Brno přišlo v Mostě o výhru i o Trousila

BRNO - Brněnští fotbalisté v neděli zavzpomínali na předminulou sezonu. Tehdy ztráceli v závěrečných minutách jeden vyhraný zápas za druhým. Také v Mostě vedli 2:0, ale nakonec byli rádi za remízu.

23.10.2007

Brankář Martin Lejsal Foto: DENÍK/Karel Pech

„Byla to taková naše brněnská klasika,“ hořce zhodnotil konec zápasu kapitán Jan Trousil.

Štěstí hostům příliš nepřálo. Kaloudova střela skončila na tyči a naopak minutu před koncem přišel Pilařův vyrovnávající gól. „Už jsem věřil, že to uhrajeme. Jenže jsme jim pomáhali sami. Nezvládali jsme obrannou fázi, soupeři jsme lehce odevzdávali balony. Kluky jsem potom v kabině musel pořádně seřvat,“ poznamenal trenér Petr Uličný.

„V závěru to byla otázka času, kdy ten gól dostaneme. Nakopávali to do vápna a my jsme vůbec neměli odražené balony,“ přiznal Trousil.

Od ještě větší pohromy zachránil tým brankář Martin Lejsal, který předvedl několik výborných zákroků. „Strašně mě mrzí, že jsme to neudrželi. Stačily dvě minuty, a mohlo být veselo. S tou vyrovnávací střelou jsem toho moc dělat nemohl, Renda Wagner mi to ztečoval do protipohybu,“ připomněl Lejsal nešťastný moment.

Kouč Uličný byl hodně nakvašený i kvůli prvnímu gólu. Ten dostali Brňané pro změnu na konci prvního poločasu. „Mužstvo je laděné především útočně, zatímco v defenzivní činnosti máme rezervy. V obraně nám chybí větší konkurence,“ připustil.

A v nedělním domácím utkání s Českými Budějovicemi to bude ještě horší. Kvůli čtvrté žluté kartě totiž bude chybět Trousil, dirigent zadních řad a zároveň nejnebezpečnější brněnský hráč při standardních situacích. Na podzim po nich vstřelil už tři góly. „Alespoň že už je po zranění v pořádku Švejnoha,“ naznačuje možnou alternativu Uličný, jenž zkušeného obránce poslal na posledních pět minut už v Mostě.

23.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Auto bez řidiče i se zataženou ruční brzdou vjelo do silnice. Blokovalo provoz

Sobotní charitativní fotbalový turnaj sportovních a hereckých osobností v Mikulově vyhrál tým pořádajícího hokejisty Jakuba Voráčka.
23

Hokejista Voráček pálil i v kopačkách. Na charitativním turnaji nasázel hattrick

Abraham vyrovnal svůj nejlepší výsledek v MotoGP. V Assenu dojel sedmý

Assen, Brno – Své nejlepší umístění v nejprestižnější kategorii MotoGP mistrovství světa silničních motocyklů vyrovnal brněnský jezdec Karel Abraham. V nizozemském Assenu dojel sedmý, což je jeho nejlepší výsledek od návratu do MotoGP.

Letní kina zahajují sezonu. V Židlochovicích neotevřou kvůli staré promítačce

Brněnsko - Letos si lidé mohou užít sledování filmů pod hvězdami hned na několika místech na Brněnsku. V Židlochovicích však o oblíbenou letní zábavu přijdou.