Sbírat body po jednom je málo, lituje střelec jediného brněnského gólu Škoda

Brno /ROZHOVOR/ – Jako jediný se v zápase trefil na branku soupeře a hned skóroval. Gól brněnského záložníka Michala Škody však ke třem bodům nevedl. Zbrojovku zmrazil pár minut před koncem utkání s Hradcem Králové Marek Plašil a domácí už tak počtvrté ze šesti zápasů remizovali. Tentokrát 1:1. „Bohužel přišlo vyrovnání. Zvedneme hlavy a tři body musíme urvat příští týden na Dukle nebo pak doma se Spartou," vyhlašuje osmadvacetiletý brněnský fotbalista.

19.9.2016

Michal Škoda slaví gól v zápase proti Hradci Králové.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Co se vám před vyrovnáním honilo hlavou?

Mysleli jsme na to, abychom vedení udrželi až do konce. Nezvládli jsme to a jsme zklamaní.

Utrápená výhra vás mohla po nepřesvědčivých výkonech nakopnout…

Když jsme dali gól, věřili jsme, že se zvedneme. Bohužel přišlo vyrovnání. Zvedneme hlavy a tři body musíme urvat v sobotu s Duklou nebo pak ze Spartou doma urvat. Sbírat body po jednom je málo.

Čím si vysvětlujete, že jste za zápas vystřelili jen jednou na bránu?

Nevím. Nehráli jsme bůhví jak. První půle byla z naší strany nervózní, ve druhé už nám to šlo líp, Hradec hrál jen na brejky. Gól jsme tam nakonec dotlačili, jenže to k výhře nakonec nevedlo.

Co v prvním poločase vázlo?

Byli jsme slabí na míči. Nedařila se kombinace. Šlo o divný nervózní výkon.

Jednalo se o dozvuk zpackaného zápasu s Bohemians, kde jste padli 0:3?

Ne. Tam jsme sice podali špatný výkon, jenže jsme ho v pondělí hodili za hlavu a soustředili se už jen na Hradec.

Perete se i se sebevědomím?

Taky se to dá říct. Nervozita byla znát. Ve druhé půli jsme se zvedli, ale málo platné.

Ze šesti utkání máte čtyři remízy. Co schází k tomu, abyste duely dovedli k výhře?

V sobotu chyběly asi tři minuty. Přišla standardka a bylo po třech bodech.

Autor: Jan Pařík

19.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Nelze jít na hřiště podělaný, upozorňuje gólman Melichárek

Brno – Zatímco za celou loňskou sezonu vytahoval brněnský gólman Dušan Melichárek míč z branky pouze pětadvacetkrát, za podzimní část nového ročníku nejvyšší fotbalové soutěže se ohnul pro tři balony navíc. V 16 utkáních obdržel 28 branek. „Prohráli jsme tady pouze se Slavií, ale snad ani není možné, kolik bodů máme," nechápal třiatřicetiletý brankář.

OBRAZEM: Mikuláš rozdával dobroty odvážným dětem na náměstí Svobody

Brno – Děti v centru Brna po roce opět přivítaly Mikuláše spolu s jejich pomocníky anděly a čerty, kteří dorazili na náměstí Svobody v pondělí krátce po setmění. „Akce začala na Zelném trhu, kde byl velký sraz Mikulášů. Odtud se spolu vydali na náměstí Svobody, kde farář Tomáš Koumal dětem vysvětlil třeba to, proč si svatého Mikuláše připomínáme," řekla mluvčí brněnského turistického informačního centra Gabriela Peringerová.