Bratr mi už psal, ať přibrzdíme, culí se Michal Škoda

Brno – Zbrojovka stíhá Slavii. Brněnský fotbalista Michal Škoda je v patách staršímu bratrovi Milanovi. „Chceme navázat na poslední výkony a Slavii ještě potrápit, ať to nemá tak jednoduché," říká Michal Škoda po nedělní výhře 2:0 doma proti Příbrami v 26. kole první fotbalové ligy.

26.4.2016

Brněnská Zbrojovka ve 26. kole nejvyšší fotbalové ligy před domácími fanoušky porazila Příbram 2:0.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Na páté místo Slavie Brňané ztrácí už jen dva body. Současná pozice Pražanů může v případě, že Jablonec nevyhraje domácí pohár, zajistit účast v evropských pohárech pro příští sezonu. „Především jsme rádi, že jsme splnili čtyřicetibodovou hranici, kterou jsme si předsevzali. Slavia je pod větším tlakem než my," uvědomuje si osmadvacetiletý hráč.

Nevoli od bratra, pokud Zbrojovka předčí Slavii, nečeká. „Asi bude naštvaný sám na sebe, než na mě," dodává.

Po výhře Brna 1:0
v 23. kole nad Teplicemi Milan Škoda svého o dva roky mladšího bratra krotil. „Brácha mi psal, že se na ně dotahujeme, tak ať přibrzdíme," směje se Michal.

Vytáhlý ofenzivní fotbalista přispěl v neděli brankou k výhře nad Příbramí. „Koukal jsem o víkendu na domácí utkání Slavie s Teplicemi. Brácha mě inspiroval a jsem rád, že jsem taky aspoň jeden gól dal," naráží Michal Škoda na dvě trefy bratra Milana při remíze 2:2.

Útočník s číslem 23 se proti Příbrami prosadil pět minut po začátku druhé půle. Pověsil se do vzduchu a zužitkoval centr Petra Buchty. „Po zápase jsme mu všichni gratulovali. Poděkoval jsem mu za fantastický balon," oceňuje spoluhráče.

V úvodu jarní části Michal Škoda odehrál postupně 61, 11, 13, 20 a 38 minut. Nyní už se usadil v základní sestavě a víkendová trefa pro něho byla šestá v sezoně. „Na záložníka je šest gólů docela v pohodě. Určitě chci za ty čtyři zápasy ještě nějaký přidat. Budu hodně spokojený, když přidám ve zbývajících utkáních ještě dvě branky," sní Michal Škoda o osmigólové metě.

Na její splnění má utkání s Libercem, Jihlavou, Spartou a ostravským Baníkem.

Autor: Petr Musil

26.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Místo oříšků dovážel muž do obchodů jen krabice. Aby si udržel přítelkyni

Brno – Majitel si objednal dodávku oříšků, tvrdil prodavačům podvodník. Místo nich však dovážel do cukráren a jiných obchodů v Brně a dalších městech jen prázdné krabice. Pětačtyřicetiletého muže, který byl dříve již několikrát trestaný, zadrželi brněnští policisté.

Rezidentní parkování v Brně se odkládá. Město nestihlo přípravy

Brno – Několik desítek minut objíždí každý večer Petr Bednář okolí svého bydliště v brněnské Grohově ulici, když hledá parkovací místo. Už v dubnu příštího roku mu mělo pomoci rezidentní parkování. Představitelé města jeho start ale odkládají až na září.