Slabá čtvrthodinka napěchovaná třemi góly a body jsou doma. Přesně tak hodnotí fotbalisté Tatranu Bohunice svoje představení ve čtvrtém kole divize D proti Pelhřimovu.

Brňané v sobotu odpoledne smetli pelhřimovské sebevědomí třemi trefami mezi 20. a 33. minutou první půle. Za stavu 3:0 hostující tým téměř zmizel z trávníku a další branku už Bohunice nepotřebovaly. „Kluci byli zakřiknutí. Nečekali jsme stav 0:3 za půl hodiny hry. Už jsme se po půlce nedostali zpátky do hry," smutnil pelhřimovský forvard Daniel Krtek, který si v prvních třech kolech soutěže připsal tři zásahy. „Jenže teď jsem se nedostal ani jednou do pořádné šance," dodal Krtek.

Bohunice porazily Pelhřimov 3:0.To na druhé straně vládlo nadšení. Po čtyřech duelech mají Bohunice pět bodů a těší se po dvou remízách poprvé z plného bodového zisku. „Na začátku loňské sezony jsme dvakrát prohráli a body potom těžce honili. Teď jich máme pět. Kluky výhra povzbudí," usmíval se brněnský kouč Luboš Kučerňák, který připomněl dvě loňské porážky s Bystrcí a Žďárem nad Sázavou.

V minulé sezoně Tatran oba duely s Pelhřimovem nezvládl. Tentokrát udělal z utkání krátký proces. Po první trefě stopera Stanislava Píška se tým v červených dresech ani nerozkoukal a přišel druhý zásah.

Zmatků v hostující obraně, kdy obránce chtěl vysoký míč poslat hlavou do rukou brankáři. Jenže gólman Josef Moravec nezareagoval a balon propadl k volnému Petru Kuličkovi. Bohunický kapitán v pohodě skóroval do odkryté brány. „Byl to zlom v utkání. Před tím jsme měli dvě šance, které jsme nedali. Hned po sobě přišly dva slepené góly po našich chybách a bylo po zápase," uvedl Krtek.

Po smolném okamžiku vypadala parta v červeném opařeně, čehož využil třetím zásahem Jaromír Krejčí. „Loni jsme měli s Pelhřimovem zápornou bilanci, takže jsem od soupeře čekal trochu víc. Pelhřimov je tým, který venku boduje. Druhá branka nás uklidnila," povídal Kučerňák. „Soupeř příliš potom už naši obranu příliš neprověřil. Potvrdili jsme tak v klidu bod z Vrchoviny," dodal spokojený lodivod.

Tatran Bohunice – Pelhřimov 3:0

Poločas: 3:0. Branky: 20. Píšek, 24. Kulička, 33. Krejčí. Rozhodčí: Podaný – Buček, Hlubinka. Diváků: 120.

Sestavy – Bohunice: Gruber – Solnický, Píšek, Vjater, Masařík – Kulička, Kostka (84. Tonev), Forman, Smolka (65. Stehlík) – Kotol, Krejčí (76. Seknička).

Pelhřimov: Moravec – Kocián (75. Hložek), Čížek, Vacek, Naniaš – Kmoch, Niederle, Homolka (62. Klofáč), Benda – Krtek, Kubík (46. Bartoň).