Domácí tým nasměroval za dalšími třemi body exligista Tomáš Polách. Bývalý hráč Slovácka a Zbrojovky Brno se dvakrát trefil v úvodní půlhodině. Poprvé zakončil zkušený středopolař spolupráci se slovenským bekem Šefčíkem, podruhé se známý mazák prosadil z penalty.

Slovan po přestávce zvýšil úsilí a zaslouženě Malatou snížil. I když hosté ve druhém poločase sahali po bodu, favorit nakonec vítězství uhájil, když se v hektickém závěru trefil střídající Petrucha.

Domácí trenér František Komňacký si mohl po závěrečném hvizdu rozhodčího Mika pořádně oddechnout. „O výsledek jsme se strachovali až do konce," přiznal po sobotním utkání zkušený kouč Hodonína. „Když to ale vezmu celkově, vyhráli jsme zaslouženě, protože jsme měli víc vyložených šancí," přidal bývalý kormidelník Ostravy, Jablonce nad Nisou nebo Jihlavy.

Komňacký poslal proti Rosicím stejnou sestavu jako v předcházejících zápasech. Změnu udělal pouze v rozestavení, když Hesek hrál společně s Hynkem Maršálkem stopera a kapitán Víšek se přesunul na post defenzivního záložníka.

Změna Hodonínu prospěla. Domácí poprvé udeřili hned ve 12. minutě, kdy po pěkné akci z levé strany a spolupráci s Šefčíkem se z osmi metrů přesně trefil Polách. Tentýž hráč pak zvyšoval i na 2:0, když s přehledem proměnil penaltu nařízenou za faul na Novotného. „V té chvíli se zdálo, že bychom mohli mít zápas pod kontrolou. Bohužel za stavu 2:0 jsme přestali být aktivní, ztráceli jsme jednoduché míče a naše hra už neměla patřičnou kvalitu ani tah na branku," prohlásil Komňacký.

Slovácký celek měl i přesto další šance, ale vedení do přestávky již nenavýšil „Z naší strany byl určitě lepší první poločas," pravil třiašedesátiletý kouč Hodonína.

Favorit po vstřelených gólech polevil, za což byl potrestán. „Rosice u nás ukázaly svoji kvalitu. Hlavně ve druhém poločase hrály kombinační fotbal, který nám dělal dost problémy," řekl domácí trenér.

„Hosté nás ve druhém poločase začali přehrávat pohybem, nasazením i důrazem. Slovan se dostal do několika nepříjemných situací a po hodině hry po rychlé akci snížil," přidal Komňacký.

Brankáře Petráše, který se do branky Hodonína vrátil po dvouzápasové pauze, překonal kanonýr Malata. Za stavu 2:1 byl vyrovnaný zápas otevřený na obě strany. „Vedení jsme mohli navýšit, brejkových situací jsme tam totiž měli hned několik," uvedl Komňacký.

Žádná akce domácích se ovšem neujala, a tak diváci trnuli při střelách i závarech Rosic. „I hosté měli několik situací, které zaváněli gólem," věděl hodonínský kouč.

Domácí vysvobodil až střídající Petrucha. Ten stejně jako před dvěma týdny proti Tasovicím krátce po svém příchodu na hřiště skóroval. „Jsem rád, že mi to tam zase spadlo a že jsem mužstvu pomohl k výhře," radoval se vacenovický odchovanec.

Mužem sobotního duelu byl ovšem Tomáš Polách. „Odehrál velmi dobré utkání a byl naším nejlepším hráčem," pochválil Komňacký klíčového hráče.

Hodonín nyní čeká duel v Novém Městě na Moravě, kde se postaví domácí Vrchovině.

FK Hodonín – FC Slovan Rosice 3:1 (2:0)

Branky: 12. a 26. z penalty Tomáš Polách, 89. Tomáš Petrucha – 59. Petr Malata. Rozhodčí: Miko – Drozdy, Miklík (Sedláček). Žluté karty: Šefčík, Novotný, Švrček – Přichystal, Malata, Chlup, Moučka. Diváci: 160.

Hodonín: Petráš – Novotný (52. J. Maršálek), H. Maršálek, Hesek, Šefčík – Víšek – Šturma, Švrček, Reška (77. Petrucha) – Polách – Pavlačka (84. Adamec).

Rosice: Zádrapa – Rybníček (46. Makiš), Selingr, Vítámvás, Drbal – Dvořák, Huška, Chlup (46. Havlásek), Moučka – Přichystal, Malata.