Břeclav generálku zvládla. V nových dresech porazila Líšeň 3:1

Břeclav – Poslední přípravné utkání třetiligové fotbalisté MSK Břeclav zvládli. Na jedničku to sice nebylo, ale zápas účel splnil. Domácí se do půlhodiny dostali do dvoubrankového vedení a soupeře přitom k ničemu nepustili. Po změně stran zvýšil Málek už na 3:0 a hosté dokázali skóre jen zkorigovat v samém závěru utkání. Letní přípravu tak svěřenci trenéra Milana Valachoviče uzavřeli s jedinou porážkou a šesti výhrami.

4.8.2012

Břeclavští fotbalisté v utkání s Líšní - ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Daneš

Do Břeclavi v sobotu dopoledne přijel tým, který v loňské sezoně sestoupil do divize a bude se chtít co nejrychleji vrátit do třetí ligy. K tomu mu mají pomoct mladíci , kteří prošli brněnskou Zbrojovkou, ale nenašli v ní uplatnění. Pohled na sestavu soupeře tomu dával za pravdu.

To Břeclav naskočila do první půle v nových žlutomodrých dresech a v sestavě, která se v rámci možností podobala tomu, s čím by chtěl břeclavský kouč příští týden vyrukovat na béčko Baníku Ostrava. „Stále se potýkáme s marodkou útočníků. Vlček ani Sasín nejsou zdraví, takže dostal šanci Nevídal a později Púček. Jirka Nevídal se své role zhostil lépe a dal i branku. Od Púčka bych čekal, že bude vepředu mnohem aktivnější, když nastoupí čerstvý po poločase," hodnotil hru jediných dvou zdravých útočníků Valachovič.

Právě Nevídal mu udělal radost jako první. Aktivní start do utkání přinesl po dvou střelách mimo své ovoce v podobě úvodní branky. Už v 8. minutě Levčíkův centr z levé strany prošel k šitbořickému rodákovi, který míč tečoval za záda líšeňského brankáře.

Břeclavanům pak brzy vyšel další centr ze strany. Tentokrát ho vyslal Navrátil, defenziva hostí balon odvrátila jen na nohu kapitána Simandla, a ten ho technickou střelou s pomocí tyče uklidil do branky. „Dali jsme dvě krásné branky a soupeře jsme kromě jednoho brejku vůbec k ničemu nepustili. Hra se mi líbila, myslím, že s touto sestavou jsme připravení na vstup do soutěže," chválil základní jedenáctku břeclavský stratég, který o poločase pustil na hřiště dvě slovenské posily Púčka s Živčicem. „Ani jeden pravděpodobně nebude moct za týden v lize proti Baníku nastoupit, stále čekáme na vypršení měsíční lhůty na přestup cizince. Ale měli bychom to zvládnout i bez nich," vysvětlil Valachovič.

Tím se měla ještě zvýšit útočná aktivita domácích, ale opak byl pravdou. Oba týmy se dostávaly maximálně k šestnáctce a chybělo zakončení, které by alespoň pobavilo přihlížející diváky. Když už to vypadalo, že oba týmy nic nevymyslí, utekl středem hřiště Púček, nahrál pod sebe Málkovi, který po hodině hry zvýšil na 3:0 pro MSK. A projasnil ospalou čtvrthodinku druhé půle.

Domácí pak v poslední desetiminutovce mohli přidat další branky, ale Púček na Šilingerův centr nedosáhl. Pak zase Šilingerova branka nemohla platit pro ofsajdové postavení.

Poslední slovo si tak vzali hosté. Přerovský se šikovně obtočil v šestnáctce kolem svého strážce a v 86. minutě upravil střelou na zadní tyč na 3:1 pro Břeclav. „Po prostřídání půlky týmu už tempo i kvalita hry opadla. Přesto jsme brance Líšně mohli zabránit, Přerovský tam byl sám mezi naší obrannou čtveřicí. Takových laciných branek bychom se v soutěži měli vyvarovat," dodal Valachovič.

Jeho tým vstoupí do třetiligové sezony 2012/2013 domácím utkáním proti béčku Baníku Ostrava v sobotu 11. srpna od 16:30 hodin.

Sestavy:

MSK Břeclav: Prokop – Krejčí (68. Pospíšil), Lysoněk, Michal, Levčík (60. Doušíček) – Šilinger, Málek, Cupák (46. Živčic), Simandl (K) (78. Hromek), Navrátil (46. Púček) – Nevídal (68. Pospiš)

SK Líšeň: Petr – Nosko, Široký, Suchý, Süs, Lisický, Pecha, Bezděk, Oprchal (K), Přerovský, Milotínský

Autor: Martin Daneš

4.8.2012 VSTUP DO DISKUSE

Nelze jít na hřiště podělaný, upozorňuje gólman Melichárek

Brno – Zatímco za celou loňskou sezonu vytahoval brněnský gólman Dušan Melichárek míč z branky pouze pětadvacetkrát, za podzimní část nového ročníku nejvyšší fotbalové soutěže se ohnul pro tři balony navíc. V 16 utkáních obdržel 28 branek. „Prohráli jsme tady pouze se Slavií, ale snad ani není možné, kolik bodů máme," nechápal třiatřicetiletý brankář.

OBRAZEM: Mikuláš rozdával dobroty odvážným dětem na náměstí Svobody

Brno – Děti v centru Brna po roce opět přivítaly Mikuláše spolu s jejich pomocníky anděly a čerty, kteří dorazili na náměstí Svobody v pondělí krátce po setmění. „Akce začala na Zelném trhu, kde byl velký sraz Mikulášů. Odtud se spolu vydali na náměstí Svobody, kde farář Tomáš Koumal dětem vysvětlil třeba to, proč si svatého Mikuláše připomínáme," řekla mluvčí brněnského turistického informačního centra Gabriela Peringerová.