Manévry v Líšni řídili obránci

Brno – Před koncem poločasu vystřelila ruka domácího kapitána Rudolfa Čampy za míčem směřujícím do branky. Po nutné červené kartě mu líšeňští fanoušci vesele tleskali. Ne proto, že v sobotu slavil třicáté narozeniny. Opora divizního týmu předtím pomohla dvěma trefami k jasnému vedení 3:0 nad Bohunicemi. Nikdo ale nečekal, že ve druhé půli se diváci dočkají dalších pěti branek. Líšeň nakonec vyhrála 5:3.

1.6.2013

Rudolf Čampa pomohl dvěma trefami k jasnému vedení 3:0 nad Bohunicemi. Foto: DENIK/Drahomír Stulír

Domácím v porovnání s v tabulce posledním městským rivalem o nic nešlo. „Diváci mi říkali: Bobe, krása. Viděli jsme tolik branek. Jenže já bych raději prožil klidnější zápas," pronesl domácí kouč Bohumil Smrček.

Hostující Tatran se totiž po Čampově vyloučení bleskově vrátil do zápasu. Penaltu v závěru sice neproměnil, ale za třináct minut druhé půle srovnal na 3:3. „Po prvním poločase nám bylo hůř než na konci. Pětatřicet minut jsme hráli dobře, ale pak rozhodlo šest minut. Neodvážíme si ani bod," povídal neúnavný kapitán Bohunic Petr Kulička.

Záchranářské branky jeho spoluhráčů Krále, Suchého a Kostky se ukázaly jako zbytečné v 68. minutě, definitivně pak chvíli před koncem. „Neuhlídali jsme standardky. Z nich nám dali oba góly," řekl Kulička.

K Čampovi se v první půli přidal Drábek, rozhodli Široký s Králem. Jménem se pod všech pět gólů domácích podepsali výhradně hráči z obranné formace. Pouze třetí gól Bohunic v zápase nevstřelil bek. „Říkali jsme si, že si musíme dát pozor na začátek poločasu. Po vyrovnání měly Bohunice psychickou výhodu. Ale nakonec jsme měli ještě nějaké šance. Vítězství jsme si zasloužili i v deseti lidech," prohlásil Smrček, jehož tým stále drží druhé místo v tabulce za Třebíčí.

To situace Tatranu začíná vypadat kriticky. Dvě kola před koncem se krčí na poslední příčce. „Nemůžeme se dívat jak hrají ostatní. Pokud ještě nějaká šance bude, pobijeme se o záchranu," dodal bohunický kapitán.

Líšeň – Bohunice 5:3

Branky: 37. a 43. z pen. Čampa, 40. Drábek, 68. Široký, 84. Král  – 47. Král, 52. Suchý, 58. Kostka. Žluté karty: Veselý, Drábek – Píšek, Hon, Forman, Kulička. Rozhodčí: Stehlík – Beneš, Pfeifer. Diváků: 205.

Líšeň: Veselý – Čampa, Široký, Fousek, Drábek – Kunc, Král, Nosko, Večeřa (90. Mezlík) – Nguyen (90. Walla), Milotínský. Bohunice: Gruber – Stehlík (75. Damborský), Král, Píšek, Táborský – Hon, Forman, Kostka, Široký – Tonev, Kulička.

1.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

U Krajského soudu v Brně v pátek dopoledne pokračovalo hlavní líčení s mužem, který podle obžaloby týral své dvě děti.

Podle obžaloby týral děti. Rodinný přítel tvrdí, že byl svědomitý a snaživý otec

Peníze schovala do podprsenky i kalhotek. Za krádež hrozí ženě dva roky vězení

Zdatní Brňané porovnají síly na Kraví hoře. Při tradičních skotských hrách

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Skotské dudy, závody v hodu kládou či kamenem, ale i ochutnávka skotské whisky. V parku za koupalištěm na Kraví hoře v Brně čeká v sobotu návštěvníky bohatý program. Opravdoví muži tam otestují svou sílu při vysokohorských skotských hrách. Začnou v parku nedaleko centra v deset hodin dopoledne.

Kolony v centru: kolaps odnesl vedoucí dopravního odboru Bielko

Brno /ANKETA/ – Nervózní řidiči v nekonečných kolonách volají po lepším plánování oprav na brněnských silnicích. Žalostnou situaci posledních dní má za úkol vylepšit nová pracovní skupina složená ze zástupců města, republikové i městské policie, brněnského dopravního podniku, Brněnských komunikací a dalších společností, jejichž investice ovlivňují dopravu ve městě. Podle informací Deníku Rovnost stál dopravní kolaps funkci vedoucího dopravního odboru Vladimíra Bielka.

Začínají Brněnské dny pro zdraví. Nabídnou lukostřelbu i masáže

Brno – Přes sto akcí na podporu zdravého životního stylu chystají od pátku letošní Brněnské dny pro zdraví. Třiadvacátý ročník akce nabídne semináře z oblasti zdravé výživy nebo třeba kurzy partnerských masáží. „Smyslem akce je motivovat Brňany k zájmu o to nejcennější, co každý z nás má – vlastní zdraví,“ uvedl náměstek brněnského primátora Petr Hladík.

Na fotbalový stadion dohlédne šest nových kamer. Časem jich bude přibývat

Brno /ANKETA/ – Rozzuření fanoušci a násilnosti, které na sebe nenechají dlouho čekat. I tak vypadají některé zápasy odehrávající se na fotbalovém stadionu v Srbské ulici v Brně. Bojovat proti tomu chtějí brněnští radní. Zavedením nového kamerového systému.