Až penaltový rozstřel přisoudil bonusový bod Praze. Všichni tři její exekutoři Vít Turtenwald, Ivan Faitl i Jakub Slunéčko pokutový kop proměnili, zatímco brněnský kapitán Martin Švihálek selhal. „Kopl jsem to špatně," klopil zrak nejzkušenější hráč hostujícího celku.

Obě branky padly v závěru prvního poločasu, když na trefu brněnského Patrika Levčíka z přímého kopu navázal z rohu zkušený domácí zadák Jiří Novák. „Bod je dobrý, byl to vyrovnaný zápas, možná jsme měli víc pološancí, ale duel hodně svázala taktika, nikdo nechtěl prohrát," připustil hostující trenér Jakub Prokeš.

Malé hřiště Sportovního areálu Hanspaulka nahrávalo tuhému boji než pohledné kombinaci. „Všechny mančafty to tady budou mít těžké. Dal se očekávat bojovný a hodně soubojový fotbal," uvedl kouč pražského výběru Karel Kristen. „Mohli jsme vyhrát v normální hrací době, malinko nespokojený jsem," přiznal.

První třicetiminutovka patřila hráčům brněnského výběru, tvrdé rány vyslali Levčík či Švihálek. Až postupně se připomněli také Pražané, v jejichž dresu se ukázali hráči ostřílení první fotbalovou ligou. Proti ráně Luboše Loučky perfektně zasáhl brněnský gólman Marek Gruber.

Ve 28. minutě zahrávali Brňané přímý kop, dvoučlenná zeď se rozestoupila a Levčík vstřelil první gól Ligy malého fotbalu v historii. „Spoluhráč mi to rozběhl a se štěstím jsem to prostřelil," prohodil skromně. „Kluci sami věděli, že chybu udělali, nemělo se cenu o ničem bavit," poznamenal k obraně Kristen.

Ještě do přestávky Pražané srovnali. Na rohový kop Slunéčka si naskočil Novák a hlavou zařídil vyrovnání. „Gól mě těší, byla to spravedlivá remíza, šancí jsme viděli po málu na obou stranách, i když na konci jsem měl svou šanci vyřešit líp," přiznal bývalý prvoligový hráč Jablonce či Plzně Novák, který v úplném závěru utkání zblízka přestřelil branku.

Po přestávce se ještě dvakrát perfektně ukázal brněnský gólman Marek Gruber proti pokusům Tomáše Vobořila či Faitla. „Jsem naštvaný, že jsme jediný gól dostali ze standardky, na které jsme se připravovali, jeden z našich hráčů nechytl náběh. Jinak toho domácí moc neměli," shrnul duel Prokeš.

Utkání předcházel premiérový souboj reprezentací do 21 let, v němž Česká republika zdolala Slovensko 5:2. Více zde.

Praha – Brno 1:1

Branky: 28. Levčík – 30. Novák. Rozhodčí: Jenčík – Kubečka. ŽK: 52. Chrobák (Praha). Diváci: 256.

Brno: Gruber (na penalty Bartoň) – Švihálek, Doubravský, Prokeš, Cenek, Macko – Selinger, Ovčačík, Levčík, L. Procházka, Kugler. Trenér: Prokeš.

Praha: Bellada (31. Víšek) – Loučka, Faitl, Novák, Vobořil, Slunéčko – Kravcov, Turtenwald, Uhlíř, Chrobák, Mařík – J. Procházka, Birma. Trenér: Kristen.