Brno přišlo o vítězství v nastaveném čase

Brno - (DOPLNĚN ROZHOVOR S BRANKÁŘEM LEJSALEM) Jen pár vteřin od výhry nad Českými Budějovicemi byli fotbalisté 1. FC Brno. Fotbalový Bůh je však ztrestal za bezkrevný výkon a seslal na ně Žižkovo vyrovnání v nastaveném čase.

26.10.2008

Jan Trousil Brno hlavou dává první gól Brna-vpravo Marek Heinz Brno.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Za první poločas by si ještě domácí nějaký ten bod do tabulky možná zasloužili, ale to, co se dělo po přestávce, připomínalo prvoligový fotbal pouze vzdáleně. Celkem výstižně dění na trávníku okomentoval domácí trenér Petr Uličný. „Hrůza, bída, sračky,“ prohlásil v afektu naštvaný kouč, jehož ostrá slova ještě dlouho po závěrečném hvizdu rezonovala brněnskou šatnou.

Úroveň hry měla klesající tendenci, přestože počáteční bod byl na hranici lehkého podprůměru. Diváky dobře naladil brzký vedoucí gól, když se po Poláchově rohu hlavou prosadil kapitán Trousil. Pak ještě přišla pěkná Heinzova střela do břevna, ale to bylo prakticky všechno.

„S prvním poločasem jsem byl celkem spokojený, dařilo se nám kombinačně a měli jsme i nějaké šance. Za výkon mužstva po přestávce se však veřejnosti omlouvám. Byl to zbabělý výkon, po šedesáté minutě všichni hráči zdechli. Je to pro mě velké zklamání,“ chrlil ze sebe Uličný.

Trest za pasivní hru přišel v nastaveném čase, kdy už Brnu pomalu naskakovaly do tabulky tři body za vítězství. Jenže domácí hráči darovali soupeři roh, po němž brankář Lejsal nedůrazně vyboxoval míč a nepokrytý Žižka z voleje vyrovnal. Z první a poslední vážnější šance Jihočechů za celý zápas…

Brněnský tým zůstal v tabulce na šesté příčce, ale jeho poslední výkony jsou na pováženou. „Svoji rezignaci nepodám, ale nasr… su strašně,“ okomentoval svoje rozpoložení Uličný.

Daleko spokojenější byl jeho protějšek Pavel Tobiáš, který drží sérii sedmi zápasů bez prohry. „Ze začátku jsme byli pasivní, ale za druhou půli jsme si bod zasloužili,“ uvedl.

Je to obrovská smůla. Takhle body ztrácet nemůžeme

Brankář brněnských fotbalistů Martin Lejsal přišel v zápase s Českými Budějovicemi o čisté konto až v nastaveném čase. Tento zápas si za rámeček rozhodně nedá. Devadesát minut v mrzl brance a prakticky nemusel zasahovat. Pak ale přišlo nastavení, ve kterém brankář brněnských fotbalistů Martin Lejsal svůj tým nepodržel. Nedůrazným zákrokem pomohl Českým Budějovicím prodloužit sérii bez prohry na sedm zápasů.

Na dnešní zápas asi nebudete vzpomínat v dobrém, že?
Je to tragédie. Obrovská smůla.

Jak byste popsal rozhodující moment u vyrovnávací branky?
Měl jsem před sebou hráče, toho jsem si odstrčil, šel jsem do míče, který jsem chtěl boxovat, ale boxoval jsem ho jen asi čtyři metry před sebe. Tam byl volný hráč, který to měl přímo na nohu a kopal to prakticky do prázdné brány.

Neviděl jste se předtím už s čistým kontem v kabině?
Takto nepřemýšlím. Soustředím se až do posledního hvizdu. Tím jak ten balon byl stojatý, tak se mi to nepodařilo pořádně vyboxovat.

Jak byste celkově zhodnotil zápas?
Začali jsme dobře, dali jsme brzo gól. První poločas byl dobrý, ve druhém už jsme se trápili, nedařila se nám kombinace. To chce uhrát alespoň na 1:0, když už je to takový. Bohužel místo abysme dali druhej gól, zbytečně jsme Budějovice pustili do hry.

Lze si z tohoto utkání vůbec odnést něco dobrého?
První poločas byl výborný. Dali jsme gól, břevno… Ale ten výsledek… (povzdechne si). Takhle doma body ztrácet nemůžeme.

Čím to podle vás je, že v první půli nepustíte soupeře prakticky do hry a v druhé půli se takhle vytratíte?
Nevím, to si nedokážu vysvětlit. Přestali jsme hrát v záloze, přestala se dařit kombinace. Takových zápasů jsme ale odehráli víc a vyhráli, nebo z venku odvezli body. Je to obrovská škoda.

Příště jedete na Slavii, která vede tabulku. Co bude potřeba změnit?
Změnit, no. Chtěli jsme se odrazit z výhry, protože zápas se pro nás vyvíjel dobře. Musíme na to rychle zapomenout.

Marek Fišer

Gambrinus liga: 1. FC Brno – České Budějovice 1:1
Poločas: 1:0. Branky: 12. Trousil – 90 2. Žižka. Rozhodčí: Adámek – Chytil, Košec. ŽK: Čoupek (Brno). Diváci: 3050.

Brno: Lejsal 4 – Švejnoha 3, Trousil 2, Živný 4, Čoupek 3 – Střeštík 4 (61. Kuncl 3), Polách 3, Mareček 2, Lira 2 (79. Okleštěk) – Šural 3 (75. Borák), Heinz 2. Trenér: Petr Uličný.

Č. Budějovice: Kučera 3 – Laurinc 3, Horejš 3, Hunal 2 (76. Kovařík), Leština 3 – Hudson 4 (61. Stráský 3), Benát 3, Riegel 3, Šíma 3, Žižka 2 – Svátek 4 (81. Ondrášek). Trenér: Pavel Tobiáš.

Autor: Antonín Zabloudil

26.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

O Seniorbus je enormní zájem. Na jízdu lidé čekají i šest týdnů

Brno /FOTOGALERIE/ – Seniorbus, který usnadňuje cestování brněnským seniorům či lidem s postižením, jezdí už půl roku. Měsíčně přepraví okolo devíti stovek lidí. „U pětaosmdesáti procent cestujících jde o seniory, zbylých patnáct tvoří lidé se zdravotním postižením," vyčíslila mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Lukšová.

Učí děti zpívat, celému souboru ušila kroje

Bílovice nad Svitavou - Osmnáctým rokem zpívají děti koledy ve folklorním souboru Bystrouška pod vedením Bohuslavy Hamákové. Letos se zpěvem a tancem připojí k akci Česko zpívá koledy pořádané Deníkem po celé republice. Společně s pěveckým sborem Bach a divadelním spolkem Bota rozezní Bystrouška své hlasy v Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku potřetí.

Odejde Zbrojovce snajpr? Útočník Škoda je v kurzu

Brno - Na podzim nastřílel deset branek, vyšvihl se do čela pořadí kanonýrů vedle renomovaného Davida Lafaty. Brněnský fotbalista Michal Škoda se v zimním přestupovém období patrně stane horkým zbožím. Už kolem něj také někteří zájemci krouží. „Mám nějaké informace od manažera, ale spíš čekám na něco konkrétního, zatím je to jen oťukávání, což moc neřeším," odvětil Deníku Rovnost útočník Zbrojovky.