I přes velký mráz nabídlo střetnutí velmi zajímavou podívanou. Nejprve zahrozili Zlínští, kteří v prvním zápase „brněnské“ skupina D podlehli 1:2 Olomouci. V šesté minutě Lejsal vychytal Richarda Dostálka, který po angažmá v třetiligové Líšní stojí na prahu návratu do české nejvyšší soutěže. „Absolvoval s námi teprve dva tréninky a rozhodně nezklamal. Dnes si spolu sedneme a projednáme podmínky, pokud by vůbec Ríša měl zájem ve Zlíně hrát. Určitě by pro nás byl kvalitní posilou a o nikoho jiného bychom už neusilovali,“ řekl na jeho adresu trenér Tescomy Ladislav Minář.

Na druhé straně se při přímém kopu Polácha vytáhl brankář Kořínek. Gólu se prokřehlí diváci dočkali až ve druhém poločase. Brněnský trenér Beránek poslal na hřiště útočníka Šurala a pohyblivý štírek vnesl do zápasu svěží vítr. V 68. minutě nacentroval z levé strany Okleštěk a Šural z voleje a navíc tísněný trefil zlínskou branku.

V závěru hostující tým ve snaze vyrovnat vrhl všechny síly do útoku a ve dvou slibných šancích se ocitl brněnský Heinz. Pokaždé však mířil vedle. Krůček od vyrovnání byli Zlínští v samém závěru zápasu. Nejprve Bača těsně minul a vzápětí Žůrek netrefil prázdnou branku. „Řekli jsme si, že budeme klást větší důraz na tempo než na taktiku. V tom utkání splnilo účel. Ale se závěrem nemohu být spokojen. Odehráli jsme ho hekticky a mohli jsme inkasovat,“ zlobil se brněnský kouč Miroslav Beránek.

1. FC BRNO – FC TESCOMA ZLÍN 1:0 (0:0)

Branka: 68. Šural. Rozhodčí: Možíš – Kordula, Adámek. ŽK: 0:1. Diváci: 500.
1. FC BRNO: Lejsal (46. Hladký) – Okleštěk, Trousil, Vukasinovič (86. Nosko), Kuncl – Schneider, Polách – Borák (46. Borák), Heinz, Smutný – Pospěch.
FC TESCOMA ZLÍN: Kořínek – Malchárek, Kroča, Zbožínek, Elšík – Vyskočil (79. Riedl), Dostálek, Rýdel, Lukaštík, Kroupa (66. Bača) – Žůrek.