Fotbalová Zbrojovka v poháru končí, vyřadilo ji druholigové Znojmo

Znojmo – Takhle si brněnští fotbalisté své fanoušky neudobří. Po výprasku 1:5 v Mladé Boleslavi plánovala Zbrojovka návrat na vítěznou vlnu ve Znojmě. Jenže tvrdé derby o krále jižní Moravy v Poháru Fotbalové asociace České republiky patřilo domácí druholigovému mužstvu. Znojmo zvítězilo 1:0.

8.10.2014 5 AKTUALIZOVÁNO 8.10.2014

Fotbalisté prvoligové Zbrojovky Brno (v červeném) vypadli z poháru, když podlehli 0:1 Znojmu.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Těší se na osmifinálový dvojzápas s Libercem. Úvodní bitva se na severu Čech uskuteční 28. října. „Dali jsme nádherný gól, z brejku jsme mohli dát další dva. Brno nemělo snad jedinou střelu, i když jsme byli pod tlakem," pochvaloval si znojemský kouč Oldřich Machala.

Jihomoravskou bitvu rozhodla jediná branka už ve třetí minutě. Balon na půlce převzal brněnský odchovanec ve znojemských službách Tomáš Okleštěk, za hranicí pokutového území se podíval a poslal míč pod břevno. „Nevěděl jsem moc, co s tím dělat, tak jsem to zkusil a padlo to tam," pokrčil rameny levonohý záložník.

Zbrojovka ve druhém utkání po sobě nezvládla vstup do zápasu, v Mladé Boleslavi už po sedmi minutách prohrávala o dvě branky. „Trošku jsme zaváhali při průniku Okleštka, kterého musím pochválit za krásnou střelou. Ale myslím si, že se dala i chytit, nebylo moc prostoru jinde než v místě, než kam zamířil," litoval brněnský kouč Václav Kotal. Mezi tyčemi stál zkušený Martin Doležal.

ROZHOVORY ZE ZÁPASU SI PŘEČTĚTE VE ČTVRTEČNÍM DENÍKU ROVNOST

Zbrojovka však nepředvedla téměř nic směrem dopředu kromě pokusů Moukanzy a Jugase vedle branky. To Znojmo mohlo zvýšit při pokusech Oklešťka a v závěru Helíska. „Chybí nám kvalita ve finální fázi, trošku důrazu a zkušenosti v pokutovém území. Měli jsme dost kvalitních centrů, hlavně Šumbera z levé strany, bohužel jsme netrefili branku," mrzelo Kotala.

Přitom od sedmdesáté minuty dohrávalo Znojmo v deseti bez vyloučeného brněnského odchovance Radka Buchty. „Nevím za co dostal žlutou kartu, byl to čistý zákrok," hřímal Machala.

Rivalita se nad hřištěm vznášela celé utkání, oba týmy se předháněly v tvrdosti a už po první půli dohráli zranění Brňané Marek Kaščák a Stanislav Vávra. „Znojmo bránilo na hranici možností, některé zákroky byly až za, ale na to si nestěžuju. Je to válka, na to si musejí hráči zvyknout," podotkl Kotal.

Znojmo poprvé v sezoně zvítězilo na domácím trávníku. „Výsledek s Brnem nám může jen pomoct. Musím poděkovat divákům, že nás fantasticky povzbuzovali," dodal znojemský trenér.

1.SC Znojmo – FC Zbrojovka Brno 1:0

Poločas: 1:0. Branka: 3. Okleštěk. Rozhodčí: Mlýnek – Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: 34. Buchta, 54. Žondra, 82. Hříbek, 86. Yonov – 36. Fischer, 57. Šumbera, 86. Hyčka. ČK: 70. Buchta (ZNO). Diváci: 945.

Znojmo: Andrejko – Hříbek, Yonov, Buchta, Odehnal – Lacko, Okleštěk (90+2. Ledecký), Kovačič – Stáňa (75. Helísek), Žondra, Pázler (89. Pokorný). Trenér: Machala.

Brno: Doležal – Jugas, Schuster, Košťál – Fischer, Kaščák (46. Sedlák), Zavadil, Hyčka – Moukanza (68. Slančík), Vávra (44. Brigant), Šumbera. Trenér: Kotal.

8.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 5

Šalinkarty si od ledna lidé koupí přes internet. Roční zlevní na 3325 korun

Brno – Městskou hromadnou dopravu v Brně čekají od ledna největší změny od spuštění systému SMS jízdenek. Cestující si podle zjištění Deníku Rovnost budou kupovat šalinkarty i prostřednictvím internetového obchodu. Ubude dlouhé stání ve frontách, lidé si koupí třeba roční kupon jen kliknutím na webu. Právě roční jízdenka přitom má stát místo současných pěti tisíc jen 3325 korun.