Michal Škoda: Brácha psal, ať s pronásledováním přibrzdíme

Brno /ROZHOVOR/ – V posledních čtyřech utkáních nejvyšší fotbalové soutěže vstřelil tři branky. Vítězná hlavička na 2:1 v pátečním domácím střetnutí s Bohemians představovala už pátou trefu brněnského útočníka Michala Škody v letošním ročníku, čímž překročil svůj plán. „Před sezonou jsem si řekl, že chci dát víc než tři góly, protože jsem je dosud nedal, což se mi povedlo, takže jsem spokojený. Samozřejmě chci dávat branku každý zápas a doufám, že do konce sezony ještě nějakou přidám," prohlásil osmadvacetiletý forvard Zbrojovky.

10.4.2016

Záložník fotbalové Zbrojovky Michal Škoda.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Propadal jste skepsi po neproměněných šancích, které jste ve druhém poločase proti Bohemians měl?

Měl jsem nějaké hlavičky
z hodně těžkých pozic, snad ani neohrozily branku, ale nepropadal jsem panice. Pořád musíte věřit, že to zvládnete a jsme rádi, že jsme vyhráli.

Tomáš Čížek z Bohemians vstřelil úvodní gól už ve třetí minutě. Nalomil vaši sebedůvěru?

To bylo samozřejmě špatné, doma se nám na jaře nestalo, abychom dostali ve třetí minutě gól, ale šli jsme za vítězstvím. Pořád věříte, že máte devadesát minut na otočení utkání. Pomohlo nám šťastné vyrovnání, když si Bohemka dala vlastní gól.

Ukazuje obrat sebevědomí Zbrojovky?

Jsme v pohodě, máme třicet sedm bodů. Věděli jsme, že to bude těžké utkání, Bohemka hraje dobře. Byl to vyrovnaný duel, ale druhý poločas jsme měli víc šancí a jsme rádi, že jsme aspoň jednu proměnili.

Jak jste se vypořádal s těžkým terénem?

Byl jsem naprosto spokojený s terénem. Pro mě je takové anglické fotbalové počasí ideální, navíc při osvětlení. Tráva krásně klouzala, pro mě lepší než hrát na suchém hřišti.

Pocítil jste absenci zraněného špílmachra Pavla Zavadila, jehož nahradil Lukáš Zoubele?

Ztráta Pavla je vždycky znát, ale myslím, že Zub to zvládl velmi dobře, přestože dlouho nehrál.

Fanoušci vás mohutně podporovali už od rychle obdržené branky. Vnímal jste je?

Diváky slyšíme pořád a jsme samozřejmě rádi, že nás podporují. Budeme rádi, když jich bude chodit ještě víc.

Zbrojovka zvítězila potřetí v řadě, což se jí nepovedlo víc než šest let. Tušil jste to?

Věděl jsem, že třikrát za sebou Zbrojovka dlouho nevyhrála, a přiznám se, že jsem na to v týdnu myslel. Všichni jsme rádi, že se nám to konečně povedlo.

Zbrojovka sahá po pátém místě, na kterém se drží s tříbodovým náskokem Slavia, za niž nastupuje váš bratr Milan. Popichujete ho?

Určitě ne, jen mi minulý týden psal, že je pronásledujeme, abychom přibrzdili. (úsměv) Myslím, že se soustředí sami na sebe a my taky. Nikam se necpeme, ale Slavii to chceme znepříjemnit. Jak to dopadne, se uvidí na konci.

Kde chcete brněnský celek po sezoně vidět?

Žádnou metu nemám, ale za všechny řeknu, že kdybychom skončili na šestém místě, bude to velký úspěch
a všichni budeme spokojení.

10.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Za zločin přišel trest: Zbrojovku čeká boj o udržení

Brno /INFOGRAFIKA/ - Pro vedení brněnského fotbalového klubu přichází po zpackaném podzimu rozhodující fáze sezony. V zimní přestávce potřebuje Zbrojovka ulovit posily, které ji zvednou ze čtrnácté pozice v první lize.

AKTUALIZUJEME

Přítele své sestry střelil do obličeje, úmyslně, tvrdí obžaloba

Brno - Přítele své sestry střelil jednadvacetiletý muž v Cetkovicích na Blanensku podle obžaloby do obličeje, u brněnského krajského soudu se v úterý zpovídá z pokusu o vraždu. Mladíkovi hrozí 10 až 18 let vězení. Muž popírá, že by střílel úmyslně. Poškozený a jeho matka žádají jako odškodné celkem 11 milionů korun.