Brněnská série skončila, utnul jí Vaculík

Jihlava, Brno - Fotbalisté Jihlavy přerušili ve druhé lize šňůru tří zápasů bez výhry, Zbrojovka podlehla Vysočině 0:1.

4.11.2011 3

Zbrojovka Brno vs. Jihlava - ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Poprvé pod koučem Róbertem Kafkou fotbalisté Zbrojovky neuspěli. Po jeho nástupu třikrát v řadě bodovali, v pátek ovšem ve 14. kole druhé ligy nestačili na Jihlavu, když na Vysočině prohráli 0:1

Očekávaný duel dvou předsezonních adeptů na postup mezi prvoligovou smetánku přinesl vzrušující podívanou, při níž byli domácí od začátku až do konce lepší. Jejich výhru sledovala letošní nejvyšší návštěva v jihlavských ochozech – 2984 diváků. „Jeli jsme na Vysočinu udělat bod. Chtěli jsme hrát aktivně, ale dostali jsme gól už ve čtvrté minutě. Vysočina se dostala do sedla a měla několik dalších šancí. Ve druhé půli jsme snažili něco s výsledkem udělat, jenže náš výkon byl chladný. Jihlava diktovala tempo hry a její vítězství je zasloužené,“ zhodnotil souboj brněnský trenér Róbert Kafka.

Jediná gólová radost páteční bitvy přišla velmi záhy. Ve čtvrté minutě se po kombinační akci celé jihlavské zálohy dostal v pravém rohu brněnského vápna k míči osamocený Vaculík a nekompromisní ranou otevřel skóre. „Na to, jak je na tom Brno špatně, hrálo pěkný otevřený fotbal. My nedáváme góly, snad jsme si je nechali na jaro, kdy chceme hrát o postup,“ uvedl po zápase jeho jediný střelec.

Útočná aktivita protivníků se po prvním gólu ještě zvýšila. Nebezpečně pálili na domácí straně Karlík a Kučera, Uvarenkovu branku jen těsně minuly dva brněnské pokusy ze střední vzdálenosti.

Zajímavou akci vyprodukovala Zbrojovka ve 38. minutě. Tomeček upláchl po levé straně, jeho střílený centr ve vápně minul Kasálek, míč si však našel na osmnácti metrech Buchta a jeho bomba provětrala Uvarenkův koš.

Poločasovou přestávku si hostující příznivci zpestřili drobnou potyčkou s pořadatelskou službou a hned po startu druhé části utekl po levém křídle Kučera. Po centru na malém vápně hlavičkoval Tecl, Doležal však předvedl bravurní zákrok. Po chybě Velického ve středu hřiště mohl zničehonic v 67. vyrovnat sprintující Švancara, ovšem dobře vybíhající jihlavský gólman jeho šanci zlikvidoval.

Rozhodnout mohli domácí v 75. minutě. Karlíkův centr lízl Komárek hlavou jen do tyče zkoprnělého Doležala a odražený míč napálil ze tří metrů Velický vedle branky.

Vysočina si přesto v závěru vítězství pohlídala, Brno se už k vážnému ohrožení branky nedostalo. „Jsme za výhru rádi, protože Brno potvrdilo svou kvalitu. Uklidnil nás rychlý gól, snažili jsme se potom dál hrát aktivně, bohužel koncovka je naše dlouhodobá slabina, proto jsme v hektickém závěru museli bránit výhru,“ pronesl domácí trenér Roman Pivarník.

Fotbalisté Znojma se dnes od dvou hodin odpoledne představí na trávníku Karviné.

FC VYSOČINA JIHLAVA – FC ZBROJOVKA BRNO 1:0

Branky: 4. Vaculík. Rozhodčí: Nenadál – Ubias, Košec. ŽK: Komárek, Velický – Koloušek, Pašek, Hromek. Diváci: 2498. Poločas: 1:0.
Jihlava: Uvarenko – Karlík, Tlustý, Komárek, Šilinger – Vaculík (77. Gabriel), Jungr (90. Gavrič), Velický, Kučera – Mešanovič (79. T. Sedláček), Tecl.
Brno: Doležal – Pašek, Zbožínek, Polák, Kasálek – Borák (46. M. Sedláček), R. Buchta, Koloušek (89. Hromek), Tomeček – Šamánek (67. Došek), Švancara.

4.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 3

Ideální teplota pro výrobu čokolády? Patnáct až dvacet stupňů

Kuřim /ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI/ – Žena v bílém oblečení s čepicí na hlavě obsluhuje stroj, ve kterém se čokoláda nahřívá, aby se z pevných kuliček stala tekutina pro nalévání do forem. K přístroji si musí vylézt na štafle, odkud kousky belgické čokolády sype dovnitř. Hmota se musí neustále míchat. Další zaměstnankyně obsluhuje stroj s mnoha tryskami, ze kterých neustále v intervalech asi třiceti sekund vytéká čokoláda. Umisťuje pod ně formy a poté dává na váhu. Ve formě je podle velikosti vždy několik stejných tvarů. Třeba stromky se vyrábí po dvou, zato malá autíčka po patnácti. Výrobě čokolád ve firmě Fikar se věnuje další díl seriálu Rovnosti nazvaného Za zavřenými dveřmi.

Doprava na Zvonařce zkolabovala. Autobusy se opožďovaly i o hodinu

Brno – I desítky minut v kolonách. S takovým zdržením museli počítat řidiči, kteří ve středu odpoledne projížděli ulicemi Zvonařka a Plotní. Kvůli vážné dopravní nehodě a jejímu následnému vyšetřování doprava v ulicích zkolabovala. Auta, autobusy i tramvaje linky 12 uvízly v kolonách. Situace se zlepšila až před půl sedmou hodinou večer.

Z okolí hlavního nádraží mizí zápach moči, žvýkačky a nedopalky

Brno – Stovky nedopalků a žvýkaček, které ještě minulý týden zdobily okolí hlavního vlakového nádraží v Brně, mizí. Město a městská část od prvního prosince spustily nový systém nepřetržitého úklidu. Ve středu jej politici kontrolovali.Podle Iva Rubeše ze společnosti Ave cz odpadové hospodářství je na úklidu nejtěžší hlavně množství odpadu. „Na takových místech totiž jen přibývá, nemůže se přestat ani na chvíli," sdělil.