Derby rozhodly pro rezervu Brna chyby Líšně

Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Hrubé nedostatky v obraně hostů. To byla hlavní příčina vítězství fotbalistů brněnské juniorky.

10.10.2010 1

Pecha (Líšeň), Polách (Zbrojovka).Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Pomyslnou nadvládu nad Brnem ve třetí nejvyšší soutěži přebrala v sobotu juniorka Zbrojovky. V ostře sledovaném zápas přestřílela hosty z Líšně 3:2. I díky pomoci ligových matadorů Polácha s Hamounem se dostala na dostřel svému sobotnímu soupeři, po jedenácti kolech dosáhla na svůj dvanáctý bod.

„Přínosem byl hlavně Tomáš Polách, jak na hřišti, tak v kabině. Ví jak ty mladé navést,“ pochaloval si služby veterána brněnský stratég Petr Maléř.

Po úvodní pětačtyřiceti minutovce na žádnou velkou přestřelku na stadionu na Srbské nevypadalo. Jediná branka padla až deset minut před koncem. Obránce Foukal se dostal k míči k velkému vápnu a střelou k tyči poprvé překonal Sedmidubského. Domácí borci byli v prvním dějství aktivnější, Šamánek ale dvakrát odmítl zvýšení rozdílu ve skóre. Branky si nechával do druhé půle.

Hned na začátku druhého poločasu ale museli sledovat vyrovnání Líšně. Gól padlo po spolupráci dvou z celé řady odchovanců Zbrojovky v dresu soupeře: Belej kopal roh a Křap hlavičkoval přesně.

Po dalších dvou bankách se museli diváci přesvědčovat, že si zašli na třetiligové utkání. Takové „kiksy“ se totiž vidí zřídkakdy i v krajských soutěžích. Nejprve v 68. minutě líšeňský stoper Král poslal malou domů tak mizerně, že pro Šamánka nebylo problém obejít Sedmidubského a skórovat. „Nechytal jsem se po Mirkovi vozit, to se stane. Pro něj to byla taková sportovní tragédie. Vždyť v Brně něco okopal, měl obroskou motivaci,“ omlouval jinak pilíř své defenzívy kouč Líšně Zbyněk Zbořil.

Za pět minut se zase červenal hostující gólman Poláček. Oprchalovu střelu ze třiceti metrů trestuhodně propustil do sítě.

Závěr duelu rozhodně nebyl ve znamení bránění bodu. Rozhodnutí padlo 76. minutě, střídající Košulič našel přesným centrem Šamánka a nejmenší fotbalista na hřišti hlavou rozhodl.

„Ta porážka určitě mrzí, na druhou stranu jsem předvedli velmi dobrý výkon. Kdybychom po našem vyrovnání dali Šance, mohl by zápas dopadnout jinak. Když tak budeme hrát i v dalších zápasech, bude to dobré,“ hledal pozitiva trenér Zbořil.

Před dvěma zápasy na trávních soupeře přišla výhra v derby Brněna vhod. „Bylo velmi zajímavé utkání se šťastným koncem pro nás. Snad se naladíme na pozitivní vlnu. Teď máme dva soupeře, kteří jsou na tom asi jak my, takže doufám, že přiveze i nějaký bod z venku,“ dodal Maléř.

FC Zbrojovka Brno B – SK Líšeň 3:2 (1:0)
Branky: 68. a 76. Šamánek, 35. Foukal – 47. Křap, 73. Oprchal. ŽK: Michna, Hamouz – Pecha. Rozhodčí: Duda – Krasula, Pustějovský. Diváci: 221.
Zbrojovka B: Poláček – Foukal, Jílek, Sus, Hamouz – Michna, Cupák, Polách, Okleštěk (77. Jukl) – Šamánek (86. Urban), Štourač (56. Košulič).
Líšeň: Sedmidubský – Čampa, Hebron, Král, Křap – Nosko, Drábek, Pecha (82. Široký), Belej (55. Oprchal), Mičko (71. Šudoma) – Vrtěna.

10.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Nelze jít na hřiště podělaný, upozorňuje gólman Melichárek

Brno – Zatímco za celou loňskou sezonu vytahoval brněnský gólman Dušan Melichárek míč z branky pouze pětadvacetkrát, za podzimní část nového ročníku nejvyšší fotbalové soutěže se ohnul pro tři balony navíc. V 16 utkáních obdržel 28 branek. „Prohráli jsme tady pouze se Slavií, ale snad ani není možné, kolik bodů máme," nechápal třiatřicetiletý brankář.

OBRAZEM: Mikuláš rozdával dobroty odvážným dětem na náměstí Svobody

Brno – Děti v centru Brna po roce opět přivítaly Mikuláše spolu s jejich pomocníky anděly a čerty, kteří dorazili na náměstí Svobody v pondělí krátce po setmění. „Akce začala na Zelném trhu, kde byl velký sraz Mikulášů. Odtud se spolu vydali na náměstí Svobody, kde farář Tomáš Koumal dětem vysvětlil třeba to, proč si svatého Mikuláše připomínáme," řekla mluvčí brněnského turistického informačního centra Gabriela Peringerová.