Zvlášť, když domácí většinu utkání zlobili mladou brněnskou obranu, kterou téměř bezchybně dirigoval osmnáctiletý stoper Simerský. „Musím pogratulovat mužstvu za bojovný výkon od první do poslední minuty, viděl jsem poctivou práci a morálku po celých devadesát minut. Bohužel jsme si neodpustili výraznou chybu a Slavia má hráče, kteří ji využijíí. Výsledek je spravedlivý,“ hodnotil brněnský kouč Karel Večeřa.

Zbrojovku z úvodního tlaku vymanil pravý bek Pernica, který v 11. minutě dvacet metrů od slávistické branky elegantně zpracoval vysoký míč a pravačkou ho nechytatelně poslal do pravého horního roku Vaniakovy branky. „Nečekal jsem takový gól, jen jsem tušil, že tam snad míč půjde. Opřel jsem se do něj a spadlo to tam. Měl jsem štěstí,“ neskrýval Luděk Pernica, který dal v sedmi ligových startech třetí gól.

Slavia srovnala opět z prvotní převahy, kterou si vytvořila po přestávce. Pomohlo ji zaváhání brněnské defenzivy a spolupráce dvou střídajících hráčů. Jandův pokus gólman Bureš jen stěží vyrazil a nekrytý Vlček míč posunul do sítě. „Jsme zklamaní, protože jsme chtěli tři body, ale máme jen jeden. Byli jsme málo důrazní v koncovce, ale za vyrovnání jsem rád,“ mrzelo domácího trenéra Michala Petrouše.

Prvoligovou premiéru v jihomoravském dresu si odbyli srbský stoper Mitrovič, záložníci Valenta, Borek, Folprecht a v závěru střídající Bosňan Pejič.

Bodový zisk v Edenu před utkáním neočekávali ani nejzarytější fanoušci a v úvodním nepříznivém losu může Brňanům pomoc. V dalších kolech je čeká venku Mladá Boleslav a Sparta, doma pak olomoucká Sigma. „Každý plusový bod z venku je cenný. Kdybychom prohráli, Slavia by utekla, ještě ho chce potvrdit za týden v Boleslavi,“ prohlásil kapitán Brna Tomáš Došek.

SK Slavia Praha – FC Zbrojovka Brno 1:1

Poločas:
0:1. Branky: 63. Vlček – 11. Pernica. Rozhodčí: Franěk 3 – Chytil, Vysloužil. ŽK: Trubila, Hora (oba Slavia). Diváci: 4468.