Do Rosic přijede Jihlava. Bystrc přivítá HFK Olomouc

Brno – Fotbalisté divizních Rosic si v Poháru České pošty po roce zopakují souboj s prvoligovým mužstvem. Se soutěží se naopak rozloučila Líšeň.

21.7.2013
5 fotografií
SK Líšeň (v bílém) – Frýdek-Místek 0:1.

SK Líšeň (v bílém) – Frýdek-Místek 0:1. Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Připravili příjemný šok nejen svým fanouškům, ale i sobě. Fotbalisté divizních Rosic v sobotu v posledních pěti minutách otočili zápas prvního kola Poháru České pošty v Pelhřimově a po vítězství 3:1 v dalším kole přivítají doma prvoligovou Jihlavu. „Vůbec jsme neslavili. Cestou domů jsme jen přemýšleli, jak se nám podařil takový obrat," odmítal euforii autor rozdílové branky Jan Pšikal.

Jeho trefu orámoval dvěma zásahy zkušený forvard Petr Malata. Domácí přitom zápas drželi pevně v rukách. „Pelhřimov byl lepší, my jsme si osmdesát minut nevypracovali pořádnou šanci. Měli jsme víc štěstí než rozumu," uznal záložník Slovanu.

Přesto může nyní snít o tom, že Rosice doma zopakují senzační výhru nad brněnskou Zbrojovkou z loňského ročníku českého poháru. Pšikal tehdy vstřelil dvě minuty před koncem gól na 2:1. „Vzpomínky ožívají, ale před klukama v kabině o tom zápase nemůžu mluvit. Slyšeli to mockrát a už by mě poslali někam na hostování," smál se. Jihlava přijede do Rosic k utkání druhého kola 21. srpna.

Start rozhodl

Na soupeře z vyšší soutěže se těší také v divizní Bystrci, která po vítězství 3:2 nad Otrokovicemi přivítá ve druhém kole třetiligový HFK Olomouc. „I když sestoupili a mají svoje problémy, mužstvo svoji kvalitu má. Věříme v další dobrý výsledek, hratelný je každý soupeř," odhadoval obránce Dosty Ladislav Jirásek.

Jeho mužstvo v duelu s Otrokovicemi těžilo především z povedeného vstupu do utkání, když po třinácti minutách vedlo díky brankám Jana Doležela a Jana Gryce 2:0. „Pak už jsme začali kazit přihrávky a Otrokovice nás přehrávaly. Naštěstí jsme ale zareagovali na jejich snížení naším třetím gólem," těšilo Jiráska.

Z utkání bylo dál drama, když hosté pět minut před koncem opět snížili na rozdíl jediného gólu. „V mužstvu je hodně mladých kluků, nemůžeme chtít zázraky. Místy hrajeme nadprůměrně, místy je znát naivita. Na konci jsme byli nervózní," připustil devětadvacetiletý stoper krušné chvilky v závěru duelu.

Ve druhém kole už si nezahraje Líšeň, která podlehla druholigovému Frýdku-Místku 0:1. O jediný gól se postaral po půlhodině hry Jan Žídek. Brněnskému celku nepomohla ani víc než poločas trvající početní převaha. „Vyloučení nám trochu uškodilo, ale i když jsme celý druhý poločas hráli v deseti, tak jsme hru kontrolovali a domácí k ničemu nepouštěli," liboval si hostující trenér Milan Duhan.

SK Líšeň – Frýdek-Místek 0:1 (0:1)

Branky: 30. Žídek. Žluté karty: Čampa, Drábek, Nosko, Večeřa (všichni Líšeň). Červená karta: 39. Talián (FM). Rozhodčí: Zelinka – J. Paták, Pochylý. Diváci: 195.

Sestava Líšně: Veselý – Jukl (59. Vrtěna), Drábek, Čampa (K), Sus, Fousek, Lisický (68. Šidla), Buc, Kunc, Nosko, Milotínský (72. Večeřa).

FK Pelhřimov – Slovan Rosice 1:3 (0:0)

Branky: 55. Kmoch – 86. a 90. Malata, 88. Pšikal. Žluté karty: Naniáš, Benda – Chlup. Rozhodčí: Kůrka – Ságl, Holub. Diváci: 120.

Sestava Rosic: Lengál – Chlup, Živný, Klusák, Kučera – Šenk (68. Kronek), Havlásek, Lang (83. Vítámvás), Touška – Malata, Pšikal.

FC Dosta Bystrc – FC Viktoria Otrokovice 3:2 (2:0)

Branky: 10. Doležel, 13. Gryc, 56. Březina – 53. Jurčík, 85. Vavruša. Žluté karty: Šíp – Dujka, Frydrych. Rozhodčí: Hrůza – Teplý, Nikolai. Diváci: 220.

Sestava Dosty: Bogner – Urbánek, Gryc, Jirásek, Šíp – Fousek, Šplíchal – Březina (68. Matoušek), Kratochvíl (84. Kocman), Doležel – Přichystal.

Autor: Martin Vymyslický