Po nevydařeném vstupu do jarní části si tak Brňané spravili chuť. V Plzni prohráli 0:2, ale v pondělí byl na trávníku úplně jiný tým.

„Mužstvo podalo parádní výkon, jsem na něj hrdý. Sparta a Slavia jsou pro mě špičkové kluby, které jsou někde úplně jinde než ostatní. A my jsme s nimi oba domácí zápasy dokázali otočit, toho si velice cením,“ radoval se brněnský trenér Petr Uličný.

Po výhře byl dobře naladěn. „Už jsem v trenérské kariéře prohrál 138 zápasů. To je čtyři a půl roku každou sobotu. Takže si každé vítězství užívám, je to euforie,“ hlásil.

Slavia vedla od sedmadvacáté minuty. Míč se po rohu dostal k Pudilovi a ten prostřelil Lejsala dřív, než si stačil brněnský gólman osahat míč. „Trochu nás to utlumilo, poločas se nějak dohrál. Ale v kabině bylo cítit odhodlání, kluci si věřili, že alespoň vyrovnají,“ popisoval přestávkové rozpoložení brněnského týmu Uličný.

A po koncertu Besty se Střeštíkem se spolu se sedmitisícovou návštěvou mohl radovat z výhry 2:1. „Někteří hráči zahráli opravdu dobře. A především to šlapalo jako tým,“ uvedl Uličný.

Slávisté měli v nohách těžký zápas Poháru UEFA s Tottenhamem a jejich náskok v čele se ztenčil na dva body. „Sečteme to po třicátém kole, nějaký tlak si nepřipouštíme. Věděli jsme, že nás čeká velice těžký soupeř, ale měli jsme zápas skvěle rozehraný. Bohužel rozhodly dvě standardní situace, které jsme nezvládli a nechali Brnu hodně prostoru,“ uvedl slávistický trenér Karel Jarolím.

1. FC Brno – Slavia Praha 2:1

Poločas: 0:1.

Branky: 59. Besta, 64. Střeštík – 27. Pudil.

Lejsal 1 – Kuncl 2, Dvorník 2, Trousil 2, Švejnoha 2 – Mareček 1 – Siegl 3, Kalouda 3, Polách 2 (82. Pavlík), Střeštík 1 (89. Simr) – Besta (90. Živný) . Trenér: Uličný.

Vaniak 2 – GebreSelassie (22. Toleski 4), Latka 3, Brabec 3, Dřížďal 2 – Krajčík 2, Abraham3, Černý 2 (74. Ivana), Suchý 3, Pudil 3 – Střihavka 3 (63. Blažek). Trenér: Jarolím.

Rozhodčí: Jílek – Pospíšil, Jiřík. ŽK: Besta, Střeštík – GebreSelassie, Toleski. Diváci: 6915.

O každém něco

Martin Lejsal – Brněnský brankář svůj tým několikrát podržel. Především při šancích Ivany a Abrahama v samém závěru utkání.

Martin Kuncl – Moderní bek, který dokáže i zaútočit a zatáhnout míč před branku soupeře. Několikrát měnil své místo na hřišti.

Jan Trousil – Narozdíl od zápasu v Plzni to byl opět starý dobrý brněnský kapitán. Jistota ve vzduchu i na zemi.

Josef Dvorník
– Posila se osvědčila. Dvorník hrál hodně na jistotu, nepouštěl se do riskantních akcí. Slávistické útočníky téměř k ničemu nepustil. Podobně jako Trousil hrozil při útočných standardkách.

Martin Švejnoha – Navrátilec do sestavy. Začal nalevo, po přestávce se přesunul doprava. Své defenzivní úkoly plnil jako poctivý hlídací pes. I když občas malinko zaváhal, vzápětí vše brilantně napravil. Dobře podporoval ofenzivu.

Lukáš Mareček – V Plzni byl stažen ze hřiště, včera zářil. Ukázal, že by mohl být dalším skvělým produktem brněnské líhně. Nejen číslem 5 na zádech dal vzpomenout na Maria Holka.

Patrik Siegl – Začal v záloze, po přestávce se přesunul na levý okraj obrany. Odehrál si svoje.

Luboš Kalouda – Podzimní hvězda se na jaře trápí. Včera Kaloudu opět sledovala pěkná řádka skautů a manažerů, ale talentovaný záložník toho určitě umí víc, než předvedl.

Tomáš Polách – Brněnský špílmachr ukázal, jak je pro mužstvo potřebný. Šla přes něj většina akcí, podílel se na obou gólech.

Marek Střeštík – První hvězda večera. S obránci soupeře si na obou stranách hřiště dělal, co chtěl. Skvělý výkon korunoval gólem, navíc svojí slabší pravačkou.

Aleš Besta – Druhá hvězda večera. Na hrotu se neúnavně bil o každý míč, při obou brněnských gólech prokázal i pořádnou porci fotbalové krásy.

Petr Pavlík, Pavel Simr a Martin Živný – Na hřiště přišli v závěrečných minutách.