Derby vyhrála juniorka 1. FC Brno

Brno /FOTOGALERIE/ - Dosta Bystrc přišla ve 4. kole Moravskoslezské fotbalové ligy o letošní neporazitelnost. V městském derby s béčkem 1. FC Brno brankář David Galla poprvé v právě probíhajícím ročníku dostal gól. Překonal ho Rostislav Šamánek. Brněnské juniorce to stačilo na vítězství 1:0.

29.8.2009

Logara Vanja a Radek Buchta.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Bystrci se vydařil úvod zápasu, jenže hlavička Jana Veselého skončila na břevně branky Martina Doležala.Branková konstrukce zastavila o pár minut později i ránu Davida Cupáka. Největší šanci prvního poločasu měl opět hostující Veselý, který si zaběhl za obránce brněnské rezervy na centr Tomáše Veselovského, jeho střelu však zlikvidoval gólman Doležal.

Na začátku druhé půle spálili tři nadějné příležitosti svěřenci trenéra Vladimíra Michala. Ti se nakonec radosti ze vstřeleného gólu dočkali v 65. minutě. Cupák přihrál Šamánkovi, který se na hranici vápna obtočil kolem Outraty a přesnou střelou k tyči překonal bystrckého Davida Galla. Jeho neprůstřelnost se zastavila na 335 minutách.

V závěru zápasu nevyužili dvě šance na srovnání bystrčtí Sedláček s Křivánkem. Dosta tak poprvé v letošní sezoně prohrála. Rezervní tým 1. FC Brno ji na domácím hřišti porazil 1:0.

Branky: 65. Šamánek
Rozhodčí: Antoníček – Sedláček, Páral
Žluté karty: Pospěch, Farmačka, Cupák, Pacák, Doležal – Veselý, Sedláček
Diváci: 200
1. FC Brno B: Doležal – Červinek, Pernica, Král, Pejič – Pacák (66. Szegedi), Cupák, Farmačka, Buchta (46. Šural) – Pospěch, Šamánek (80. Czucz)
Dosta Bystrc: Galla – Kopecký, Vlček, Outrata, Drábek (75. Moučka) – Logara (65. Křivánek), Hanák, Jirásek (57. Sedláček), Veselovský – Grygar, Veselý

Autor: Jiří Ševčík