Fiasko: 1. FC Brno končí v poháru

Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Brněnští fotbalisté vypadli ve třetím kole Ondrášovka Cupu. Druholigové Karviné podlehli 1:2 po penaltách.

8.10.2009 1

Trenér 1.FC Brno Miroslav Beránek.Foto: DENÍK

Propadák. Blamáž. Totální výbuch. Říkejte si tomu, jak chcete. Jedno je jisté: konec fotbalistů 1. FC Brno ve třetím kole Ondrášovka Cupu čekali jen nejzarytější fanoušci soupeře. Stopku vystavila svěřencům Miroslava Beránka druholigová Karviná.

Vyhrála 2:1 po penaltovém rozstřelu. Krach favorita namíchl brněnského kouče natolik, že odmítl přijít na pozápasovou tiskovou konferenci. „Upozorňoval jsem hráče, aby Karvinou nepodcenili, ale zápas ovlivnil rychlý gól na začátku druhé části. Penalty, to je vždy loterie,“ utrousil cestou k autobusu Beránek.

Brňané zvládli lépe nudnou první půli, když přihrávku Liry uklidil hlavou do sítě Došek. „Poločas byl z naší strany dobrý, měli jsme převahu, drželi míč a dali branku, soupeře jsme dostali pod tlak,“ komentoval první pětačtyřiceti­minutovku asistent brněnského kouče Aleš Křeček.

Jenže už dvě minuty po přestávce smazal manko individuální akcí domácí Pontus a od té doby diktovala Karviná tempo utkání. „Chtěli jsme si pohlídat začátek, ale nechali jsme si dát hloupý gól, když jsme otevřeli střed obrany,“ doplnil brněnský asistent.

Rozuzlení přinesla až pátá série penaltové loterie. Zatímco karvinský Ficek nezaváhal, brazilský záložník Elton Lira selhal. „Penalty jsme trénovali a Elton je bezpečně proměňoval. Neříkal, že se necítí,“ nechápal Křeček.

1. FC Brno končí ve třetím kole Ondrášovka Cupu, na mistrovskou Slavii se tak mohou těšit hráči MFK Karviná. „Je to skvělý úspěch. Brno nás určitě nepodcenilo, nastoupilo v nejsilnější sestavě, což je pro nás skvělá vizitka,“ radoval se domácí kouč Leoš Kalvoda.

„Jsme hodně zklamaní, těšili jsme se na Slavii, chtěli jsme diváky pozvat na atraktivního soupeře. Teď už se musíme soustředit jen na ligu,“ podotkl Aleš Křeček.

Nečeká hráče za ostudný výkon nějaký finanční postih? „Vyčítat jim to už asi nebudeme, protože si sami uvědomují, co se stalo. O žádných sankcích neuvažujeme, potřebujeme tvrdě trénovat a napravit dojem v utkání proti Olomouci,“ doplnil.

Úvodní duel pohárového osmifinále nezvládlo třetiligové Znojmo, které doma podlehlo Sigmě Olomouc 1:3.

MFK OKD Karviná – FC Brno 1:1 (0:1), 5:4 na penalty

Branky: 47. Pontus – 39. Došek. Rozhodčí: Matějek – Slavík, Tacina. Diváci: 2 616. Penaltový rozstřel: Opic, Milosavljev, Ciku, Pontus, Ficek dali – Dostálek, Križko, Rabušic, Polách dali, Lira nedal.

Karviná: Kučera – Jursa, Suchý, Hoffmann, Staš – Ficek, Slončík (46. Ciku), Knötig, Tchami (71. Milosavljev) – Mišinský (46. Opic), Pontus. Trenér: Leoš Kalvoda.

Brno: Doležal – Dřížďal, Dvorník, Križko, Lira – Sus (61. Rabušic) – Léo (85. Cupák), Dostálek, Polách – Došek, Šural (74. Michna). Trenér: Miroslav Beránek.