Situace z jedenasedmdesáté minuty: Rieglovu střelu nasměroval brněnský stoper Trousil pouze do břevna vlastní branky, odražený míč pak poslal ještě jednou do stejného místa. Rány Otepky a Mezlíka už mířily vedle.

Tato událost nejvýstižněji dokresluje, jak vypadal ráz utkání čtrnáctého kola fotbalové Gambrinus ligy. A domácí České Budějovice byly za snahu proti bezmocnému Brnu také odměněni. Dvě minuty po skrumáži využil ještě většího zmatku ve vápně Černák a Zbrojovka prohrála na jihu Čech 0:1.

České Budějovice zvítězily v jednostranném zápase doma potřetí za sebou, zatímco hosté nezvládli venku šesté ze sedmi střetnutí. „Nezažil jsem, abychom tady takovým způsobem nějakého soupeře přehrávali,“ žasl trenér Dynama Jaroslav Šilhavý.

Jeho svěřenci od úvodní minuty duel režírovali, Brňané se ani náznakem nerozpomněli na poslední kolo, v němž deklasovali Slovácko 7:0. „Bylo jen otázkou času, kdy gól padne. Za druhý poločas si České Budějovice vítězství jednoznačně zasloužily,“ uznal brněnský kouč a sportovní ředitel Karel Večeřa.

Zbrojovka prohrála na jihu Čech po sedmi letech, výkonem pouze navázala na blamáž z osmifinále Ondrášovka Cupu, kdy podlehla 0:2 v Karviné. „Ztráceli jsme lehké míče, viděl jsem spoustu nepřesných odkopů, i balony z autů jsme házeli na nohy domácích,“ zlobil se Večeřa.

Od pohromy uchránil jeho svěřence přinejmenším při šancích Mezlíka a Ondráška brankář Lejsal. „Vysokým vítězstvím nad Slováckem nám Brno nahnalo strach a snažili jsme se co nejlépe na utkání připravit,“ pravil spokojený Šilhavý.

Brno kvůli potížím se zády přišlo na poslední chvíli o kapitána Dostálka a v základní sestavě se objevili dorostenci Simerský s Matyskou, v závěru duelu si prvoligovou premiéru odbyli jejich vrstevníci Přerovský a Košulič. „To je na zápase asi jediné pozitivní. Sice se nevyvarovali chyb, ale jsem s nimi o dost spokojenější než s některými staršími hráči,“ doplnil Večeřa.

Zbrojovka zůstává dál na předposlední příčce tabulky.

Dynamo České Budějovice – Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)
Branka: 71. Černák. ŽK: Lencevič, Ondrášek – Jílek. Rozhodčí: Hrubeš – Vysloužil, Szarowski. Diváci: 2488.
Č. Budějovice: Kučera – Riegel, Lencevič, Lengyel, Žižka – Hudson, Otepka (90. Sedláček), Černák, Rakovan (67. Stráský), P. Mezlík – Ondrášek (88. Pecka).
Zbrojovka: Lejsal – Matyska (81. Košulič), Jílek, Trousil, Husár – Michálek (76. Přerovský), Rýdel, Polách, Simerský, Hamouz (75. Hodek) – Kalabiška.