Brno přišlo v Mostě o výhru i o Trousila

BRNO - Brněnští fotbalisté v neděli zavzpomínali na předminulou sezonu. Tehdy ztráceli v závěrečných minutách jeden vyhraný zápas za druhým. Také v Mostě vedli 2:0, ale nakonec byli rádi za remízu.

23.10.2007

Brankář Martin Lejsal Foto: DENÍK/Karel Pech

„Byla to taková naše brněnská klasika,“ hořce zhodnotil konec zápasu kapitán Jan Trousil.

Štěstí hostům příliš nepřálo. Kaloudova střela skončila na tyči a naopak minutu před koncem přišel Pilařův vyrovnávající gól. „Už jsem věřil, že to uhrajeme. Jenže jsme jim pomáhali sami. Nezvládali jsme obrannou fázi, soupeři jsme lehce odevzdávali balony. Kluky jsem potom v kabině musel pořádně seřvat,“ poznamenal trenér Petr Uličný.

„V závěru to byla otázka času, kdy ten gól dostaneme. Nakopávali to do vápna a my jsme vůbec neměli odražené balony,“ přiznal Trousil.

Od ještě větší pohromy zachránil tým brankář Martin Lejsal, který předvedl několik výborných zákroků. „Strašně mě mrzí, že jsme to neudrželi. Stačily dvě minuty, a mohlo být veselo. S tou vyrovnávací střelou jsem toho moc dělat nemohl, Renda Wagner mi to ztečoval do protipohybu,“ připomněl Lejsal nešťastný moment.

Kouč Uličný byl hodně nakvašený i kvůli prvnímu gólu. Ten dostali Brňané pro změnu na konci prvního poločasu. „Mužstvo je laděné především útočně, zatímco v defenzivní činnosti máme rezervy. V obraně nám chybí větší konkurence,“ připustil.

A v nedělním domácím utkání s Českými Budějovicemi to bude ještě horší. Kvůli čtvrté žluté kartě totiž bude chybět Trousil, dirigent zadních řad a zároveň nejnebezpečnější brněnský hráč při standardních situacích. Na podzim po nich vstřelil už tři góly. „Alespoň že už je po zranění v pořádku Švejnoha,“ naznačuje možnou alternativu Uličný, jenž zkušeného obránce poslal na posledních pět minut už v Mostě.

23.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

S ukradeným autem ujížděl policistům, zastavila ho až svodidla.
4

AKTUALIZUJEME

Udusily se, nebo je zabily výkaly? V rybníce u Předklášteří zemřely stovky ryb

Nejsem dobrý hlavičkář, smál se autor vítězné trefy proti Liberci Řezníček

Brno – Když se trefí, Zbrojovka zákonitě boduje. V letošním ročníku nejvyšší české fotbalové soutěže sice útočník Jakub Řezníček vstřelil teprve čtvrtou branku z osmnácti utkání, ale Zbrojovka z těchto duelů brala osm bodů. V sobotu poprvé v aktuálním ročníku skóroval na domácím stadionu v Srbské ulici a jeho hlavička přinesla nesmírně důležitou výhru 1:0 s Libercem.

Při ničení okna se pořezal. Chtěl obvaz, proto ještě rozbil výplň dveří obchodu

Kobynice – Přezdívku Old Shatterhand si zřejmě nevyslouží dvaadvacetiletý vandal, který v noci řádil v Kobylnicích.

Chceme přitáhnout do kraje mozky, teď se sem ale nemají jak dostat, řekl hejtman

Brno – Kraj potřebuje chytré mozky a šikovné ruce, nemá je ale jak sem dostat. Tak se dá shrnout závěr pondělní diskuse, kterou pořádal Deník Rovnost. Debatovali v ní jihomoravský hejtman Bohumil Šimek, krajský náměstek pro dopravu Roman Hanák a další hosté. Hlavními tématy byla doprava, zásady územního rozvoje a jižní Morava jako kraj vyspělých technologií. Celou panelovou debatu jste mohli také sledovat online.

Brno dnes začíná vyplácet příspěvky na levnější roční jízdné MHD

Brno - Brno začíná dnešním dnem vyplácet příspěvek 1425 korun na roční jízdné městskou hromadnou dopravou. V tiskové zprávě to sdělila Zuzana Taušová z tiskového centra brněnského magistrátu. Roční jízdenka stojí 4750 korun. Brňané platící řádně za odpad mohli letos nově zažádat město o příspěvek, díky němuž se jim třetina peněz vrátí. V konečném součtu je tak roční jízdenka vyjde na 3325 korun. Podle Taušové od začátku roku zažádalo o příspěvek přes 19.000 lidí.