Běhavému mládí z moravskoslezské ligy čelili hosté taktičtější a kombinační hrou. „Já jsem si myslel, že Rousínov hraje divizi. Tak to jsou opravdu dobří. V prvním poločase byli místy i fotbalovější,“ uznale kvitoval po zápase legendární obránce mistrovské Zbrojovky 1978 Jan Klimeš, který z pozice skauta samozřejmě sledoval především mladé Brňany.

Skvělý poločas

Ti hrozili brejky, ale do větší šance je v první půli pozorná obrana Rousínova nepustila. Naopak ve 21. minutě vymyslel kombinaci uzdravený Fiala a po spolupráci s Růžičkou ji také sám mazácky zakončil. Do poločasu se pak hrálo nahoru – dolů. Vyrovnávací gól trochu zaváněl ofsajdem, ale nepískalo se a asistent nemocného rousínovského trenéra Svobody Milan Boušek správně viděl spíš chybu svých svěřenců. „První poločas byl z naší strany výborný. Škoda, že jsme dostali zbytečný gól po otočené standardní situaci. Pak po standardce taky třetí, takže tady se asi budeme muset zlepšit,“ konstatoval Boušek po utkání.

Chvíli před koncem poločasu odmítl Kuklínek rousínovské vedení a od druhé půle se už začala projevovat ligová kvalita. Nicméně zřejmě především díky větší trénovanosti brněnské juniorky. Ta získala územní převahu a po krásném úniku Paška šla zaslouženě do vedení. Při třetím gólu Rousínovští po rohovém kopu jen sledovali brněnské přihrávky ve vlastním pokutovém území a tečku za utkáním udělal zkušený Outrata, který zdálky překvapil mladého brněnského brankáře Sehnala. „Byl to kvalitní zápas s výborným soupeřem. Zkoušíme nové hráče. Myslím si, že když zůstane Jirka Krejčí, Pavel Kalouda a někteří další, tak ty, co odešli, plnohodnotně nahradíme,“ konstatoval po zápase rousínovský kapitán Tomáš Buršík.

„Bylo znát, že jsme na začátku přípravy a že zkoušíme nové hráče. Hráli jsme teprve druhé utkání, takže tam byla spousta nedostatků, ale na druhé straně už i dobré věci a určitě byl proti prvnímu zápasu vidět herní posun. Na Rousínovu bylo vidět, že je tam pár kluků, kteří prošli naší mládežnickou základnou. Ta kvalita tam určitě. V přípravě to pro nás byl výborný soupeř,“ zhodnotil zápas Rostislav Horáček, asistent trenéra mladých Brňanů Petra Maléře.

Návrat mezi Brňany

Jeden z hráčů zmíněné zbrojovácké líhně stál v brance Framozu. Tomáš Ustohal se v zápase rozhodně nenudil a vyřešil několik ošemetných situací. Zvýšenou motivaci proti svým někdejším spoluhráčům netajil. „Opravdu jsem se na zápas docela těšil, protože většinu kluků znám. Navíc utkání proti Zbrojovce je vždycky trochu svátek. V prvním poločase jsme hráli dobře, měli jsme i pár šancí. Ve druhém už nás přehrávali, hlavně fyzicky,“ řekl Ustohal, který chce v Rousínově zůstat. „Čekám, jak dopadne jednání Lukáše Zrzavého v Břeclavi. Rozhodnout se má do konce týdne. Pokud tam Zrzek odejde, já budu rád chytat za Framoz,“ ubezpečil brankářský talent.

FC Zbrojovka Brno B – TJ Framoz Rousínov 3:2

Poločas: 1:1.

Branky: 34. Štourač, 50. Kunc, 66. Buchta – 21. Fiala, 85. Outrata.

Brno B: Nahodil (45. Sehnal) – Pašek, Tenkl, Buchta, Kršák – Dolina, Jukl (45. Zakopal), Selinger, Hycl – Kunc, Štourač. Trenér: Petr Maléř, asistent: Rostislav Horáček.

Rousínov: Ustohal – Hartl, Kubala, Outrata, Pupp (45. Dufek) – Krejčí, Buršík, Kuklínek, Fiala (46. Kupčík), Kalouda (46. Benda) – Růžička (46. Skokan). Trenér: Pavel Svoboda, asistent: Milan Boušek.

Rozhodčí: Jiří Beneš – Solfronk, Novák. Diváků: 50.

Po minutách:

1. Začíná další zápas rousínovského týmu na líšeňském turnaji. Jako hřiště poslouží umělá tráva v Brněnských Ivanovicích. Framoz se pokusí uspět proti záloze brněnské Zbrojovky.
2. Růžičkova skákavá střela nebyla nebezpečná.
3. Štourač se zprava uvolnil dovnitř pokutového území, Outrata naštěstí stačil jeho střelu srazit.
4. Další Štouračův nebezpečný průnik zavánějící nebezpečím řešily na poslední chvíli rousínovské skluzy. K nim se současně rozhodli brankář Ustohal a Kubala.
5. Štourač tentokrát střílel ze dvaceti metrů, ale Ustohal neměl problémy.
6. Dolinova rána z pravé strany byla mnohem nebezpečnější, Ustohal ji vytlačil nad branku.
7. Kuklínek to zkusil z pětadvaceti metrů, ale rána šla nad.
8. Centrovaný trestný kop Kubaly jen prosvištěl pokutovým územím Brňanů.
9. 0:1 – Fiala. Sám vyslal doleva Růžičku, ten mu míč vrátil do velkého vápna a na přesnou technickou střelu neměl brankář Brna Nahodil nárok.
10. Buršíkova střela zleva zaplachtila nad protější šibenicí.
11. Centr Krejčího našel v dobré pozici Růžičku, ale jeho hlavička byla slabá a rousínovský úspěch znamenat nemohla.
12. Kalouda napřáhl ze dvaceti metrů a po teči kopali hosté rohový kop.
13. 1:1 – Štourač. Narazil si se Selingerem a šel sám na brankáře. Nedal mu šanci. Ofsajdové reklamace hostů sudí neuznal.
14. Tenkl z dobré pozice hlavičkoval mimo.
15. Kuklínek na malém vápně spálil velkou tutovku, kterou mu zleva přihrávkou připravil Růžička. Jenže míč střelci uskočil a Nahodil nakonec stihl slabou falšovanou střelu doskočit.
16. 2:1 – Kunc. Pašek, který si už také zahrál první ligu, utekl po pravé straně, jeho centr nejprve Kunc hlavičkoval, Ustohal reflexem míč vykopl, jenže přímo na Kuncovu nohu. Ten mohl pohodlně zasunout.
17. Buršíkův střílený centr Pašek v tísni před nabíhajícími útočníky raději kopl na roh.
18. 3:1 – Buchta. Po rohovém kopu stáli Rousínovští jako solné sloupy a biliár brněnských přihrávek neatakovaný Buchta zblízka zakončil.
19. Hyclův pěkný trestný kop vytáhl Ustohal ze své levé šibenice.
20. Další dobrý zákrok rousínovského gólmana skončil na kopačce Buchty, ale dorážka šla vedle.
21. Hycl nebezpečně zakroutil centr z levé strany a ten těsně zapadal až za „zadní“ tyčku.
22. 3:2 – Outrata. Zkušeně to zkusil zdálky a trefil do levého horního roku Sehnalovy branky.
23. Utkání končí. Na víc než snížení už Rousínovští nedosáhli a po dobrém výkonu tak podlehli Brnu o jednu branku. Po dvou týdnech líšeňského turnaje mají na kontě jednu výhru a jednu porážku.