Juniorka nechala Uličnému bod

Brno /FOTOGALERIE/ - Návrat na brněnský stadion zažil trenér Petr Uličný. Jako nový kouč HFK Olomouc přivezl svůj tým k zápasu 15. kola MSFL s juniorkou 1. FC Brno.

16.9.2009 1

1. FC Brno B - 1. HFK Olomouc.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Spokojený mohl být napůl. Po devadesáti minutách svítil na světelné tabuli konečný výsledek 1:1. „Moc se s týmem neznáme, byl to první zápas. Proto hodnotím remízu pozitivně,“ uvedl Uličný, který ještě před rokem vedl prvoligové brněnské áčko.

Olomouc se ujala vedení už ve čtvrté minutě. Na roh si vyskočil matador Michal Kovář a otevřel skóre. „Byla to hloupá chyba, nekoncentrovali jsme se na standardku a museli jsme hned od začátku dotahovat,“ zlobil se trenér brněnské juniorky Vladimír Michal.

Ještě před přestávkou se ale dočkal vyrovnání. Kapitán Miroslav Král poslal dlouhý pas přes celé hřiště na útočníka Aleše Pacáka a ten po zemi prostřelil olomouckého brankáře. „Myslím, že jsme si vyrovnání zasloužili,“ podotkl Michal.

Ten poslal do boje i brazilské duo Léo, Dalmo. „Trochu nám vázla komunikace, při zápase to moc nešlo. Základní věci jsem jim vysvětlil v klidu u tabule,“ usmíval se Michal. Ani jihoamerické posily ale k výhře nepomohly. „Dalmo vyhrál spoustu hlavičkových soubojů, Léo dobře kopal standardky. Byli platní, ale ještě tam byly rezervy,“ hodnotil Michal výkon brazilského dua.

Bod ale nakonec bral. „Chtěli jsme vyhrát, ale po poslední vysoké prohře je i remíza cenná. Počítá se,“ uvedl. Spokojený byl nakonec i Uličný. „Byl to těžký zápas proti silnému soupeři,“ řekl nový kouč olomouckého HFK.

Bod za remízu včera brala i Bystrc, která hrála v Břeclavi bez branek. Nedařilo se Líšni. Ta doma podlehla rezervě Sigmy Olomouc 0:1.

Autor: Kryštof Ženatý

16.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Hustá doprava v okolí Koliště. Ulici kvůli opravám parovodů uzavřeli.
9 13

Řidiče v Brně omezí další uzavírka. Tentokrát na Moravském náměstí

Milan Lutonský v dresu Zbrojovky Brno.
1

Slavia šlapala a zaslouženě vyhrála titul, ocenil Lutonský

Anonym nahlásil bombu ve vlaku. Policisté po oznamovateli pátrají

Brno - Nepříjemné chvilky zažili v neděli v podvečer cestující v rychlíku směřujícím z Brna do Prahy. Anonym totiž ohlásil, že v soupravě je bomba. Policisté vlak prohledali v zastávce Královo Pole, žádnou výbušninu nenašli.

Koupaliště na Brněnsku se chystají na sezonu. V Tišnově vznikl dětský bazén

Brno – Nuda u vody? Na koupalištích na Brněnsku letos zřejmě nehrozí. Hned na několika koupalištích totiž lidé najdou nové hřiště nebo zajímavé možnosti, jak si zpestřit letní program. V Tišnově se rodiny s dětmi dočkají vytouženého bazénu pro děti.

Radnice: Už žádné nebezpečné zkracování si cesty. Postaví schodiště na Bašty

Brno /FOTOGALERIE/ – Místo po vyšlapané pěšině sejdou ještě letos na podzim lidé z Bašt pod Petrovem do Nádražní ulice po schodech. Radnice Brna-středu a brněnská veřejná zeleň na projekt získaly téměř jeden a tři čtvrtě milionu korun. „Jde o frekventované místo, kudy si lidé zkracují cestu už mnoho let. Je to pro ně nebezpečné a svah to ničí," vysvětlil význam stavby za městskou část Filip Chvátal.