Boskovický pohár ukořistila fotbalová Kuřim

Boskovice – Zajímavé rozuzlení přinesl poslední hrací den boskovického zimního turnaje. Vypadalo to, že o prvenství se porvou po předposledním kole první Březová a druhé Boskovice. Jenže poslední kolo přineslo několik překvapivých výsledků a z prvenství se nakonec radoval třetí vzadu – Kuřim.

8.3.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Hynek Skoták

„Já jsem rád, že se podařilo Kuřim k účasti v turnaji přemluvit, určitě to pomohlo k větší kvalitě,“ uznal sportovně za boskovické pořadatele Milan Strya.

Turnaj hned v úvodu změnil jméno z původního Artézia Cupu na O pohár města Boskovice. Poznamenala jej neúčast silných týmů z minulosti. „Obsazení bylo slabší než v minulých letech. Blansko zvolilo Líšeň, Rájec řekl, že nemají lidi, a Protivanov dopadl, jak dopadl. Kvalita turnaje tím utrpěla, ale myslím, že týmy, které ho zvolily jako přípravu na kvalitním povrchu, tak byly nakonec spokojeny. Trochu mě mrzí Ráječko, které zvolilo B skupinu v Líšni,“ okomentoval to Strya.

Ambiciózní Březová, která se prodrala až na čelo průběžného pořadí, nejprve v neděli prohrála se Svitavami a nabídla tak Boskovicím a Kuřimi, aby se v úplně posledním zápase turnaje popraly o celkové prvenství. Diváci se tak dočkali nakonec zajímavého dramatu. Vítězný tým si šel pro pohár, ten, co prohraje, čekal pád až na páté místo. K překvapení domácích příznivců ale prohrával domácí Forman v prvním poločase už o dva góly. Když Kuřim přidala do přestávky ještě třetí gól, mohl hlasatel oznámit předběžné výsledky. Kuřim nakonec vyhrála 4:1 a získala putovní pohár z rukou starosty Boskovic.

Z druhého místa se radovala Březová, třetí byly Svitavy. O překvapení se postaral v posledním hracím dni Kunštát, který porazil Blansko 2:1. Za Blansko totiž nastoupil téměř kompletní A tým. A přestože vyhrál gólem Sehnala první poločas, musel se nakonec sklonit před dobře hrajícím soupeřem. Kunštát byl na čtvrtém místě nejlepší z týmů z regionu. Za ním skončil Forman Boskovice a Blansko. Suverénně poslední zůstal Lipovec.

„Lipovec neukázal příliš velkou kvalitu, k jednomu utkání se ani nedostavil. Dobrými výsledky překvapil Kunštát. Porazil blanenské áčko i Kuřim, remizoval s Boskovicemi, je vidět, že je asi dobře připraven na sezonu,“ podotkl k výsledkům turnaje Strya. Zklamáním je páté místo domácího Formanu, podle mnohých byl před turnajem jasným favoritem. Prvenství mohl ještě získat v posledním zápase. „Je to, jak to je. Navíc je zraněný Jirka Vorlický. Troufnu si říct, že kdyby byl dnes na hřišti, mohli jsme vyhrát,“ uzavřel Strya.