Divizní derby patřilo fotbalistům Bystrce, doma zdolali Bohunice 3:0

Brno - Předehrávané první jarní kolo dvou brněnských divizních celků bylo závěrečné střetnutí podzimní sezony. „Našich dvanáct bodů je pro jarní boj o záchranu zoufale málo, potřebujeme dnes bodovat," přál si před utkáním bohunický kouč Lukáš Kříž. Bystrčtí naopak chtěli už prolomit domácí nemohoucnost, vždyť naposled tři body na domácím hřišti získali před dvěma měsíci proti Polné.

18.11.2013

oslední podzimní zápas divize D ovládli fotbalisté Bystrce, kteří doma zdolali Bohunice 3:0.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Přání bohunického kouče zůstalo nevyplněno, jeho svěřenci u Svratky zklamali na celé čáře, jediné dvě střely vyslali do středu branky až v samém závěru, kdy už bylo rozhodnuto. Bystrc po povedené druhé půli zvítězila hladce 3:0. „Nevím, čím to, že na cizích hřištích se nám daří lépe. V první půli se fotbal kamsi vytratil, teprve po přestávce jsme tu mizérii zlomili a úspěšně se rozloučili s diváky," uvedl bystrcký lodivod Michal Kugler.

(70.Táborský).

Po čtvrthodině se zdálo, že bystrcký záložník bude pro zranění střídat, rozehrál se však, několika technickými kousky pobavil diváky a přidal třetí gól.

V první půli viděli diváci fotbalu velmi málo, rozháraná hra obou týmů se šířila jako virus, byl to jen fyzicky náročný boj, domácí se trochu zlepšili až v závěru poločasu. To už vedli, po dlouhém autu Fouska Košulič hlavou přizvedl míč, Doležel oklamal bránícího Píška a šourák skončil vedle tyče v síti.

Po přestávce domácí výrazně přidali, zpřesnili kombinaci a na rozdíl od mátožných hostů si začali vytvářet brankové příležitosti. Po obléhání branky a několika střelách se už před prázdnou brankou nemohl Přichystal mýlit a nejpohlednější gól vstřelil Košulič.

Nádherně si zpracoval míč, zasekl jej před obráncem a z hranice šestnáctky jej nezadržitelně poslal do sítě. „I když jsme se na zápas připravovali, hráči nebyli schopni dát hře nápad či myšlenku. Příliš se nedařilo ani tvůrci naší hry Šustrovi, chyběla nám kvalita a čeká nás přetěžké jaro," rozmrzele děl bohunický kouč Kříž po zápase.

Jeho mužstvu patří po skončení podzimní části sezony předposlední patnáctá příčka s pouhým jednobodovým náskokem na poslední Bystřici, Bystrc je sedmá.

Fotbalisté Rosic se s podzimem rozloučili domácí výhrou 3:1 s Blanskem a jsou druzí. Čtvrtá Líšeň doma podlehla Uherskému Brodu 1:2.

ZDENĚK STANĚK

Autor: Redakce

18.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
1 34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

Hrad Pernštejn - ilustrační foto.
AKTUALIZUJEME

Žena se zřítila ze srázu nedaleko Pernštejna. Zachránit ji museli hasiči

Nečekaná odměna za dopis. Zábranský přivezl malému chlapci pohár

Brno /VIDEO/ – Velké překvapení přichystala hokejová Kometa Brno pro čtyřletého fanouška, který po zisku mistrovského titulu napsal krátký dopis trenérovi Liboru Zábranskému. Hlavní kouč extraligových šampionů za odměnu přivezl mistrovský pohár až před dům malého Dana a věnoval mu i dres.

Nejsmradlavější místo je u divadla v Tučkově ulici. Nejvíc lidem voní oříšky

Brno /FOTOGALERIE/ – Po čtyřech měsících zjišťování nejvoňavějších a nejsmradlavějších míst v Brně předali tvůrci čichové mapy v pondělí výsledky šetření náměstku primátora Martinu Anderovi. „Informace předá Kanceláři architekta města, která připraví řešení nejsmrdutějších problémů města," sdělil vedoucí projektu Martin Vérteši.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.