Juniorka nechala Uličnému bod

Brno /FOTOGALERIE/ - Návrat na brněnský stadion zažil trenér Petr Uličný. Jako nový kouč HFK Olomouc přivezl svůj tým k zápasu 15. kola MSFL s juniorkou 1. FC Brno.

16.9.2009 1

1. FC Brno B - 1. HFK Olomouc.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Spokojený mohl být napůl. Po devadesáti minutách svítil na světelné tabuli konečný výsledek 1:1. „Moc se s týmem neznáme, byl to první zápas. Proto hodnotím remízu pozitivně,“ uvedl Uličný, který ještě před rokem vedl prvoligové brněnské áčko.

Olomouc se ujala vedení už ve čtvrté minutě. Na roh si vyskočil matador Michal Kovář a otevřel skóre. „Byla to hloupá chyba, nekoncentrovali jsme se na standardku a museli jsme hned od začátku dotahovat,“ zlobil se trenér brněnské juniorky Vladimír Michal.

Ještě před přestávkou se ale dočkal vyrovnání. Kapitán Miroslav Král poslal dlouhý pas přes celé hřiště na útočníka Aleše Pacáka a ten po zemi prostřelil olomouckého brankáře. „Myslím, že jsme si vyrovnání zasloužili,“ podotkl Michal.

Ten poslal do boje i brazilské duo Léo, Dalmo. „Trochu nám vázla komunikace, při zápase to moc nešlo. Základní věci jsem jim vysvětlil v klidu u tabule,“ usmíval se Michal. Ani jihoamerické posily ale k výhře nepomohly. „Dalmo vyhrál spoustu hlavičkových soubojů, Léo dobře kopal standardky. Byli platní, ale ještě tam byly rezervy,“ hodnotil Michal výkon brazilského dua.

Bod ale nakonec bral. „Chtěli jsme vyhrát, ale po poslední vysoké prohře je i remíza cenná. Počítá se,“ uvedl. Spokojený byl nakonec i Uličný. „Byl to těžký zápas proti silnému soupeři,“ řekl nový kouč olomouckého HFK.

Bod za remízu včera brala i Bystrc, která hrála v Břeclavi bez branek. Nedařilo se Líšni. Ta doma podlehla rezervě Sigmy Olomouc 0:1.

Autor: Kryštof Ženatý

16.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Připomínka trhové tradice: Lidé se ptali po rybí polévce, říká prodejkyně

Brno – Současný název Dominikánského náměstí se poprvé objevil až ve druhé polovině devatenáctého století. V minulosti byli lidé zvyklí o něm mluvit spíše jako o Rybím trhu. Na dávnou tradici v letošním roce navázali organizátoři vánočních trhů. Ty se v letošním roce rozrostly i před budovu Nové radnice a lidé na nich podle dávné tradice opět dostanou ryby. Jen ne syrové, ale připravované na různé způsoby.

Obránce Vraštil: Jasně, že mám obavu, tabulku vidím

Brno /ROZHOVOR/ – Připsal si první branku v brněnském dresu v nejvyšší soutěži, která zmírnila domácí blamáž fotbalistů Zbrojovky. Zásluhou trefy Lukáše Vraštila v nastavení aspoň srovnali na 1:1 s Karvinou. „Potřebovali jsme tři body, chtěli jsme je za každou cenu, bohužel se to nepodařilo. Máme aspoň bod, ale je to málo. Jaro bude těžké, musíme to zvládnout," pravil dvaadvacetiletý obránce Vraštil.

Soud opět poslal souzeného Zadeha do vazby. Jeho obhájkyně podala stížnost

Brno – Podnikatel Sharam Abdullah Zadeh je od nedělního večera opět ve vazební věznici. Městský soud v Brně rozhodl o vazbě na návrh státního zastupitelství. Zadeh je obviněn z daňových úniků za více než dvě miliardy do vazby. Jeho obhájkyně na místě podala proti rozsudku stížnost. Z tiskové zprávy policie navíc vyplývá, že se Zadehem bylo obviněno ještě dalších pět lidí, ačkoliv mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej přímou souvislost nepotvrdil. Detektivové z centrály v neděli zasahovali na několika místech České republiky.