Bystrc bez Zedníčka vyšla naprázdno. Gólově i bodově

Brno – Postavení v tabulce? Brněnské derby úvodního jarního kola divize D ukázalo, že na hřišti může jít o naprosto nepodstatnou informaci. Před více než pěti stovkami diváků domácí Bystrc a podzimní vicemistr fotbalové soutěže podlehl starostmi se sestupem ohroženým Bohunicím.

25.3.2012 2
7 fotografií
Bystrc podlehla v prvním jarním kole Bohunicím 0:1.

Bystrc podlehla v prvním jarním kole Bohunicím 0:1.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Favorit od Brněnské přehrady bez čtyř hráčů základní sestavy včetně nejlepšího kanonýra týmu Stanislava Zedníčka podlehl bohunickému nováčkovi 0:1. „Vůbec jsme se nedostali do zápasu. Soupeř podal disciplinovaný a kompaktní výkon. Čekali jsme, že nepůjde o jednoduchý zápas, přesto jsem z výsledku zklamaný,“ povídal bystrcký trenér Roman Kotol.

Naopak v bohunickém celku zavládla tříbodová euforie. „V utkání s favoritem jsme neměli co ztratit, o to je naše výhra cennější,“ těšilo kouče Luboše Kučerňáka.

První poločas přinesl mírnou převahu domácích. Hostující defenziva přesto celkem snadno odolávala málo nápaditým akcím favorita. Hrotový forvard Jan Veselý často zůstával bez podpory středové řady v útoku odříznutý, takže jen dvě nevyužité šance byly výsledek snahy Bystrce.

Poločasová porada hostujícího celku nezněla dát gól, nýbrž hlavně žádný nedostat. Se zimní posilou Markem Zúbkem, který po splnění trenérských povinností u dorostu Zbrojovky naskočil až do druhé půle, se to Kučerňákovu výběru dařilo.

A navíc jako by příchod bývalého prvoligového fotbalisty inspiroval jeho spoluhráče, kteří při jednom z mála útoků zasadili soupeři smrtelnou ránu, když se Martin Kotol uvolnil a přízemní střelou k tyči dostal hosty do vedení. „Po vstřelené brance jsme se nezatáhli, domácí jsme přehrávali a vytvořili si víc šancí,“ popisoval druhou půli Kučerňák.

Druhý tým tabulky nedokázal dát hře nápad či myšlenku. Jeho výkon se tak postupně potápěl do fotbalové bezradnosti. „Tak jsme si vstup do jara nepředstavovali. Už příští týden v Přerově máme co napravovat,“ dodal nespokojený bystrcký kouč.

V závěrečné půlhodině se derby řádně přiostřilo. Výsledkem málo pohledné a rozkouskované hry bylo šest žlutých karet a na každé straně po jedné červené. Nejdříve musel předčasně pod sprchy obránce hostů Lukáš Vjater a záhy po něm po pouhých osmnácti minutách pobytu na hřišti domácí Lukáš Marinč.

V závěru byly ještě blízko druhé branky Bohunice. Střídající Boris Tonev ale zblízka neprostřelil gólmana Aleše Slaninu.

Bystrc po porážce zůstává v tabulce druhá, Bohunicím patří také patnácté místo.

Bystrc – Bohunice 0:1

Poločas: 0:0. Branka: 54. Kotol. ŽK: Veselý, Dolina – Masařík, Shkurupii. ČK: Marinč – Vjater. Diváků: 548.
Bystrc: Slanina – Smékal, Janíček, Jirásek, Káňa – Křivánek, Šíma, Fousek (61. Marinč), Kratochvíl, Dolina – Veselý.
Bohunice: Gruber – Vjater, Beneš, Masařík (76. Stehlík), Hanousek – Kulička, Kostka, Michalec (46. Zúbek), Forman, Shkurupii (60. Tonev).