Brno čeká na výhru nad Spartou přes dva roky

Brno /ANKETA/ – Pražané vládnou v posledních letech při vzájmených soubojích mezi fotbalovými rivaly Brnem a Spartou. Tým ze stadionu v Srbské ulici čeká v Gambinus lize na výhru nad mužstvem z Letné od května roku 2008. Sparta ovládla tři z poslendích pěti duelů.

29.8.2010

Zbrojovka Brno - Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Vážení čtenáři, hlasujte v pravidelné anketě v pravém sloupci. Konečné výsledky ankety, která skončí v pondělí v 18:00, najdete v úterním vydání jihomoravských deníků Rovnost.

Sezona 2009/10

Sparta – Brno 3:0 (22. kolo). Brněnští fotbalisté přijížděli na Spartu po povedených jarních kolech, jenže na Letné vybouchli. Utkání ovlivnilo zranění brněnského kapitána Jana Trousila, který opustil hřiště ve 33. minutě. „Cestou k úspěchu byla jednoznačně bezchybná defenziva. V ní jsme dokázali spolehlivě pracovat jen do chvíle, než musel Honza odstoupit,“ prohlásil tehdejší brněnský kouč Miroslav Beránek. Jeho tým dostal v rozmezí od 43. do 51. minuty tři góly a bylo hotovo. Beránkovi svěřenci pak završili nepovedenou sezonu na 11. příčce.

Brno – Sparta 1:1 (8. kolo).Více než osm tisíc diváků sledovalo na Srbské pohledný fotbal až po přestávce. Dvě tutovky zazdil domácí útočník Tomáš Došek, využil až tu třetí v 64. minutě. Jenže Sparta nakonec z Brna neodjížděla s prázdnou díky Holendovi. Ten v 81. minutě předvedl rychlý kontr a přesno střelou zajistil Pražanům bod za remízu 1:1. „Je to pro nás ztráta. Vedli jsme, ale udělali jsme jednu chybu, protože nám tam chyběl levý bek,“ smutnil po zápase Došek.

Sezona 2008/09

Sparta – Brno 4:0 (20. kolo). Brněnský propadák. Hosté na Letné působili jako parta statistů. Bez zraněného vůdce defenzivy Jana Trousila se nezmohli na odpor. Dostali gól hned v úvodu a ve 29.minutě už na tabuli svítilo skóre 4:0. Zápas se pouze dohrával. „Odehráli jsme dva různé poločasy. V tom prvním nesnesla naše hra žádné parametry, kritéria, propadli jsme ve všech činnostech. Do druhé půle jsme udělali změny, naše hra se zlepšila,“ vykládal brněnský kouč Miroslav Beránek.

Brno – Sparta 0:2 (6. kolo). Pražané uťali dobrý brněnský rozjezd do nové sezony. Už v 10. minutě se na Srbské pěkným volejem trefil Kisel. Domácí kouč Petr Uličný hnal Brňany do útoku, jenže sparťanská defenzivy dirigovaná čístě hrajícím Řepkou neměla větší problémy. Sedm minut před koncem zápasu přidal hostům vítěznou pojistku Vacek. Sparta v Brně vyhrála po třech předchozích porážkách. Právě prohra se Spartou předznameala brněnskou podzimní krizi, která vyvrcholila odvoláním kouče Uličného.

Sezona 2007/08

Sparta – Brno 0:2 (28. kolo). Sezonu, na kterou brněnští fandové jen v nejlepším, završila Uličného parta suverénním vítězstvím na Letné. Utkání ovlivnilo vyloučení sparťanského kapitána Tomáše Řepky, který už ve 2. minutě hodil míč do obličeje Aleše Besty. Hosté v Praze vládli, v 19. minutě vstřelil úvodní gól Střeštík, brněnský výkon v závěru korunoval druhým gólem Došek. Brňané se stali jarním mistrem, v celkové tabulce skončili čtvrtí, se stejným bodovým ziskem jako třetí Baník.

Při nehodě dvou aut v Rajhradě se zranil kojenec

Rajhrad – Čtyři zraněné včetně jednoho kojence si vyžádala nehoda dvou osobních aut. Ta se střetla v sobotu dopoledne v Rajhradě na Brněnsku.

Měl podpírat německou dálnici. Místo mostu stojí u přehrady jen osamělé torzo

Brno – Zakázaná výzva lákala před lety horolezce u brněnské přehrady. Ještě v devadesátých letech minulého století mohli lézt na opuštěný pilíř Hitlerovy dálnice, dnes už zde ale platí zákaz. Právě pozůstatku po nikdy nedostavěné dálnici je věnován další díl pravidelného seriálu Brněnského deníku Rovnost Brněnské mosty.

Nové jízdní řády? Změny čekají cestující už od neděle. Přibude nová linka

Brno – Z bohunické nemocnice do Technologického parku za pětadvacet minut a bez přestupů. Od neděle platí nový jízdní řád brněnské hromadné dopravy. Jak už Brněnský deník Rovnost informoval, cestující v něm najdou i novou expresní linku E56, která propojí Univerzitní kampus a Technologický park.