Remíza 2:2 je při pohárové matematice výhodnější pro hostující tým. „V domácí odvetě nám stačí i remíza 1:1 nebo 0:0. Proto vidím naše šance tak na 52 a půl procenta,“ odhadl vyhlídky liberecký kouč Ladislav Škorpil.

Na Brno tedy logicky zbývá 47 a půl procenta. Kouč Petr Uličný ovšem neztrácí optimismus. „Naše taktika byla nedostat gól, což se nepodařilo. Výsledek nám ale stále ještě dává naději. Věřím klukům, že v Liberci vyhrají,“ nepanikaří.

Ve čtvrtek byli jeho svěřenci ovšem už po deseti minutách zralí na ručník. Inkasovali dva rychlé góly, a to ještě mohli být rádi, že Lejsal nedostal za penaltový faul červenou. „Dvakrát jsme škaredým způsobem zachrápali, to je pravda. Ale pak kluci předvedli srdnatý výkon a za to je musím pochválit. Klobouk dolů,“ smekl Uličný.

K vidění byl opravdu silně nadprůměrný zápas, hraný ve vysokém tempu, který nabídl mnoho gólových šancí na obou stranách. „Klidně to mohlo být taky 5:5,“ přesně vystihl dění na trávníku Uličný.

Odveta v Liberci se hraje příští středu a půjde v ní o hodně. Třeba i o budoucnost trenéra Uličného.

Brněnský kapitán Jan Trousil stále věří v postup: Sil máme dost, pro nás je lepší hrát než trénovat

Prvních deset minut semifinálového zápasu proti Liberci bylo pro brněnské fotbalisty jako zlý sen. Po gólech Dočkala a Dorta prohrávali 0:2. „A to jsme si před zápasem v kabině říkali, že to musíme uhrát s nulou,“ kroutil hlavou brněnský obránce a kapitán Jan Trousil.

Úvod zápasu asi nebyl podle vašich představ…
Bohužel už v první minutě přišel první prohraný souboj ve vápně. Střešťa (Marek Střeštík – pozn. aut.) mohl jít do hlavy, jenže prohrál a Dočkal to trefil na bližší tyč.

Za chvíli bylo ještě hůř, nebyl první gól dostatečným varováním?
Když jsme si říkali, že začneme hrát v klidu, přišel další prohraný souboj uprostřed hřiště. Kerič dostal rychlý balon a Martin Lejsal asi zbytečně vybíhal, protože já jsem už Keriče dobíhal. Darovali jsme jim penaltu.

Co se potom změnilo?
Stáhli jsme to na tři beky, začali se tlačit dopředu. Stačili jsme do poločasu jen snížit, ale dostali jsme se do zápasu.

Byla o přestávce v kabině bouřka?
Vůbec ne, trenér byl v pohodě. Zdůraznil nám, jak chce, abychom hráli se sedmi lidmi vepředu a hráli na riziko, vzadu klidně jeden na jednoho Naštěstí jsme nakonec alespoň remizovali.

Přesto, remíza 2:2 není do odvety nejlepší výchozí pozicí…
Nikde není psáno, že tam nemůžeme hrát v klidu. Sice musíme dát gól, ale teď jsme si dokázali, že s nimi můžeme hrát prakticky sedmdesát minut na jednu bránu.

Už za tři dny hrajete na Spartě, máte dost sil?
Přípravu máme kvalitní, navíc v týdnu skoro netrénujeme, máme jen regeneraci a předzápasové tréninky. Je lepší hrát než trénovat.