Pernica o přerušení: Možná by měl svaz o kousek ustoupit a být benevolentnější

Brno /ROZHOVOR/ – O třináct minut déle museli fotbalisté Zbrojovky čekat na definitivní záchranu v první lize. Při přerušení zápasu kvůli urážkám fanoušků směrem k předsedovi fotbalové asociace Miroslavu Peltovi se museli Brňané udržet v koncentraci, aby udrželi vedení 2:0. „Přerušení samozřejmě nikomu nepřidá," říká obránce Luděk Pernica. Jeho tým ale nakonec náskok bez problémů udržel.

12.5.2014

Obránce brněnské Zbrojovky Luděk Pernica (vlevo).Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Jaký mělo dlouhé přerušení zápasu vliv na jeho koncovku?

Na hru to vliv nemá. Je na každém hráči, jak se k tomu postaví. Trenéři nás nabádali, ať jsme na nohách. Museli jsme se hýbat a trochu protřepávat svaly. Třeba si taky můžeme na chvilku šlápnout na rotopedu. Záleží na každém zvlášť.

Jak jste pauzu strávil vy osobně?

Jen jsem se držel na nohách. Trochu se jsem se protřepal, byl jsem v pohybu.. Nic speciálního.

Jaké všechny možnosti udržení se v tempu vlastně na stadionu máte?

Máme v kabině rotoped, ten ale kluci využívají spíš před zápasem. O pauze jsem tam nikoho neviděl. Soustředili jsme se hlavně na to, abychom už zápas udrželi.

Využili trenéři neplánované přestávky k udílení taktických pokynů před závěrem zápasu?

Trenéři nám řekli, co bylo špatně, poradili nám. Hlavně apelovali na to, ať nic nepodceníme.

Jak se vám po pauze dostávalo zpět do zápasu?

Rozhodčí nastavil asi patnáct minut. Ale uplynulo to jak voda. Až jsem si říkal, jestli zápas neukončil dřív.

Jaký je obecně váš názor na současný trend, kdy rozhodčí kvůli vulgárním pokřikům z hlediště přerušují prvoligové zápasy?

Možná by měl svaz trošku ustoupit a být o něco benevolentnější.

Na chodbách jim vadí lidská moč a výkaly. Obyvatelé domu si stěžují

Kometa půjde do další bitvy, prověří ji "Bedýnka"

Brno – Nevybírali jsme si, mohli jsme tak akorát sedět doma u televize a dívat se, kdo na nás spadne, shrnuje asistent kouče hokejové Komety Martin Pešout očekávání soupeře pro semifinále play-off. Ve středu po jedenáctidenním čekání zahájí Brňané boj o finále, nastoupí na ledě Hradce Králové.

Zavadil zůstal na tribuně a Zbrojovka bez něj zklamala, v poháru končí

Opava /FOTOGALERIE/ – Měli dokázat, že se zvedají, jenže ani tohle se jim nepovedlo. Fotbalisté Zbrojovky po nevýrazných výkonech v nejvyšší soutěži nepřesvědčili ani v domácím poháru. Ve čtvrtfinále se utkali jako jediní s druholigovým protivníkem, jenže v Opavě prohráli 1:2 a v Mol Cupu končí. „Opava podala velice dobrý výkon. Její postup je zasloužený," uznal brněnský trenér Svatopluk Habanec.