Burešovo vyloučení odstartovalo stíhací jízdu Rosic

Rosice – Vyloučení brankáře Prostějova přineslo dramatickou koncovku. Rosice přesto prohrály těsně 3:4

28.10.2012

Prostějov si ze hřiště Rosic odvezl tři body za výhru 4:3.Foto: DENÍK/Attila Racek

Hollywoodský akční filmový trhák nachystali fotbalisté Rosic svým fanouškům v nedělním třetiligovém duelu s Prostějovem. Domácí Slovan odcházel po poločase do kabin s těžkým čtyřgólovým knokautem. Ve druhé pětačtyřiceti­minutovce ale zlepšeným výkonem nabídl ještě dramatickou zápletku proti celku, jehož kádr je prošpikovaný bývalými prvoligisty včetně Lukáše Zelenky, Petra Papouška nebo Petra Pavlíka.

Po odpískání konce zápasu se skóre zastavilo na těsném výsledku 3:4. „Vyrovnání jsme měli na dosah. Utkání jsme si prohráli v první půlce, kdy jsme hráli naivně a soupeř využil naše trestuhodné chyby. Za druhý poločas už mohu klukům jen poděkovat," svěřil se rosický trenér Jiří Pecha.

Z tragického úvodního poločasu dostal domácí do hry prostějovský brankář Tomáš Bureš. Za zákrok rukou mimo vápno dostal v 56. minutě červenou kartu. „Štve mě to, ale šlo o instinkt," bránil se bývalý gólman brněnské Zbrojovky. To ještě netušil, jak výrazný vliv jeho zákrok bude mít.

Následnou standardku totiž proměnil Martin Živný, za tři minuty na to využil další přímý kop Petr Malata a v 68. minutě trefou z penalty zakončil stejný hráč perfektní rosickou desetiminutovku.

A najednou na hřišti vládli žlutočerní nad nabitým kádrem Prostějova. „O půlce se nám ani nezdálo, že nás čeká takové drama. Nenapadlo mě, že když povedeme 4:0, nebude to v pohodě stačit. Bylo to hrozné utkání," mrzelo hostujícího obránce Ivo Zbožínka.

Rosicím ke zlepšenému výkonu paradoxně pomohl vysoký rozdíl ve skóre. „Snažil jsem se hráče psychicky povzbudit, což se ukázalo ve druhé půli. Tak měli hrát celý zápas. Bohužel pozdě bycha honit," krčil rameny Pecha.

Rostoucí závěrečný tlak domácích uťal rozhodčí už po necelých dvou minutách nastavení. „Ani se k tomu nechci vyjadřovat. Ať si všichni udělají úsudek sami. Při střídání brankáře se tři minuty nehrálo, a to tam byla ještě i další přerušení hry. Co na to víc říct," kroutil hlavou rosický kouč.

Rosice po těsné porážce nerozšířily dosavadních třináct nasbíraným bodů a drží se na dvanácté příčce. V dalším utkání se ve středu představí na hřišti prvoligového Liberce v odvetě osmifinále poháru.

ROSICE – PROSTĚJOV 3:4

Poločas: 0:4. Branky: 61. a 68. z pen. Malata, 58. Živný – 13. a 15. Machálek, 30. Papoušek, 42. Pospíšil. Rozhodčí: Hájek – Kůrka, Nováček. ŽK: Krhut, Lang, Živný, Jukl – Hirsch. ČK: 88. Demeter – 56. Bureš. Diváků: 190.

Rosice: Lengál – Selinger, Vítámvás, Živný, Lukáš – Demeter, Jukl, Lang, Krhut – Malata, Mičko.
Prostějov: Bureš – Kazár, Pavlík, Zbožínek, Krejčíř – Papoušek (57. Kofroň), Mazouch, Zelenka (69. Svozil), Hirsch – Machálek, Pospíšil (90. Zatloukal).

V HLAVNÍ ROLI… PROSTĚJOVSKÝ BRANKÁŘ TOMÁŠ BUREŠ

Vyběhnutí z branky proti domácímu Jakubovi Mičkovi znamenalo pro zkušeného gólmana v 56. minutě konec v utkání. Instinktivní zákrok mimo pokutové území poslal Bureše do sprch a zároveň odstartoval stíhací jízdu domácího celku. Do té doby předváděl v prostějovské brance jisté zákroky a možná by zvládl chytit aspoň některý z úspěšně proměněných přímých kopů Rosic.

Autor: Tomáš Valaškovčák

28.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Trénink fotbalistů Zbrojovky před nadcházející sezonou.

Deník Rovnost fandí Zbrojovce: 24 stran ke startu fotbalové ligy

1

Kraj získal přes miliardu na opravu silnic

Po srážce s vlakem ve Vracově zemřel řidič auta. Koleje přejížděl na červenou

Vracov /FOTOGALERIE/ – Záchranáři, hasiči i policisté vyrazili v úterý krátce před jedenáctou hodinou k železničnímu přejezdu nedaleko základní školy ve Vracově na Hodonínsku. Po srážce vlaku s osobním autem tam zahynul člověk.

Muž děsil kolemjdoucí. Mířil na ně věrohodnou maketou pistole

Brno - Kolemjdoucí vyděsil v pondělí dopoledne v brněnské Údolní ulici muž, který před nimi mával maketou pistole.

Mistři jsou na ledě. Kometa začíná s přípravou na letní duely, zatím bez Erata

Brno /ANKETA, VIDEO/ – Mistři už jsou zase v zápřahu a všichni společně. V šestitýdenní přípravě, jak se říká v hokejové hantýrce na suchu, trénovala skupina mladších hráčů nebo posil. Po dovolené většina týmu mistrovské Komety vyjela k oficiálnímu tréninku.