Divizní derby patřilo fotbalistům Bystrce, doma zdolali Bohunice 3:0

Brno - Předehrávané první jarní kolo dvou brněnských divizních celků bylo závěrečné střetnutí podzimní sezony. „Našich dvanáct bodů je pro jarní boj o záchranu zoufale málo, potřebujeme dnes bodovat," přál si před utkáním bohunický kouč Lukáš Kříž. Bystrčtí naopak chtěli už prolomit domácí nemohoucnost, vždyť naposled tři body na domácím hřišti získali před dvěma měsíci proti Polné.

18.11.2013
8 fotografií

oslední podzimní zápas divize D ovládli fotbalisté Bystrce, kteří doma zdolali Bohunice 3:0.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Přání bohunického kouče zůstalo nevyplněno, jeho svěřenci u Svratky zklamali na celé čáře, jediné dvě střely vyslali do středu branky až v samém závěru, kdy už bylo rozhodnuto. Bystrc po povedené druhé půli zvítězila hladce 3:0. „Nevím, čím to, že na cizích hřištích se nám daří lépe. V první půli se fotbal kamsi vytratil, teprve po přestávce jsme tu mizérii zlomili a úspěšně se rozloučili s diváky," uvedl bystrcký lodivod Michal Kugler.

(70.Táborský).

Po čtvrthodině se zdálo, že bystrcký záložník bude pro zranění střídat, rozehrál se však, několika technickými kousky pobavil diváky a přidal třetí gól.

V první půli viděli diváci fotbalu velmi málo, rozháraná hra obou týmů se šířila jako virus, byl to jen fyzicky náročný boj, domácí se trochu zlepšili až v závěru poločasu. To už vedli, po dlouhém autu Fouska Košulič hlavou přizvedl míč, Doležel oklamal bránícího Píška a šourák skončil vedle tyče v síti.

Po přestávce domácí výrazně přidali, zpřesnili kombinaci a na rozdíl od mátožných hostů si začali vytvářet brankové příležitosti. Po obléhání branky a několika střelách se už před prázdnou brankou nemohl Přichystal mýlit a nejpohlednější gól vstřelil Košulič.

Nádherně si zpracoval míč, zasekl jej před obráncem a z hranice šestnáctky jej nezadržitelně poslal do sítě. „I když jsme se na zápas připravovali, hráči nebyli schopni dát hře nápad či myšlenku. Příliš se nedařilo ani tvůrci naší hry Šustrovi, chyběla nám kvalita a čeká nás přetěžké jaro," rozmrzele děl bohunický kouč Kříž po zápase.

Jeho mužstvu patří po skončení podzimní části sezony předposlední patnáctá příčka s pouhým jednobodovým náskokem na poslední Bystřici, Bystrc je sedmá.

Fotbalisté Rosic se s podzimem rozloučili domácí výhrou 3:1 s Blanskem a jsou druzí. Čtvrtá Líšeň doma podlehla Uherskému Brodu 1:2.

ZDENĚK STANĚK

Autor: Redakce

18.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Letecká linka mezi Brnem a Mnichovem. Ilustrační foto.
18 10

Účet za lety do Mnichova dělá 60 milionů. Letiště Brno už linku dotovat nechce

Květnové magnólie.

V parku na bývalém hřbitově v Líšni rozkvetou magnólie

Nebezpečné přejezdy možná nově pohlídají i detektory překážek

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Nebezpečné přejezdy v České republice čekají letos rekonstrukce, Jihomoravané si ale na jejich lepší zabezpečení počkají. Do plánovaných přestaveb se totiž železničáři letos ještě nepustí. „U vytipovaných přejezdů zatím stavbu teprve připravujeme," uvedla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

Hledá se patriot s dostatkem času. Sehnat kronikáře bývá často problém

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Vedení kronik bývalo dřív výsadou učitelů a vzdělanců, nyní je píšou spíše nadšenci. Na rozdíl od minulosti musí řešit třeba ochranu osobních údajů. Většinou jim ale chybí čas.

Co nyní předvádíme, je hrůza, řekl útočník Komety Nečas

Brno - Útočník Komety Martin Nečas se po odmlce opět vrátil do elitní formace Brna, ani to však k úspěchu moravskému klubu nepomohlo. Tým vedený majitelem Liborem Zábranským prohrál s Třincem 2:5 a opět si zkomplikoval boj o přímý postup do čtvrtfinále play off. Kometa je i nadále šestá, sedmý Chomutov se už na ni ale bodově dotáhl.

Soutěžila v Miss aerobik, teď zvedá činky. Její rady sleduje dvanáct tisíc lidí

Brno - O cvičení, zdravé výživě a zážitcích ze soutěže Miss aerobik či z mistrovství republiky ve vzpírání vede třiadvacetiletá Lucie Minářová z Brna blog. Její rady sleduje dvanáct a půl tisíce lidí. S aerobikem začala před osmnácti lety. „Vyzkoušela jsem téměř všechny jeho formy, od stepaerobiku až po trenérství," říká.