„Klidně řeknu, že to byla z naší strany ostuda. Hráli jsme zbytečně úplně připo… ," poznamenal po utkání trenér Rosic Daniel Břežný.

Blansko chtělo navázat na první výhru nad Přerovem a zapomenout na prohru v Polné, kde nastoupilo bez Švancary. Tribuny se postupně plnily, fanoušci očekávali podobné představení jako minule. A dočkali se. Švancara už v sedmé minutě dokončil akci, kterou rozjel na levé straně od začátku aktivní Nečas. Z ostrého úhlu překvapil gólmana Zádrapu, místo očekávaného centru jej přehodil přesným obloučkem, který zapadl do vzdálenější šibenice.

Švancara pak nabídl tutovku Trtílkovi, jeho střelu ovšem obrana zblokovala. Tentokrát rozhodčí fotbalového kouzelníka nezvykle často zastavovali kvůli ofsajdu. Stejně jako při dalším gólu, který nakonec neplatil. Na druhé straně prošel Přichystal v samostatné akci přes obranu, při zakončení do prázdné brány už ale ztratil stabilitu a mířil vedle.

V poslední minutě prvního poločasu to vypadalo na další branku. Nečase vychytal Zádrapa, domácí se neprosadili ani z dorážek v následné mele, která zaváněla penaltou.

V 51. minutě se rozběhl k dalšímu úniku Švancara, zprava se dostal do střelecké pozice a nešťastného gólmana Rosic opět přehodil elegantním obloučkem. Za stavu 2:0 Rosice ovládly střed hřiště, lépe kombinovaly, dostávaly se až do zakončení, kde ale naprosto selhávali koncoví hráči, případně na poslední chvíli zasahovali obránci Blanska. A v 70. minutě předvedl sérii pohotových zákroků gólman Juran, který s velkým nasazením držel nulu.

Vzápětí se už poněkolikáté zničehonic zjevil za obranou Rosic Švancara a branku nabídl tentokrát Tomáši Jarůškovi. Ten předvedl, co se od brněnské legendy naučil, gólmana přehodil chladnokrevným lobem pod víko. Za stavu 3:0 už trochu docházely písně neúnavnému kotli rosických fandů, kteří svůj tým hnali nejprve za výhrou, pak aspoň za čestným gólem. Marně.

Naopak, zvýšit vedení mohli ještě několikrát domácí. Švancarovo zakončení nejdříve zblokovala obrana, v 83. minutě pak našel centrem z pravé strany kopačku Fouska, ten míč napálil vysoko nad. Chytrost ještě ukázal v závěru zápasu střídající Kratochvíl, který pustil přihrávku Švancary na Jukla, ani ten ale bránu netrefil. „Pokud vyhráváme, tak to nevadí," komentoval zahazování šancí svých spoluhráčů gólman David Juran.

Výhru 3:0 vidělo 663 diváků, kteří jen těžko mohli odcházet zklamaní. Petr Švancara jim dal, co chtěli, včetně podpisů a společných fotek po zápase. Blansko vyhrálo a v návštěvnosti mezi divizními týmy zatím suverénně vede.

„Naše taktika je taková, že celý tým pracuje na tom, aby Petr mohl hrát svoji hru. Nahrál na gólovky, některé šance bohužel hráči neproměnili. První poločas podle mě snese měřítko. Ve druhé půlce po odstoupení Trtílka už to bylo horší, trochu nás to vyhodilo z koncepce, museli jsme si zvyknout, ten pohyb už byl horší," popsal utkání trenér Blanska Michal Kugler.

Trenéru Rosic Břežnému se utkání hodnotilo hůř. „Nechci říkat, že to bylo jenom o Švancarovi, každopádně jsme měli více ze hry, předváděli jsme dobrou kombinaci, ale co je to platné, když nejsme schopní dát gól," zlobil se po zápase.

divize D

FK Blansko – FC Slovan Rosice 3:0

Poločas: 1:0. Branky: 7. a 51. Švancara, 71. Jarůšek. ŽK: 0 – 39. Huška, 73. Makiš, 75. Malata.

Diváků: 663. Rozhodčí: Klement – Šula, Vejtasa. Delegát: Vidlák.

Blansko: Juran – Gromský, Šplíchal, Müller, Šíp – Jarůšek (86. Kratochvíl), Kugler, P. Fousek, Nečas (79. Chloupek) – Trtílek (48. Jukl), P. Švancara.

Trenér: Kugler.

Rosice: Zádrapa – Rybníček, Selinger, Huška, Drbal – Fojtík (52. Moučka), Lang (58. Makiš), Havlásek, Chlup – Přichystal (69. Pecha), Malata.

Trenér: Břežný.