Oprávněné. I předsedkyně Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky Dagmar Damková potvrdila, že vyrovnávací gól neměl platit. „Padl po evidentním faulu," štvalo taky Buchtu.

Příbram srovnala po rohovém kopu v 95. minutě, i když rozhodčí Jiří Jech nastavil čtyři, zásluhou Tomáše Krbečka. A „zásluhou" faulujícího brankáře Aleše Hrušky, který povalil na zem hostujícího protějška mezi tyčemi Vlastimila Hrubého. „Do očí bijící podvod," prohlásil pro Deník Rovnost někdejší internacionál Ladislav Vízek.

Znojemské navíc dopálilo, že rozhodující situaci předcházel aut, který domácí vhazovali třicet metrů od místa přestupku. „Nejde s tím nic dělat," podotkl Buchta.

Vízek neváhal použít ostrá slova, ale rovněž se situaci zasmál. Aby ne, podobný „zářez" prý čekal mnohem dřív. Při zápase ho překvapilo, že Jech píská solidně. Až do poslední situace. „Faul musel vidět. A když ne on, tak pomezní. Přece není možné, aby gólman soupeře takovým zápasnickým chvatem zničil druhého brankáře a nepískalo se," uvedl Vízek.

Neregulérnost branky uznal také příbramský kouč Petr Čuhel. „Z lavičky jsem to neviděl, ale když jsem se podíval na záznam, nedivil bych se, kdyby sudí gól neuznal. Faul tam byl," sdělil. Na druhou stranu podle Damkové i Čuhela odpustil Jech dvě penalty Znojmu. „Na Danoskiho byla jasná," prohlásil příbramský kouč.

Jech přitom už v roce 2010 dostal distanc do konce sezony, když Slavii upřel dvě penalty. Jenže kazí dál. „Měl by následovat mnohem tvrdší trest. Už by neměl pískat. Fotbal pro něj skončil," poznamenal jasně Vízek.

Tak či onak se potvrdilo, že ze stadionu klubu mocného bosse Jaroslava Starky se body nevozí. V letošní sezoně tam zvítězily pouze Plzeň, Teplice a Dukla, na jaře dokonce jenom pražská Sparta. „Příbram hraje každý rok o život a pokaždé se zachrání. Víme, kde je příčina, ale nemůžeme nic říkat. Aspoň to lidé viděli v televizi a udělají si obrázek," pokrčil rameny Buchta.

Před čtrnácti dny pocítili „nepřízeň osudu" i fotbalisté Liberce, kteří v Příbrami prohráli 1:3 poté, co rozhodčí Petr Ardeleánu nařídil proti Slovanu dvě sporné penalty. „Aspoň vidíte, jaké to je," vzkázal do Znojma na sociální síti Twitter liberecký obránce Jan Rajnoch. „Liberec, teď my. Příště čekám něco podobného," varoval Buchta Jablonec. Jihomoravané jsou čtyři kola před koncem soutěže předposlední s bodovou ztrátou na čtrnáctou Ostravu. „Psychicky nám i remíza pomohla. Výkon nebyl špatný a máme hratelný los," burcoval Buchta.

sporné momenty pohledem předsedkyně komise rozhodčích FAČR Dagmar Damkové

68. minuta: příbramského Zorana Danoskiho v pokutovém území zezadu zboural hlavičkující Radek Buchta. Zákrok skončil bez reakce sudího Jecha.
80. minuta: z přímého kopu trefuje domácí Martin Zeman ruku znojemského hráče skákajícího ve zdi, rozhodčí opět mlčí.
Názor Damkové: „V obou případech měly být nařízeny pokutové kopy ve prospěch domácích. Rozhodčí stál vždy blízko a inkriminované situace měl před sebou. Byly to jasné přestupky."

95. minuta: po příbramském rohovém kopu po vypršení nastaveného času povalil domácí brankář Aleš Hruška znojemského protějška Vlastimila Hrubého, přesto rozhodčí uznal vyrovnávací gól Tomáše Krbečka.
Názor Damkové: „Gól neměl být uznán pro evidentní faul brankáře Hrušky na Hrubého."