„Tehdy to ale bylo jiné. Tentokrát jsme měli šanci zápas zvrátit,“ podotkl jedenatřicetiletý Bureš, jehož Brno na Spartě prohrálo 0:3.

Se Spartou jste hráli třicet minut vyrovnaný zápas, pak se to ale zlomilo. Proč?
Musel odstoupit Honza Trousil a celé se to podělalo. Během pár minut jsme ztratili celý zápas. Škoda, myslím, že při současné formě jsme mohli Spartu potrápit víc.

Jak moc chyběl právě kapitán Trousil?
Hodně. Kluci na sebe přestali mluvit, navíc obrana moc nezvládala balony, co za ni lítaly. Chtělo to ustát do poločasu, ale bohužel. Všechno začalo penaltou…

Ta byl diskutabilní. Trefil jste Sionka, nebo pád přihrál?
Tohle nemělo s penaltou vůbec nic společného. Všichni kritizují Švancaru, že pořád padá, ale Sionko leží co chvíli a rozhodčí mu to pískají. Penaltu vidím jako absolutní pomoc od rozhodčího.

Přesto jste ji Žofčákovi chytil. To by mělo mužstvo spíše povzbudit, místo toho jste dostali za pár minut úvodní branku…
Bohužel nás tenhle okamžik nedokázal nakopnout. Evidentně jsme byli dost rozhození.

Do druhého poločasu jste šli s jednogólovým mankem. K čemu vás v kabině trenér nabádal?
Měli jsme zkusit co nejdéle udržet stav 0:0, čekali jsme, že pak Sparta znervózní. Bohužel za dvě minuty po hvizdu pro nás utkání gólem Kadlece skončilo.