Hosté vedli po brankách Spaziera a Ondryáše už 2:0, domácí stačili v závěru Hlavinkou pouze snížit.

Přesně před rokem skončilo utkání obou soupeřů v krajském přeboru výhrou Sparty 6:0. Vysokou porážku pamatují pouze Ondřej Špaček a Robert Bulva.

Divizní utkání však mělo zcela jiný průběh. Hosty uklidnila rychlá branku, kterou v 5. minutě vstřelil po rohovém kopu a následném centru Lorence zapomenutý stoper Spazier. Pětadvacetiletý zadák se trefil potřetí v sezoně. „Gól nám jednoznačně pomohl. Kluci se uklidnili, zbytek zápasu jsme odehráli v pohodě,“ řekl hostující kouč František Ondrůšek, ktrerý o domácí neporazitelnosti Sparty samozřejmě věděl. „Na soupeře jsme se celý týden připravovali. Utkání nám vyšlo. Kluci splnili požadavky trenéra, zvládli taktickotechnické věci. Proto utkání vyhráli,“ pravil Ondrůšek.

Hodonín měl i nadále mírnou převahu. Zvýšit mohl po přihrávce Hoši Matula. Jeho pokus jen těsn ěminul levou tyč. Sparta hrála po celé utkání zakřiknutě a na brankáře Krajíčka téměř nevystřelila. Hostující gólman si prvním poločase snadno poradil s Hlavinkovou tečí i s Floriánovým centrem. Těsně před odchodem do šaten ještě mohl navýšit vedení hostů Ondryáš, jeho střela opět těsně minula levou tyč.

Hostům se povedl i nástup do druhé půle. Po uklouznutí domácího zadáka Nápravníka prostřelil Hornu dobře hrající Ondryáš. Sparta Brno se bez exligového kanonýra Reného Wagnera trápila. „Hráli jsme pouze na jednoho útočníka. Nikoho druhého totiž nemáme,“ vysvětlil brněnský kouč Mila Zika. Wagner zatím za Spartu odehrál tři zápasy, ve kterých se jednou trefil. „Jeho síla je především ve finálních přihrávkách, které nám teď budou chybět,“ doplnil trenér, jehož letos trápí především chabá produktivita týmu. „Wagnera jsme neřesili. Hráli jsme se Spartou a přehráli jsme ji. A výhru jsme si zasloužili,“ řekl Ondrůšek.

Brňané skórovali v devíti zápasech jen devěkrát. „Je to mizérie,“ přiznal Zika otevřeně „Chybí nám ofenzivní kvalita, proto musíme vycházet hlavně ze zajištěné obrany,“ poukazoval na deset obdržených branek.

Sparta se branky dočkala až v 84. minutě. Šest minut před koncem potrestal chyby Špačka a špatného postavení Krajíčka Hlavinka, který hlavou z hranice pokutového území poslal odražený míč pod břevno. V závěru si ale domácí žádnou šanci nevypracovali, naopak ještě mohli inkasovat po střele Hoši.

„Zápas jsme odeháli v pohodě až na ten závěr, kdy jsme po hrubé chybě zbytečně inkasovali a třepali se o výsledek,“ pronesl zkušený trenér.

Hodonín zůstáva s dvaceti body první. Potvrdit pozici vedoucího týmu pojede za týden do Velkého Meziříčí. „V soutěži jsem čtvrtým rokem. Velké Meziříčí dobře znám. Vím, jak hraje, bojuje i jak se prezentuje v zápasech. A i když se hraje v neděli dopoledne, jedem tam vyhrát,“ vzkázal pod dálniční most Ondrůšek.

FC Sparta Brno – RSM Hodonín 1:2 (0:1)
Branky: 84. Hlavinka – 5. Spazier, 61. Ondryáš
Rozhodčí: Ságl – Reich, Mayer
Žluté karty: Florián
Diváci: 75
Sparta Brno: Horna – Maroši, Lang, Nápravník, Florián – Lerch (58. Forman), Milotínský, Dolíhal, Pavlas (82. Kotouč), Záboj – Hlavinka
Hodonín: Krajíček – Šenk, Spazier, Špaček, Bulva – Hoša, Herůfek, Lorenc, Matula (74. Švrček), Kmeť (89. Melounek) – Ondryáš (65. Šturma)