Břeclav uhrála s juniorkou Brna bezbrankovou remízu

Brněnské Ivanovice /FOTOGALERIE/ – Zatímco v přípravě porazil MSK béčko Zbrojovky 3:0, v sobotu dopoledne třetiligoví fotbalisté Břeclavi uhráli s průměrnou zbrojováckou rezervou jen bezbrankovou remízu.

21.5.2011

Utkání Zbrojovky Brno „B“ s MSK Břeclav.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Oba týmy nabídly stovce diváků v první půli nepříliš pohledný fotbal. V té druhé už si týmy vypracovaly slibné šance, žádnou z nich však k vítězné brance nevyužily. Dělba bodů tak byla pro oba tabulkové sousedy spravedlivá.

Břeclav nastoupila v tradiční sestavě, i s uzdraveným Heskem na hrotu útoku. Také brněnský trenér Maléř měl v kapse jedno eso. Do sestavy juniorky se dostal kvůli osmi žlutým kartám v první lize i záložník Marek Střeštík. Byl to právě on, který se nejčastěji staral o ohrožování břeclavského gólmana Prokopa.

Zbrojovka začala aktivněji, ale úvodní tlak k ničemu nevedl. V 8. minutě Střeštík zahrával standardku, ale Prokop mu ji bravurně skokem k tyči chytil. Z domácích to na brankáře Prokopa zkoušel ještě Fall, na druhé straně střílel jedovatě Ivančic. Proti jeho střele ale nemusel exbřeclavský brankář Hladký zasahovat. Rukavice mu ale vyprášil o pár minut později hlavičkující Hesek. Klid a přesnost v koncovce, to byl hlavní problém svěřenců Vladimíra Michala. Ani domácí ale neměli v prvním poločase žádné další tutovky, a tak se týmy rozešly bez do kabin bez branek.

Druhá půle přinesla pohlednější fotbal. Po několika šancích domácích dvakrát nejvážněji zahrozili břeclavští fotbalisté. V 62. minutě Hesek obešel obránce i brankáře Hladkého, zakončení do prázdné branky mu ale pokazil vracející se Buchta. Ten se ukázal jako spasitel domácích, když za čtyři minuty znovu vykopával po Ivančicově střele balon z branky. I Brno mělo tutovku. V 70. minutě Střeštík našel Šurala v šestnáctce, jeho bomba ale jen o pár centimetrů minula břevno Prokopovy branky.

Do konce zápasu se ještě Pulkert dostal do dvou dobrých šancí, ale chybělo mu razantnější zakončení. V posledních minutách ještě zahrozili domácí, ale ze závaru v Prokopově šestnáctce už nic nebylo. Utkání tak skončilo bez branek. Pozitivem je, že rozhodčí nemusel ani jednou vytahovat žlutou kartu.

Zbrojovka Brno „B“ – MSK Břeclav 0:0 (0:0)
Bez branek
ŽK: žádná
Diváků: 115
Rozhodčí: Šumšal – Ogrodník, Sedlář
Zbrojovka Brno „B“: Hladký – Buchta P., Borák ©, Kaňa, Štourač (63. Jukl), Michna, Foukal, Fall, Pejič (46. Košulič), Šural, Střeštík (88. Sus)
MSK Břeclav: Prokop – Lysoněk, Crla, Michal, Navrátil – Filip, Dvořák ©, Simandl, Ivančic (81. Diviš) – Hesek (71. Kobler), Pulkert

Autor: Martin Daneš

21.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Kometa Brno proti Dukle Jihlava.
13

Výhru Komety nad Jihlavou řídilo duo rybářů, Haščák se mstil

Brněnské letiště v Tuřanech - ilustrační foto.
3

Linka z Brna do Eindhovenu končí. WizzAir ji v říjnu zruší

Důchodkyně našla na chodníku 200 tisíc korun. Brašnu s penězi odnesla strážníkům

Brno /ANKETA/ - Přes dvě stě tisíc korun, osobní doklady i platební kartu přinesla ve středu v kožené brašně na řečkovickou služebnu strážníků šestašedesátiletá žena. Našla ji na chodníku v Ječné ulici. Zapomněl ji tam čtyřiasedmdesátiletý muž.

Muž se chtěl otrávit výfukovými plyny. Policista mu zachránil život

Brno – Napsal dopisy na rozloučenou, připojil hadici k výfuku, posadil se do auta a nastartoval. Muže, který se rozhodl ukončit život, si ve středu nad ránem všiml na obchůzce v parku na Kraví hoře psovod se svým čtyřnohým pomocníkem. V poslední chvíli ho z auta vytáhl a tím mu zachránil život.

Začíná souboj žluté a zelené. Cestující z Brna do Prahy svezou další autobusy

Brno /FOTOGALERIE/ – Zelená či žlutá, to je oč tu běží. Dosud dominantní brněnský dopravce RegioJet dostává těžkou konkurenci na trase z Brna do Prahy. Flixbus, charakteristický zelenými autobusy, od čtvrtka zvyšuje počet spojů do a z hlavního města. Celkem jich bude jezdit osmadvacet párů denně. Dosud přes Brno provozoval jen mezinárodní linky.