Jihomoravané před sobotním duelem dali v pěti duelech jen dvě branky a jejich bezzubost v útoku pokračovala. Za sedmnáct minut mohli prohrávat 0:3 a nikdo se nemohl divit. „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, byli jsme aktivnější. Vypracovali jsme si i vyložené šance. A jen naší neproduktivitou skončil první poločas bez branek," mrzelo hostujícího stratéga Milana Frimmela.

Zbrojovka se po nevydařeném poločase zvedla a střeleckou nemohoucnost protrhl Škoda, jenž využil centr Franciho Listsingiho z rohového kopu. Šlo o jediný moment v utkání, kdy domácí mířili mezi tři tyče. „Ve druhé půli jsme se zlepšili. Chystali jsme se na to, že Hradec dostává hodně branek ze standardek a jednu využili," podotkl Habanec.

Už to vypadalo, že domácím utrápenou výhru nikdo nevezme. Soupeře do větších šancí nepouštěli, jenže přišla 88. minuta a kiks stopera Tadase Kijanskase. Po standardní situaci promáchl balon, který propadl až k Marku Plašilovi. Ten dělovkou zblízka zajistil svému týmu bod. „Blbý gól. Míč se nějak odrazil. Nechápu, jak pokrýváme hráče. Zůstali tam dva volní a tomu nerozumím," zlobil se gólman Dušan Melichárek.

V sobotu jede Zbrojovka na hřiště pražské Dukly.

Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branka: 80. Škoda - 88. Plašil

Rozhodčí: Nenadál - Mokrusch, Hrabovský

ŽK: Řezníček - Žondra, Janoušek