Rozdíl ve kvalitě na hřišti i postavení v tabulce šlo poznat prakticky od prvních minut. Domácí drželi nulu jen do sedmnácté minuty. „Prohráli jsme 0:3. Kdyby ten výsledek byl v poločase, nemohl se nikdo divit. Soupeř byl zkrátka někde jinde," uznal bohunický trenér Luboš Kučerňák.

V zápase mohla pořadatelům stačit jediná branka. Ta, ve které stál zkušený brankář a kapitán Fatry Jaroslav Krajča, byla zbytečná. Zato jeho protějšek Marek Gruber zažíval spoustu práce. Někdy vytáhl skvělý zákrok, jindy mu pomohla laxnost hostujících forvardů. „Protivník byl samozřejmě kvalitní, ale my jsme hráli odevzdaně. Usnadnili jsme mu to," mračila se po utkání bohunická jednička.

Gruber dlouho vzpomínal, jestli jej na podzim některý z divizních celků takto prověřil. Až došel k úvodnímu kolu sezonu. V něm Bohunice uhrály bod právě v Napajedlech. „Jenomže ten zápas se nám povedl. Jezdili jsme, padali do střel. Tady mi bojovnost chyběla," pokáral své spoluhráče v poli.

Přitom poločasový výsledek 0:1 měl znervózňovat spíš silnější hosty. „Na jejich pět šancí to bylo super. Věřil jsem, že překvapíme a něco nám tam spadne," povídal Kučerňák.

Dlouholetý bohunický stratég si dělal naděje jen čtvrt hodiny. V 60. minutě Fatra po nedorozumění domácí obrany zvýšila a pak už se jen čekalo na konec podzimní sezony. „Jsme z ní trochu zklamaní. Na začátku jsme si říkal, že chceme dvacet bodů. Střed tabulky by byl rozhodně lepší," měl jasno Gruber.

Ještě méně povedeně se s divizním podzimem loučila Bystrc. Oproti Bohunicím jí sice patří deváté místo, ovšem víkendový výprask 0:5 v Otrokovicích nevypadá jako příjemná tečka za první polovinou sezony.

Z brněnských týmů se jako jediná radovala Líšeň. Díky hubené výhře 1:0 ve Spytihněvi se udržela na druhém místě za vedoucí Třebíči. Přes nepřesvědčivý výkon děkuje za tři body střelci Petru Nekudovi.