Líšeň už má stejně bodů jako po loňském podzimu

Brno – Brněnský klub má po remíze 0:0 s HFK Olomouc dvanáct bodů. Tolik jich v minulém roce získal v první půlce sezony.

15.9.2010

Fotbalisté Líšně v utkání s Olomoucí.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Dvanáct. Tolik bodů nasbírali fotbalisté Líšně v loňské sezoně za celou podzimní část Moravskoslezské fotbalové ligy. Ke stejnému zisku se letos propracovali už po sedmi kolech.

Poslední bodík si připsali na konto ve středu odpoledne při domácí remíze 0:0 s HFK Olomouc. „Zatím jsem spokojený s našim vstupem do soutěže. Nic to ale pro nás neznamená. Říká se, že k záchraně je potřeba šestatřicet bodů. Takže jsme teprve na třetině cesty,“ řekl po utkání trenér Líšně Zbyněk Zbořil.

Přestože se Brňané drží na čtvrtém místě, boje o čelo tabulky zatím neřeší. „Nemluvíme o tom. Jsme rádi, že nám vychází začátek soutěže, ale může to být také lehčím losem. Spíš než nahoru se díváme v tabulce pod sebe,“ vysvětlil Zbořil s tím, že rozhodně nechce tentokrát připustit boje o zácharnu do posledních kol.

Trenéři čtvrté Líšně a třetí Olomouce, které před utkáním dělil pouze bod, byli s remízou spokojení. „Moc dobře jsme věděli, jakého soupeře budeme mít proti sobě. Bod je pro nás zlatý,“ přiznal domácí Zbořil.

„Bylo to velice vyrovnané utkání. Chtěli jsme sice vyhrát, ale bez gólu to nejde. Ve druhé půli jsme měli šance, které jsme nevyužili. Bod je pro nás nakonec plusový,“ uvedl olomoucký kouč a bývalý trenér prvoligové Zbrojovky Petr Uličný.

Jeho protějšek na straně Líšně se nejvíce strachoval o výsledek v předposlední minutě, kdy střela olomouckého Petra Kobylíka jen o pár centimetrů minula domácí branku. „Stejně jako jsme šťastně rozhodli o našem víkendovém vítězství v Zábřeze až v závěru zápasu, teď jsme o body mohli přijít,“ srovnával Zbořil. „V první půli jsme měli asi pět velice dobrých šancí, které jsme ale neproměnili. Po přestávce už nás soupeř přehrával,“ uznal.

V druhém zápase brněnského týmu MSFL si doma Zbrojovka B lehce poradila se zálohou Jihlavy. První vítězství v sezoně a odlepení ode dna tabulky oslavili svěřenci trenéra Petra Maléře vítězstvím 5:1.

Líšeň – HFK Olomouc 0:0
ŽK: 50. Pecha, 72. Dadák. Rozhodčí: Černý – Machát, Sedlář. Diváci: 350.
Líšeň: Sedmidubský – Křap, Hebronn, Drábek, Čampa – Šudoma, Belej, Pecha, Drábek Mich. – Nosko, Oprchal.
Zbrojovka B – Jihlava B 5:1 (2:1)
Branky: 18. Košulič, 28. Hodek, 48. Hodek, 78. Šamánek, 90. Hodek – 45. Cupák. ŽK: 65. Cupák – 59. Lovětínský, 60. Filip. Rozhodčí: Priesol – Pustějovský, Mojžíš. Diváci: 88.
Zbrojovka Brno B: Bureš – Foukal, Červinek, Okleštěk, Michna – Cupák, Buchta, Křeček, Hodek – Košulič, Šamánek.

Autor: Tomáš Valaškovčák

15.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
U Vnorov na Hodonínsku potřetí ve dvou týdnech vykolejil vlak. Mimo železnici se tentokrát dostala přední kola posunovací lokomotivy na vyloučené koleji při pracích na zprůjezdnění trati.

V místě tragické nehody na Hodonínsku vykolejila další lokomotiva

Vnorovy /FOTOGALERIE/  – Nedávno se u Vnorov na Hodonínsku srazil vlak s traktorem, poté tam vykolejil i nehodový vlak s jeřábem. V místě není klid ani druhý týden po tragické nehodě. V pondělí odpoledne tam jednou nápravou vykolejila posuvná lokomotiva. „V tuto chvíli se řeší její nakolejení," informovala po osmnácté hodině mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová. Podle mluvčí Českých drah Moniky Bezuchové se při této nehodě nikomu nic nestalo. „Místem se ještě nejezdí kvůli dřívějším nehodám," doplnila Bezuchová.