Radost jim ale kalí další ztráty: Mareček má zlomenou zánártní kůstku a tahouni Polách s Trousilem musí vynechat dva zápasy kvůli osmé žluté kartě.

„Doktor Gál říká, že kdo nemá zlomeninu, není Brňák,“ glosoval s hořkým úsměvem stav svého mužstva brněnský kouč Petr Uličný. Most v neděli Brňany zaskočil a hned ve třetí minutě se ujal vedení. Brno rychle srovnalo po spolupráci Besty s Poláchem. „Polon mi to parádně nacentroval, byl to míč mezi vápno a penaltu. Obránce se asi nedomluvil s brankářem a pro mě bylo snadné přehodit gólmana. Jsem rád, že to tam padá,“ radoval se střelec Aleš Besta, který se trefil i ve druhém zápase po pauze vynucené zraněním.

Na další branku si ovšem brněnské publikum muselo počkat do samého závěru. Trenér Uličný ve snaze strhnout vítězství na svoji stranu mohutně posílil ofenzivu a nakonec se mu to vyplatilo. Dvě minuty před koncem poslal krátký centr do vápna Besta a střídající útočník René Wagner usměrnil míč hlavou do sítě. Oslavil tak svůj návrat po zlomenině ruky.

„Vítězství se rodilo v bolestech, Most hrál vynikající fotbal. Skvěle bránil, pro mě to byl nejlepší tým, který tady na jaře hrál,“ uvedl Uličný. „Zaskočili jsme Brno aktivní hrou. Bohužel jsme udělali chybu při vyrovnávacím gólu a pak jsme neproměnili několik šancí,“ smutnil mostecký trenér Robert Žák, který nenasadil několik opor svého týmu. Na lavici náhradníků zůstali Stožický, Pešír či Bogdanov, Johana s Pilařem do Brna ani nepřijeli.

Brno nyní čeká středeční zápas čtvrtfinále Poháru ČMFS v Jablonci. „Budeme honit dva zajíce, musíme si s tím poradit,“ uvedl po včerejší výhře nad Mostem trenér Uličný.

René Wagner sundal sádru a vystřelil Brnu výhru. Jako žolík jsem se v Brně trefil poprvé

Teprve v pondělí sundal z ruky sádru. Poprvé od zápasu proti Olomouci, ve kterém si zlomil kůstku v dlani, se brněnský útočník René Wagner dostal na patnáct minut na hřiště. Aby minutu před koncem zápas proti Mostu krásnou hlavičkou rozhodl.

Letos jste se takhle v závěru trefil už na Kladně a v poháru v Budějovicích. Že by se z vás stal specialista na poslední minuty?
To je spíš asi náhoda. Prostě se snažím hrát až úplně do konce, a párkrát se mi to už vyplatilo.

Tentokrát jste se trefil až jako žolík…
To bylo v Brně vůbec poprvé. Raději bych samozřejmě hrál celých devadesát minut, ale musím uznat, že Aleš Besta je teď ve výborné formě a Tomáš Došek se do ní pomalu dostává. Takže jsem smířenej s tím, že střídám.

Jak jste zápas viděl z lavičky?
Byl to strašně těžý zápas. Musím říct, že Most hrál opravdu velice disciplinovaně zezadu, vedl 1:0 a měl psychickou výhosu. Já jsem hlavně strašně rád, že jsme vyhráli, protože jsou to pro nás strašně důležitý tři body před zápasama co nás teď čekají venku.

Co zraněná ruka, ještě vás to nějakým způsobem eliminuje?
Sádru jsem sundal až v pondělí. To víte, to máte trošku v podvědomí. Ale snažím se na to nemyslet. Už jsem s tím trénoval pomalu měsíc, takže už jsem si na to docela zvykl.

Jak jste viděl váš vítězný gól?
V šestnáctce jsem chtěl postrčit balón Aldovi Bestovi, aby vystřelil. Dal jsem mu to torchu špatně, moc do boku. On to ale ještě dohonil, odcentroval, já jsem to trkl hlavou a padlo to tam.

Jak si vysvětlujete, že přišlo podruhé v řadě doma takové trápení?
To je úplně jednoduchý. Ty mužstva, co jsou dole, tady brání prakticky v deseti lidech. Proti tomu se strašně těžko prosazuje. Nejde to moc po zemi kombinačně a ke konci pak nezbývá, než nakopávat balony. Když jsem přijede ofenzivnější mužstvo jako Sparta nebo Slavie, tak se nám hraje mnohem líp.

Teď vás čekají dva nabité týdny, vedle ligy také čtvrtfinále poháru ČMFS. Chcete se nadále rvát o poháry na obou frontách?
Určitě. Musíme se koncentrovat na každý zápas zvlášť a nemyslet na nějaký třetí místa a finále. Budou to strašně těžký zápasy a musíme do nich jít pokaždé na sto procent s cílem vyhrát za každou cenu.