Brno v zeleném pekle: bez branek

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Fotbalisté 1. FC Brno remizovali v dohrávce prvního kola Gambrinus ligy s Bohemians 1905 0:0.

27.7.2009

Tomáš Polách - 1. FC Brno.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Obnovené premiéry v Gambrinus lize se dočkal kompletní tým Bohemians 1905, ale prvoligový debut si připsali také tři fotbalisté 1. FC Brno. V základní sestavě dal trenér Miroslav Beránek v dohrávce úvodního kola šanci slovenské posile Juraji Križkovi, který překvapivě nastoupil na pravém kraji obrany. V jejím středu si odbyl premiéru Martin Jílek a pravou zálohu od úvodních minut brousil Lukáš Michna, v loňské sezoně ještě hráč brněnského dorostu.

Na návrat klokanů do kolotoče Gambrinus ligy zíral zaplněný vršovický Ďolíček. Povzbuzující skandování vystřídalo toužebné zašumění ve 27. minutě, kdy standardní situaci povedeně zakroutil Rychlík na břevno Burešovy svatyně. To zelenobílé nabudilo k aktivitě a začali častěji ohrožovat brněnskou branku. Branky se však diváci v první pětačtyřiceti­minutovce nedočkali.

Po změně stran se o něco aktivněji prezentovali hosté, jenže akce Polácha s Lirou ztroskotala na přesnosti a Rabušicova střela byla z kategorie propagačních. V 68. minutě připravil na hranici šestnáctky Rabušic šanci pro Polácha, ale brněnský kapitán vysoko přestřelil. Vzápětí se na druhé straně po přímém kopu vyšrouboval nejvýše kapitán Bohemians 1905 Nikl, jeho hlavička šla nad.

V 78. minutě poslal míč do vápna střídající Kalivoda a s hlavičkou Dvorníka měl domácí gólman Sňozík plné ruce práce, míč odvrátili do bezpečí až obránci. Na druhé straně pak pomohli zadáci i brněnskému brankáři, který podskočil polovysoký centr. A tak se nakonec skoro vyprodaný Ďolíček branky nedočkal.

Poločas: 0:0. Rozhodčí: Jílek 2 – Ubias 2, Lhoták 2. Žluté karty: Rychlík, Dian. Diváci: 7352.

Bohemians 1905: Sňozík 3 – Jindřišek 3, Nikl 2, Lukáš 3, Rychlík 2 – Bartek 3, Adam 3, Dian 2, Štohanzl 3 – Hartig 3 (75. Kaufman), Zelenka 3 (90. Nešpor).

1. FC Brno: Bureš 3 – Križko 2, Dvorník 3, Jílek 2, Dřížďal 2 – Michna 4 (57. Šural 3), Polách 3 (74. Kalivoda), Mareček 3, Lira 3 (84. Dalmo) – Došek 3, Rabušic 3.

27.7.2009 VSTUP DO DISKUSE

Show Nebe v plamenech české společnosti Theatrum Pyroboli odstartovala dvacátý ročník festivalu Ignis Brunensis.
20

Nebe v plamenech. Show nad Špilberkem zahájila dvacátý ročník Ignis Brunensis

Nehoda šesti aut u Tvarožné částečně blokovala dálnici D1. Tři hodiny

OBRAZEM: Defilé policistů na koních. V Brně zahájili mezinárodní mistrovství

Brno – Už po dvacáté si Brňané mohou prohlédnout mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví. Kolemjdoucí na brněnském náměstí Svobody překvapili jezdci na koních už v pátek, kdy policisté soutěž oficiálně zahájili přehlídkou i koncertem hradní stráže a policistů.

Oslavy dětského dne: zásah hasičů na letišti nebo cyklistická exhibice u biotopu

Brno - Uvidí hasičský zásah zblízka, cyklistická esa v akci nebo se vrátí se do minulosti. Jelikož Mezinárodní den dětí oslaví již příští čtvrtek, tento, i příští víkend jsou v Brně nabité několika akcemi pro nejmenší.

Rušné dopoledne hasičů: zachráněný rorýs, pes i hořící auto na Staré dálnici

Brno – Škodu v hodnotě čtyřiceti tisíc korun způsobil požár na osobním autě, které za jízdy vzplanulo na Staré dálnici. „Požár uhasila jednotka hasičů ze stanici při Brněnské přehradě asi za čtvrt hodiny. Plameny auto zcela zničily," informoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Podle něj stála za vzplanutím technická závada.