Manévry v Líšni řídili obránci

Brno – Před koncem poločasu vystřelila ruka domácího kapitána Rudolfa Čampy za míčem směřujícím do branky. Po nutné červené kartě mu líšeňští fanoušci vesele tleskali. Ne proto, že v sobotu slavil třicáté narozeniny. Opora divizního týmu předtím pomohla dvěma trefami k jasnému vedení 3:0 nad Bohunicemi. Nikdo ale nečekal, že ve druhé půli se diváci dočkají dalších pěti branek. Líšeň nakonec vyhrála 5:3.

1.6.2013

Rudolf Čampa pomohl dvěma trefami k jasnému vedení 3:0 nad Bohunicemi. Foto: DENIK/Drahomír Stulír

Domácím v porovnání s v tabulce posledním městským rivalem o nic nešlo. „Diváci mi říkali: Bobe, krása. Viděli jsme tolik branek. Jenže já bych raději prožil klidnější zápas," pronesl domácí kouč Bohumil Smrček.

Hostující Tatran se totiž po Čampově vyloučení bleskově vrátil do zápasu. Penaltu v závěru sice neproměnil, ale za třináct minut druhé půle srovnal na 3:3. „Po prvním poločase nám bylo hůř než na konci. Pětatřicet minut jsme hráli dobře, ale pak rozhodlo šest minut. Neodvážíme si ani bod," povídal neúnavný kapitán Bohunic Petr Kulička.

Záchranářské branky jeho spoluhráčů Krále, Suchého a Kostky se ukázaly jako zbytečné v 68. minutě, definitivně pak chvíli před koncem. „Neuhlídali jsme standardky. Z nich nám dali oba góly," řekl Kulička.

K Čampovi se v první půli přidal Drábek, rozhodli Široký s Králem. Jménem se pod všech pět gólů domácích podepsali výhradně hráči z obranné formace. Pouze třetí gól Bohunic v zápase nevstřelil bek. „Říkali jsme si, že si musíme dát pozor na začátek poločasu. Po vyrovnání měly Bohunice psychickou výhodu. Ale nakonec jsme měli ještě nějaké šance. Vítězství jsme si zasloužili i v deseti lidech," prohlásil Smrček, jehož tým stále drží druhé místo v tabulce za Třebíčí.

To situace Tatranu začíná vypadat kriticky. Dvě kola před koncem se krčí na poslední příčce. „Nemůžeme se dívat jak hrají ostatní. Pokud ještě nějaká šance bude, pobijeme se o záchranu," dodal bohunický kapitán.

Líšeň – Bohunice 5:3

Branky: 37. a 43. z pen. Čampa, 40. Drábek, 68. Široký, 84. Král  – 47. Král, 52. Suchý, 58. Kostka. Žluté karty: Veselý, Drábek – Píšek, Hon, Forman, Kulička. Rozhodčí: Stehlík – Beneš, Pfeifer. Diváků: 205.

Líšeň: Veselý – Čampa, Široký, Fousek, Drábek – Kunc, Král, Nosko, Večeřa (90. Mezlík) – Nguyen (90. Walla), Milotínský. Bohunice: Gruber – Stehlík (75. Damborský), Král, Píšek, Táborský – Hon, Forman, Kostka, Široký – Tonev, Kulička.

1.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Nanejvýš dva posty. Kouč Habanec má o zbytku sestavy jasno

Brněnské podzemí. Ilustrační foto.
1

Nové trasy v podzemí mají zpoždění

Brněnská trať je rychlá a zábavná, řekl český šampion Kulhavý

Brno /FOTOGALERIE/ – Absolutní špička se představila o víkendu na brněnské trati nad Anthroposem. Na závěrečný podnik Českého poháru a zároveň Mistrovství České republiky dorazili i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý a Kateřina Nash, kteří vyhráli obě kategorie elite. „Areál v Brně se mi líbí, je to tady super,“ pochvaloval si Kulhavý, který obhájil domácí titul.

V autoškole neuspěje každý druhý. Na vině je i stres

Brno /ANKETA/ - Neuspěl. S tímto verdiktem odchází napoprvé od závěrečné zkoušky v autoškole víc než polovina Brňanů. Podle instruktorů je to kvůli stresu a neznalosti předpisů.

Memoriál Marka Těšíka v beachvolejbalu vyhráli nováčkové Starý a Hojgr

Brno /FOTOGALERIE/ – Sedmnáct dvojic zasáhlo do čtvrtého ročníku Memoriálu Marka Těšíka v beachvolejbalu. Na brněnských kurtech Sport Centra Srbská se nejvíc dařilo nováčkům turnaje Bořivoji Hojgrovi s Petrem Starým, kteří ve finále porazili 2:1 na sety Jakuba Šeráka s Tomášem Kubáskem.