Zápas s minimem šancí nachystala fanouškům už v sobotu juniorka Zbrojovky Brno, která na domácím trávníku remizovala se Zábřehem 0:0. Líšeň si z Hané o den později odvezla porážku, když Sigmě Olomouc B podlehla 1:2.

Brněnská rezerva chtěla navázat na šestibodovou sérii z minulých zápasů. Plán kouče Petra Maléře ale zmařil nedostatek brankových příležitostí. „Je to ztráta. Když v domácím zápase nedáme góly, nemůžeme vyhrát. Navíc se nám v prvním poločase zranil stoper Červinek, což hru lehce nabouralo,“ vysvětloval brněnský defenzivní záložník David Cupák.

Juniorka se v celém utkání těžce prokousávala přes dobře organizovanou hru Zábřehu. Jedinou větší šanci měl Jukl, který napálil tyč a po něm i Farmářka, jehož střele zase chyběl správný směr. „Soupeř má zkušené mužstvo a výborného gólmana. Stříleli jsme jen z dálky a chyběla finální nahrávka,“ poznamenal Cupák, jehož tým spadl v tabulce s devíti body na třináctou příčku.

Slepené góly

Líšeň nezačala víkendový duel vůbec špatně. Po necelé půlhodině hry našel Nosko ve velkém vápně Beleje, který poslal z první míč k pravé tyči olomoucké branky.

Střelec úvodního gólu mohl skórovat čtyři minuty před koncem první půle znovu, ale gólman Šustr vytáhl zákrok z kategorie neuvěřitelných. „Měli jsme několik výborných šancí a mohli jsme do poločasu vést 3:0. Góly jsme ale nepřidali, což byla naše smrt,“ komentoval líšeňský stoper Miroslav Král.

Olomoucký trest přišel hned z protiútoku, kdy hosté museli skousnout branku do šatny. Po rohovém kopu nejvýš vyšplhal Šindelář a hlavou vyrovnal na 1:1.

Druhé dějství začala Sigma parádně. Michal Ordoš si počkal na zadní tyči a poslal domácí do vedení, které Olomouc už nepustila. „Prohráli jsme podruhé v řadě, ale na týmu žádná deka neleží. Myslím, že všechno bude v pohodě a do dalšího zápasu půjdeme s čistou hlavou,“ doplnil Král, který si stejně jako většina líšeňských fotbalistů poprvé zahrála na prvoligovém Andrově stadionu. Líšeň je po porážce s dvanácti body sedmá.