Schuster v Plzni vyrovnal. Pak dostal direkt od gólmana

Plzeň, Brno – Ve dvou utkáních semifinále Poháru České pošty nedali brněnští fotbalisté Plzni ani gól. V neděli střeleckou mizérii proti Viktorii prolomil Aleš Schuster a Zbrojovka v předposledním utkání letošního ročníku nejvyšší soutěže na západě Čech remizovala 1:1.

25.5.2014

Fotbalisté Plzně remizovali v předposledním ligovém kole s Brnem 1:1.Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Jihomoravané v tabulce zůstali desátí, ovšem v sobotu hostí v Srbské ulici ulici devátý Jablonec, který stejně jako Zbrojovka posbíral 34 bodů. „S bodem z Plzně jsme spokojení," pravil brněnský trenér Václav Kotal.

Zatímco Viktoria nastoupila téměř v nejsilnějším složení, kouč Zbrojovky si vyzkoušel hru bez dispečera Pavla Zavadila. Naopak od první minuty naskočil poprvé v nejvyšší soutěži Jan Malík. „Bohužel jsme museli udělat několik vynucených změn, což se na naší hře v prvních třiceti minutách zápasu podepsalo. Nastoupili hráči, kteří letos nebyli tolik vytížení, a možná proto jsme hráli příliš ustrašeně," přiznal Kotal.

Plzeň od začátku plnila roli favorita a tlačila se před brněnského brankáře Hladkého, ve 23. minutě domácí záložník Kolář hlavou trefil spojnici břevna a tyče. Za tři minuty už přihrával a jeho křížný pas dopravil skluzem do sítě Tecl, který si připsal dvanáctý gól v sezoně.

Potom sudí Franěk na pět minut přerušil utkání kvůli vulgárním pokřikům na adresu šéfa fotbalové asociace Miroslava Pelty a plzeňský tlak pak polevil. „Do to té doby jsme hráli výborný fotbal, soupeře jsme k ničemu nepustili. Bohužel při přerušení jsme vypadli z rytmu. I celý druhý poločas jsme odehráli křečovitě," podotkl plzeňský trenér Dušan Uhrin mladší.

Zbrojovka čtyři minuty před přestávkou srovnala, když centr Keresteše dopravil hlavou do sítě Schuster. Po srážce s plzeňským brankářem Kozáčikem ovšem zůstal otřesený za zemi. Diváci se nejprve domnívali, že rozhodčí zapískal faul, nakonec gól platil. „Jak jsem odhlavičkoval balon, dostal jsem od Kozáčika kontr a pak už nic nevím. Až ke mně přiběhl Perňa (Luděk Pernica – pozn. red.) a řekl, že jsem dal gól. Zbytek půlky jsem byl takový poblblý," povídal Schuster.

Ve druhém poločase si Plzeň vytvořila šance, ale Petrželu i Koláře vychytal brněnský gólman. V závěru tak mohli rozhodnout hosté, jenže po skvělé přihrávce Skaláka přestřelil z hranice malého vápna Lutonský. „Bohužel se nám nepodařilo zrealizovat naše šance," dodal Kotal.

Viktoria Plzeň – Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)

Branky: 26. Tecl – 41. Schuster.
Rozhodčí: Franěk – Kříž, Peřina.
ŽK: Limberský, Horváth, Řezník, Hejda – Buchta.
Diváci: 10.267.

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Hořava (46. Horváth), Hrošovský – Petržela, Kolář, Končal (80. Wágner) – Tecl (63. Ďuriš). Trenér: Uhrin ml.
Brno: Hladký – Schuster, Košťál, Pernica – P. Buchta (58. Skalák), Malík, Šisler, Keresteš – Lutonský (84. Šumbera), Pašek (88. Kunc), Hyčka. Trenér: Kotal.