Řezníček chyběl. Jablonec nadělil Zbrojovce opět tři góly

Jablonec, Brno – Proti houževnatým Severočechům jim to prostě nejde. Fotbalisté brněnské Zbrojovky padli v devatenáctém kole nejvyšší soutěže v Jablonci stejně jako na podzim 0:3. Dvěma góly se v sobotu na zničení Brňanů podílel Stanislav Tecl, trefil se i Rus Vjačeslav Karavajev. Severočeši vyhráli doma podruhé po sobě a poskočili před soupeře na šesté místo tabulky. Zbrojovka prohrála ve vzájemných zápasech počtvrté za sebou a protáhla čekání na vstřelený gól v ligových duelech v Jablonci na 787 minut. „Našemu výkonu chyběly ligové parametry, chyběl nám důraz v osobních soubojích. Navíc jsme předvedli naivní chyby, kterých soupeř dokázal využít. Mohlo to skončit i debaklem," mluvil brněnský kouč Václav Kotal zklamaně.

27.2.2016 AKTUALIZOVÁNO 27.2.2016

Fotbalisté Zbrojovky Brno v utkání s Jabloncem - ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Jablonecký trenér Zdenko Frťala udělal oproti prohranému derby v Liberci tři změny v základní sestavě a poprvé nasadil posilu do obrany Hybše. Hostům chyběl karetně potrestaný útočník Jakub Řezníček a na hrotu místo něj nastoupil Stanislav Vávra. „Chtěli jsme hrát tak, abychom zúročili ofenzivu a šance proměnili, což se nám částečně podařilo. Po prvním gólu museli hosté otevřít hru, my chodili do otevřené obrany, z toho dali další dvě branky a jasně vyhráli," prohlásil spokojeně severočeský stratég.

Brňané v Jablonci v rámci ligy nevyhráli od května 2007, dnes ale zahrozili jako první. V osmé minutě zahrál přímý kop kapitán Zavadil a domácí brankář Bárta jeho střelu s námahou vyrazil na roh. Na opačné straně o chvíli později vytáhl Bredovu nebezpečnou ránu Melichárek.

Severočeši postupem času získávali převahu, do větších šancí se ale dostávali těžko. Až v 38. minutě našel Hybš volného Tecla a ten střelou mezi nohy překonal Melichárka. Hosté marně reklamovali ofsajd. Jablonecký útočník skóroval i ve třetím jarním kole. „V úvodu jsme běhali, ale nemělo to žádný účinek. Do prvního gólu jsme hráli relativně dobře," podotkl Kotal.

Minutu před přestávkou mohla Zbrojovka odpovědět, Hyčkův pokus ale skončil těsně vedle tyče. Brno začalo aktivně i druhou půli, větší šanci si však nevytvořilo.

Naopak pojistit vedení mohl Jablonci Trávník, proti němuž dobře vyběhl Melichárek a odvrátil míč. Druhého gólu se domácí dočkali v 71. minutě. Po Kerestešově chybě rychle vhodil Masopust, míč se od Tecla dostal ke Karavajevovi a ten s přispěním Malíkovy teče překonal Melichárka.

Třetí trefu mohl vzápětí přidat Greguš, pálil však nad. Přesto se Severočeši ještě jednou radovali. Po rychlém brejku v 81. minutě předložil střídající Masopust míč před branku, kam si naběhl Tecl a v klidu zaznamenal druhý gól v utkání. Čtvrtou trefu odmítl Wágner, který ve vyložené pozici mířil nad. „Byl bych rád, kdyby se hráči nad výkonem zamysleli. Nejvíc mě mrzí ten konec, klidně jsme mohli dostat i pět gólů a odjet s ostudou," komentoval Kotal nevyvedený závěr svých svěřenců. (čtk)

FK Jablonec - Zbrojovka Brno 3:0 (1:0)

Branky: 38. a 81. Tecl, 71. Karavajev

Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Melichar. ŽK: Hanousek (Jablonec)

Diváci: 2180

Sestavy:

Jablonec: Bárta - Karavajev, Kysela, Beneš, Hybš - Hübschman - Trávník (79. Hanousek), Greguš, Pospíšil (84. Wágner), Breda (57. Masopust) - Tecl. Trenér: Frťala.

Brno: Melichárek - Hyčka, Košťál, P. Buchta, Keresteš - Pašek (78. Škoda), Zavadil, Malík, Lacko (68. Brigant), Lutonský - Vávra (58. Chrien). Trenér: Kotal.

Autor: Jan Pařík

27.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Nový Moravák svlaží vodotrysky. Vítězný návrh počítá v zimě i s kluzištěm

Brno /VIZUALIZACE/ – Ochlazení v horké letní dny nebo jízdu na bruslích v zimě nabídne po rekonstrukci Moravské náměstí v Brně. Radnice Brna-středu chce vytvořit prostor s vodní plochou a kavárnou, který lidi naláká k odpočinku. V pátek oznámila výsledky architektonické soutěže na podobu náměstí. Z dvaceti návrhů zvítězil v soutěži projekt kanceláře Consequence forma.

Vlak srazil ženu na nádraží v Rosicích. Na místě zemřela

Rosice – Pod koly vlaku zemřela šestatřicetiletá žena v sobotu v Rosicích u Brna. Podvečerní nehoda komplikovala vlakovou dopravu na trati mezi Brnem a Jihlavou.

Vive la France! Bitvu tří císařů opět ovládli Napoleonovi vojáci

Tvarožná /REPORTÁŽ/ – Po 211 letech se historie na Slavkovském bojišti v sobotu odpoledne zopakovala. Přibližně tisícovka vojáků oděných do dobových uniforem před zraky několika tisíců lidí svedla boj připomínající Napoleonovo vítězství v bitvě tří císařů z roku 1805.