Porážka v Jablonci: Zbrojovka ztratila šestý ze sedmi posledních duelů

Jablonec, Brno – Brněnští fotbalisté prohráli v osmnáctém kole nejvyšší české soutěže v Jablonci 0:2 a klesli na devátou pozici.

3.3.2013 6

Na snímku Luděk Pernica z Brna. Za ním Michal Hubník a Karel Piták z Jablonce.Foto: Deník/Martin Bergman

Už předzápasové rozcvičení fotbalistům Zbrojovky napovídalo, že v prvoligovém duelu v Jablonci dosáhnou na body velmi obtížně. Zranil se totiž brněnský kapitán Petr Švancara a do nedělního utkání vůbec nezasáhl. Bez něj toho Zbrojovka příliš nepředvedla a prohrála 0:2.

Švancara si poranil třísla a zatím není jasné, na jak dlouho jej vyřadí ze hry. „Zranění nás pronásledují, ale nemohou omluvit to, jakým výkonem jsme se v Jablonci prezentovali. Všichni hráči se musí rvát za klub a za dobrý výsledek," hřímal brněnský kouč Petr Čuhel, který po třinácti minutách přišel také o záložníka Milana Lutonského.

Zbrojovka na severu Čech nevystoupila ze svého stínu, prohrála tam už popáté v řadě bez vstřelené branky a klesla v tabulce na devátou příčku. „Z naší strany to byl špatný výkon, bez nasazení, bez důrazu, ve všem jsme byli horší než Jablonec, který zvítězil zaslouženě," hlesl Čuhel. „Hráči možná podlehli tomu, že výkon proti Plzni byl hodnocený dobře," připomněl trenér domácí porážku 1:3.

Na snímku Lukáš Zoubele z Jablonce u zrodu své gólové šance, kterou proměnil.Tyč, břevno, pak góly

Jablonec si vytvářel příležitosti od začátku utkání, v prvním poločase nastřelil Beneš tyč a Pázler břevno. Dočkal se až půlhodinu před koncem, kdy se po vyražené střele prosadil patičkou Zoubele. „Snažili jsme se nátlakovou hrou dostat soupeře pod tlak, což se nám dařilo celý zápas a byla jen otázka času, kdy proměníme převahu v branky," liboval si domácí kouč Václav Kotal.

Druhý gól vstřelil až minutu před koncem normální hrací doby aktivní Čížek po samostatném úniku. „I když jsme byli trochu nervózní, musím všechny pochválit, protože pracovali na proměňování šancí. Zaslouženě jsme vyhráli, i když jsme vítězství zvýraznili až v závěru," dodal Kotal, jehož mužstvo drží třetí příčku.

Zbrojovka prohrála i druhé jarní utkání a nebodovala už po šesté ze sedmi posledních střetnutí. „Není to o tom, zda máme těžký los. Nemrzí mě ani tak dvě porážky, ale výkon v Jablonci. Nehráli jsme jako mužstvo," smutnil Čuhel.

Brnu už před odjezdem na sever Čech chyběli Frejlach, Markovič, Pašek, Král a kvůli kartám Mezlík se Šoljičem. „Ovšem takovou hru nemůžeme svádět na zraněné hráče," podotkl kouč.

Třetí jarní utkání čeká Zbrojovku už v pátek, kdy patnáct minut po osmé hodině večer hostí pražskou Slavii. Na podzim Brno podlehlo sešívaným 0:5.

Baumit Jablonec - Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)

Branky: 62. Zoubele, 89. Čížek. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Mokrusch. ŽK: Kopic - Sus, Pernica, Brabec, Přerovský. Diváci: 2058.

Jablonec: Valeš - Rossi, Beneš, Novák -Zoubele, Vaněk (60. Piták), Loučka, Jablonský (73. Eliáš) - Kopic, Čížek - Pázler (54. Hubník). Trenér: Kotal.

Brno:
Doležal - Husár, Pernica, Hyčka, Brabec - Lutonský (14. Kunc), Glaser (66. Přerovský), Sus, Zavadil - Škoda, Halaška (63. Traoré). Trenér: Čuhel.

3.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 6

Nový Moravák svlaží vodotrysky. Vítězný návrh počítá v zimě i s kluzištěm

Brno /VIZUALIZACE/ – Ochlazení v horké letní dny nebo jízdu na bruslích v zimě nabídne po rekonstrukci Moravské náměstí v Brně. Radnice Brna-středu chce vytvořit prostor s vodní plochou a kavárnou, který lidi naláká k odpočinku. V pátek oznámila výsledky architektonické soutěže na podobu náměstí. Z dvaceti návrhů zvítězil v soutěži projekt kanceláře Consequence forma.

Vlak srazil ženu na nádraží v Rosicích. Na místě zemřela

Rosice – Pod koly vlaku zemřela šestatřicetiletá žena v sobotu v Rosicích u Brna. Podvečerní nehoda komplikovala vlakovou dopravu na trati mezi Brnem a Jihlavou.

Vive la France! Bitvu tří císařů opět ovládli Napoleonovi vojáci

Tvarožná /REPORTÁŽ/ – Po 211 letech se historie na Slavkovském bojišti v sobotu odpoledne zopakovala. Přibližně tisícovka vojáků oděných do dobových uniforem před zraky několika tisíců lidí svedla boj připomínající Napoleonovo vítězství v bitvě tří císařů z roku 1805.