přípravě už dál nepočítá.

16.1.2017

Pašek zvolil kyperské dobrodružství. Nechtěl jsem už čekat, hlásí

Limassol, Brno – Do uzlíčku si zabalil kopačky a vyrazil za zajímavým angažmá. Fotbalista David Pašek dosud hrál pouze v Brně. Poté, co se dozvěděl, že s ním Zbrojovka nepočítá a ukončila s ním profesionální smlouvu, zamířil zatím do konce sezony do desátého celku kyperské ligy FC Karmiotissa. „Šel jsem na Kypr tak trochu za dobrodružstvím," povídá sedmadvacetiletý záložník, který ještě v nedělním utkání svého nového týmu chyběl.

13.1.2017

Fotbalové kluby projednají nový model první ligy před jarní částí

Brno – Jestliže návrh schválí většina profesionálních klubů, dočkají se fotbaloví fanoušci od sezony 2018/2019 v nejvyšší soutěži pěti hracích kol navíc. A hlavně atraktivnějšího modelu.

12.1.2017

Fotbaloví mistři se Zbrojovkou vzešli ze škváry, sazí i běžek

Brno /ANKETA/ – Když fotbalisté Zbrojovky před 39 lety vyhráli svůj zatím jediný mistrovský titul, nemohli se v zimě připravovat na soustředění v teplých krajích, dokonce neměli k dispozici ani umělou trávu. Jejich tréninku na jarní část nejvyšší soutěže dominovala škvára. Za jakéhokoliv mrazu. „A vůbec neexistovalo, že se někdo omluvil. Už jen kvůli srandě, kterou jsme si užili," vzpomíná bývalý brněnský záložník Karel Jarůšek.

11.1.2017

Na syna jsem byl přísnější, doteď mi to vrací, říká šéftrenér dorostu Zbrojovky

Brno /ROZHOVOR/ – Po skončení vrcholové kariéry se už téměř deset let věnuje trénování a jeho úspěšné práce v brněnské Zbrojovce si všimli také představitelé Fotbalové asociace České republiky. Na patnáctém Galavečeru Grassroots vybrali Pavla Šustra mezi tři nejlepší trenéry v dorostenecké kategorii. „Takové ocenění vždycky potěší. Jen jsem si musel koupit kalhoty a košili, moc se v tom zatím nepohybuji, ale je to příjemná změna," usmál se dvaačtyřicetiletý šéftrenér dorostu Zbrojovky a bývalý prvoligový útočník.

9.1.2017

Muselo by být minus pětadvacet, abych si oblékl tepláky, říká posila Zbrojovky

Brno – Když v prosinci vedení prvoligového slovenského klubu z Myjavy oznámilo, že tým se odhlásí z nejvyšší soutěže, způsobilo to poprask. Pro fotbalisty začalo období nejistoty, pro českého obránce Petra Pavlíka však nešlo o tolik tíživou situaci. Téměř dva měsíce už jednal o angažmá se Zbrojovkou, s níž se domluvil na dvě a půl sezony.

7.1.2017

Mladíci Zbrojovky brzy dostali dva góly, Pardubice je přejely

Brno /FOTOGALERIE/ – Úvodní utkání dvacátého ročníku zimní Tipsport ligy fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. Sestava s většinou hráčů dorosteneckého věku podlehla na umělé trávě Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem druholigovým Pardubicím 0:5.

AKTUALIZOVÁNO
6.1.2017

Zbrojovka zalovila u odpadlíků z Myjavy. Získala obránce Pavlíka

Brno – Do karet fotbalové Zbrojovce zahrála nečekaná událost. Před Vánoci se ze slovenské ligy na vlastní žádost odhlásila Myjava a její hráči se od ledna stali na trhu volnými. Jednoho z nich už od podzimu brněnský tým sledoval a v pátek s ním podepsal smlouvu na dva a půl roku. Obranu čtrnáctého celku české ligy vyztužil devětadvacetiletý bývalý český mládežnický reprezentant Petr Pavlík. „Šlo o jednoho z vytipovaných hráčů a odhlášení Myjavy jeho příchodu k nám napomohlo," potvrdil kouč Zbrojovky Svatopluk Habanec.

6.1.2017

Posily pro Zbrojovku? Chemik Habanec chce charaktery

Brno – Na další posily si ještě musí počkat. Kouč fotbalistů brněnské Zbrojovky Svatopluk Habanec na čtvrtečním prvním společném tréninku v zimní přípravě neuvítal oproti předpokladům žádnou žhavou novinku ve svém mužstvu. Klub o dalším posílení intenzivně jedná a chce přivést tři hráče do základní sestavy. „Nejraději bych měl jasno hned na začátku přípravy. Ale každá hodina znamená posun a minimálně u jednoho hráče už jsme velmi blízko podpisu smlouvy," upřesnil sedmačtyřicetiletý Habanec.

5.1.2017

Mužstvo je odolné a boj o záchranu zvládne, ujišťuje Zavadil na startu přípravy

Brno – Na sníh a mráz je sice zvyklý ze svého angažmá ve Švédsku, ani Pavlu Zavadilovi se však trénink v těžkých zimních podmínkách příliš nezamlouvá. „Není to nic příjemného, ale ani nic nového. Sice bych bral jiné počasí, ale jsme profíci," povídal osmatřicetiletý záložník fotbalové Zbrojovky před čtvrtečním odpoledním tréninkem, který byl pro brněnský tým první společný v letošním roce.

5.1.2017

Fotbalová Zbrojovka testuje Slováka a Řeka

Brno /FOTOGALERIE/ – Jedinou jistou posilou zatím zůstává Nigerijec Musefiu Ashiru, ve fotbalové Zbrojovce však zkouší štěstí i další zajímavé zahraniční duo. V brněnském celku jsou na zkoušku slovenský záložník s reprezentačními zkušenostmi Filip Lukšík a řecký odchovanec PAOKu Soluň Dimitrios Popovic.

5.1.2017

Zbrojovka začala zátěžovými testy, které zjišťují také účinek tréninku

Brno – Na tělo jim připojí elektrody, na ústa dostanou masku a makají, dokud můžou. Fotbalisté Zbrojovky stejně jako ostatní vrcholoví sportovci podstoupili také na začátku zimní přípravy zátěžové testy. Údaje, které z nich trenéři získají, představují důležité ukazatele pro trénink. „Tři nejzásadnější ukazatele jsou maximální spotřeba kyslíku, anaerobní práh a respirační kvocient," sdělil kondiční kouč Zbrojovky Jan Cacek.

3.1.2017

Trenér Habanec myslel na práci i přes svátky: Občas jsem fotbalový pacient

Brno – Na umělé trávě Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem uviděl v úterý na úvod zimní přípravy polovinu brněnského kádru, zbytek fotbalistů Zbrojovky absolvoval zátěžové testy. Ve středu se skupiny prohodí a kompletní tým zapřáhne trenér Svatopluk Habanec ve čtvrtek. „Těšil jsem se, až začneme, abychom nastartovali lepší půlsezonu, než byla ta předešlá," uvedl sedmačtyřicetiletý kouč Zbrojovky.

3.1.2017

Střelec Škoda začíná přípravu v Brně. K Vánocům ho potěšila nová peněženka

Brno – Zatím zůstává. Fotbalový útočník Michal Škoda začíná zimní přípravu ve Zbrojovce, přestože po skončení podzimu se o desetigólového střelce zajímají kluby z Polska či Německa. „Ze začátku jsem řešil, co bude, ale pak jsem si řekl, že nemá cenu nad tím spekulovat. Buď něco bude, či ne, soustředím se na Brno," pronesl Škoda.

1.1.2017

FC Boby Brno Hrdlořezy? Okupujeme teď Prahu, říká brněnský rodák Pavel Knecht

Brno /ROZHOVOR/ – Na začátku byl nápad Brňanů v Praze, že si založí svůj originální futsalový klub. Od podzimu mají domácí trávník v areálu pražské Sparty, propagují nefalšovanou lásku k Moravě a jmenují se FC Boby Brno Hrdlořezy. „Nejlepší je, že vozíme všechny body z Prahy. Jsme sice v nejnižší soutěži, ale s nejvyššími ambicemi," směje se viceprezident brněnsko-pražského celku Pavel Knecht. Bývalý fotbalový útočník brněnských Medlánek už pět let žije a pracuje v Praze. „Přenesli jsme tam kus Brna," hrdě vypráví třicetiletý bankéř.

31.12.2016

Brnu budu až na dva zápasy v sezoně fandit, říká po odchodu Hyčka

Brno /ROZHOVOR/ – Zbrojovka přišla pro jarní boj o záchranu v nejvyšší české soutěži nejen o platného fotbalistu a stálého člena základní sestavy, ale také bojovníka, jehož nasazení vždy ocenili brněnští příznivci. Univerzála Aloise Hyčku zlákala nabídka Teplic, kde v úterý nastoupí zimní přípravu. „Za dobu, co jsem byl v Brně, jsem vždycky cítil podporu fanoušků a chci jim za to strašně moc poděkovat a takhle se s nimi rozloučit, jsou výborní," uvedl v rozhovoru pro Deník Rovnost šestadvacetiletý záložník.

AKTUALIZOVÁNO
29.12.2016

Hyčka opouští Brno, mění boj o záchranu za Teplice

Brno – Za dezertéra označil vlastník brněnského klubu Václav Bartoněk fotbalistu Aloise Hyčku. Subtilní záložník totiž místo podpisu nové smlouvy mění klub. Ze Zbrojovky, kterou na jaře čeká boj o záchranu v nejvyšší soutěži, zamířil do Teplic. „Pokud zvládne zdravotní testy, podepíše smlouvu na dva a půl roku," informoval teplický manažer marketingu Martin Kovařík.

28.12.2016

Pořád si věřím na první ligu, povídá nechtěný záložník Pašek

Brno /ROZHOVOR/ – Svou prvoligovou etapu zahájil v brněnském dresu v listopadu 2008 poločasem na hřišti Slavie. Pěti minutami ve Zlíně letos v listopadu éru ve Zbrojovce uzavřel. Po sto zápasech. Jihomoravský fotbalový klub už se záložníkem Davidem Paškem nepočítá, takže místo svátečního klidu řešil i svou budoucnost. „Byl jsem víc na telefonu, ale nenechal jsem si Vánoce pokazit. V té kabině jsem strávil osm let, Zbrojovku znám velmi dobře, ale tohle se prostě děje a musím se s tím poprat," říká sedmadvacetiletý Pašek v rozhovoru pro Deník Rovnost.

27.12.2016

Mladíček Krejčí rozdával na Vánoce rodině zbrojovácké dresy s věnováním

Brno /ROZHOVOR/ – Nejkrásnější dárek dostal už dlouho před Vánoci, když na začátku října nastoupil k prvoligovému debutu za Zbrojovku v domácí prvoligové bitvě s pražskou Spartou, která skončila remízou 3:3. Od té doby patří teprve sedmnáctiletý fotbalista Ladislav Krejčí do nejužšího brněnského kádru. „Jako každý rok se sejdeme s rodinou na Štědrý den v jedenáct, díváme se na pohádky, pak pouštíme lodičky z ořechů a dáme si večeři," líčí talentovaný záložník z Rosic.

17.12.2016

Přísné Vánoce ve Zbrojovce: za kilo navíc pokuta deset tisíc

Brno – Za deset deka navíc je pokuta tisíc korun. Takovými slovy vyprovázel kouč fotbalistů brněnské Zbrojovky Svatopluk Habanec své svěřence na vánoční pauzu. Poslední společný trénink se odehrál minulý čtvrtek, od pátku mají hráči plnit individuální plán a ke společné přípravě se opět sejdou 3. ledna. „Jsem známý tím, že neodpouštím ani deko. Rozumně uvažující fotbalista se s tím musí popasovat, měl by vědět, co dokáže do startu přípravy shodit," komentoval Habanec přísné nařízení.

14.12.2016

Uražený nejsem, říká Vávra o odchodu ze Zbrojovky

Brno – Loni až do poslední chvíle usiloval o účast na domácím mistrovství Evropy fotbalistů do jedenadvaceti let, na podzim ale kariéra útočníka Stanislava Vávry nenabrala správný směr. Brněnská Zbrojovka s ním po nepovedeném podzimu v první lize přestala počítat a rodák z Kroměříže si musí hledat nové angažmá. „Klub mi hledá manažer. Chci zůstat v české lize a dokázat, že na ni mám. Na zahraničí nemyslím vůbec, vždyť jsem zatím nic nedokázal," říká s pokorou Vávra.

14.12.2016

Využíváme data při tvorbě tréninku, říká trenér Habanec

Brno /ROZHOVOR/ – Zanalyzovat efektivitu hráčů. S takovým cílem začali trenéři fotbalové Zbrojovky před startem letní přípravy využívat systém XPS Network, který slouží ke statistickému vyhodnocení tréninkového procesu. „Předpokládám, že se systémem budeme pracovat i nadále," hlásí po půl roce sedmačtyřicetiletý brněnský stratég Svatopluk Habanec.

13.12.2016

Záložník Lacko: Konec v Brně mě nepřekvapil

Brno /ROZHOVOR/ – Čtyřicet utkání a dost. Devětadvacetiletý záložník Matúš Lacko se po téměř roce a půl loučí s fotbalovou Zbrojovkou, které se upsal loni v létě po deseti sezonách strávených ve Znojmě. „Výsledky týmu neodpovídaly našim cílům, musela přijít změna," povídal slovenský středopolař.

10.12.2016

Přípravu fotbalistů Znojma kontroluje trenér přes mobil, utkají se se Zbrojovkou

Znojmo – Znojemští fotbalisté před svátky trénují individuálně, od ledna mají v plánu přípravné zápasy s Brnem či Trnavou.

10.12.2016

Zbrojovce začala zimní pauza. Dobrý start jara nám dodá kyslík, myslí si Hyčka

Brno – Poslední trénink, po němž začalo hráčům třítýdenní volno. Fotbalisté brněnské Zbrojovky v pátek měli poslední sraz, na kterém společně ukončili volnější týdenní přípravu.

AKTUALIZOVÁNO
9.12.2016

Zbrojovka po podzimu pouští Lacka či Vávru, přichází rychlonohý Nigerijec

Brno – Nechtějí navázat na bídný podzim. Nejvyšší představitelé brněnské Zbrojovky po skončení podzimní části první fotbalové ligy intenzivně pracují na obměně kádru. V pátek se čtveřice stávajících hráčů dozvěděla, že s nimi klub už dál nepočítá.

8.12.2016

Odejde Zbrojovce snajpr? Útočník Škoda je v kurzu

Brno - Na podzim nastřílel deset branek, vyšvihl se do čela pořadí kanonýrů vedle renomovaného Davida Lafaty. Brněnský fotbalista Michal Škoda se v zimním přestupovém období patrně stane horkým zbožím. Už kolem něj také někteří zájemci krouží. „Mám nějaké informace od manažera, ale spíš čekám na něco konkrétního, zatím je to jen oťukávání, což moc neřeším," odvětil Deníku Rovnost útočník Zbrojovky.

7.12.2016

Součást mého přestupu byla i stavba tribuny, vzpomíná jubilant Václavíček

Brno /ROZHOVOR/ – Dodnes drží platný rekord, když v nejvyšší československé soutěži nastoupil ve 280 po sobě jdoucích utkáních bez přerušení. A všechny odehrál ve fotbalové Zbrojovce. Kapitána brněnské mistrovské party z roku 1978 Rostislava Václavíčka už těžko někdo překoná. Ve středu slaví olympijský vítěz z roku 1980 z Moskvy sedmdesáté narozeniny. „Vůbec se na to necítím. Když si vzpomenu, že jsme kdysi slavili tátových padesát a už byl pro mě starší člověk, mám hrůzu, zda se naše děcka na to taky tak dívají," usmívá se v rozhovoru pro Deník Rovnost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení