Fotbalová Líšeň v premiéře padla

Znojmo, Brno /FOTOGALERIE/ - Fotbalové Líšni se první zápas v MSFL nevydařil. Ze Znojma si vezou výsledek 4:0.

10.8.2009

Vstup do nové sezony znojemským vyšel. Mužstvo z Líšně porazili 4:0.Foto: DENÍK/Dalibor Krutiš

Nováček ve třetí nejvyšší domácí soutěži ze severovýchodu Brna si premiéru v soutěži představoval rozhodně jinak. V neděli Líšni v prvním kole uštědřilo čtyřbrankovou lekci Znojmo.

Už po úvodním poločase svítil na tabuli stav 3:0 pro Jihomoravany. Druhá půle tak byla spíše formalitou. „Největší chyba se stala v tom, že se hráči báli hrát. Nastoupili jsme s velkým respektem a hráči snad ani nechtěli balón,“ znal příčinu neúspěchu brněnský trenér Róbert Kafka.

Fotbalisté z města vína a slovanské historie otevřeli skóre v sedmadvacáté minutě, kdy po pohledné akci zavěsil Gregor Kováč. O necelých pět minut později si aktivní Kováč naběhl na centrovaný míč a hlavou zvýšil na 2:0 pro znojemské. Desetiminutový výpadek modrobílých korunoval penaltový zákrok, po kterém se z pokutového kopu nemýlil Matúš Minarech. „Znojmo je kvalitní mužstvo, ale my jsme jim naším přespřílišným respektem zápas ulehčili. Naší pasivitou jsme Znojmu usnadnili hru,“ smutnil po zápase Kafka.

Druhé dějství přineslo už klidnější obraz hry. Líšeň prostřídala, ale Znojmo si až do konce utkání v klidu drželo tříbrankový odstup, který minutu před závěrečným hvizdem rozhodčího pojistil gólem na 4:0 Krhút.

„Pro některé hráče z Líšně to byl první zápas ve třetí lize. Proto byla ve hře cítit velká nervozita. Budeme se snažit v týdnu potrénovat a připravit se na domácí zápas,“ hleděl dopředu líšeňský kouč a bývalý prvoligový fotbalista Brna nebo Drnovic.

Znojmo už v prvním soutěžním duelu dokázalo, že loňský útok na postup do druhé ligy bude chtít letos zopakovat. Na jaře chyběl týmu, kde nyní působí i bývalý útočník Brna nebo pražské Sparty Milan Pacanda, pouhý jediný bod k postupovým oslavám. Letos se bude určitě mužstvo z města nad řekou Dyjí prát o vysněnou druhou nejvyšší soutěž znovu. „Je odehráno teprve první kolo, takže si asi nelze troufnout říct, že Znojmo bude adept na postup,“ přemýšlel Kafka.

„Ladíme všechno postupně. Příště dostanou příležitost i jiní hráči, protože máme široký kádr a uvidíme, jak na tom všichni budou zdravotně,“ dodal.

Líšeň ve druhém kole MSFL přivítá příští sobotu na domácím stadionu v brněnském derby Dostu Bystrc.

Autor: Marek Těšík

10.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Dokončují nové kluziště v Řícmanicích. Dostane ho obec

Brno – Na nové ledové ploše se projedou řícmaničtí zájemci o bruslení už po Novém roce. Plánované kluziště dělníci v současnosti dokončují. Mimo zimní sezonu poslouží prostor jako víceúčelové hřiště pro volejbal, fotbal, badminton, tenis a další sporty.

OBRAZEM: Nejvíce potíží v rozjezdech mají revizoři mezi druhou a třetí ranní

Brno – Až devět set lidí dokáží zkontrolovat revizoři brněnského dopravního podniku při rozsáhlém zátahu v nočních linkách, takzvaných rozjezdech. Podobné akce dělají přibližně dva až třikrát měsíčně. Naposledy jízdenky cestujících kontrolovali v noci na neděli.

Divočina v lomu Hády. Studentka navrhla les místo odkladiště

Brno – Jako malá chodívala s rodiči na procházky přírodou. Záliba spolu s touhou měnit svět okolo sebe nakonec rozhodla při výběru oboru studia. Díky tomu se nyní sedmadvacetiletá Pavla Kratochvílová dostala k zahradní a krajinářské architektuře na Mendelově univerzitě. V závěru studia zvítězila v soutěži diplomových prací s tématy životního prostředí. Jako tu nejlepší z dvaceti přihlášených ji ocenila odborná porota minulý měsíc.