Se všemi obdrženými góly se dalo něco dělat, komentoval prohru Melichárek

Brno /ROZHOVOR/ – Stačily tři chvíle nepozornosti a bylo zle. Fotbalisté brněnské Zbrojovky nezvládli druhou část prvního poločasu nedělního zápasu šestého prvoligového kola na hřišti pražských Bohemians a padli 0:3. „Bohemka byla sice od začátku nebezpečnější, jenže my si za dvacet minut prohráli celý zápas. Po pauze na občerstvení přišla asi nekoncentrovanost. To se nám nesmí stávat," popisuje dvaatřicetiletý brněnský gólman Dušan Melichárek úsek hry, kdy Pražané rozhodli o svém triumfu.

12.9.2016

Fotbalový brankář Dušan Melichárek.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

Váš tým padl v lize naposledy na konci dubna, kdy dostal čtyři branky od Liberce. Jaké bylo po čase lovit ze sítě víc míčů?

Zvlášť vzteklý jsem nebyl. Mrzelo mě, že jsme si duel prohráli vlastním přístupem. V utkání jsme naprosto propadli. Po poločase jsme prohrávali 0:3 a nebylo, co řešit.

Dal se některý ze zákroků při obdržených gólech vyřešit líp?

Když jsem se zpětně díval na opakované záběry, tak se něco dalo dělat se všemi brankami.

Před třetím gólem jste vyběhl na balon, jenže jste ho odkopl přímo k nohám protihráče, který vás přeloboval z půlky hřiště. Jak jste moment viděl ze svého pohledu?

Šel jsem do souboje o míč a potřeboval ho vyhrát. To se povedlo, jenže to bohužel dopadlo tak, že odkop šel přímo k hráči Bohemky. Nechci se vymlouvat na to, že jsem třeba neměl víc štěstí. Škoda byla, že se jednalo o třetí gól těsně před poločasem. Kdyby nepřišel, mohli jsme s utkáním ještě něco dělat.

Viděl jste ihned po zásahu balonu, že je zle?

Snažil jsem se ihned mazat zpátky do brány. Za mnou byl ještě Lukáš Vraštil, o němž jsem si myslel, že míč stihne odkopnout. Bohužel to nestihl. Podobný gól jsem asi ještě nedostal.

Je výsledek 0:3 pro Zbrojovku až moc krutý?

Jde o zasloužený výsledek, protože Bohemka dala tři branky a my žádnou.

Za stavu 0:0 měl šanci Jakub Řezníček. Kdyby ji proměnil, vypadá zápas jinak?

Těžko říct. Klidně to mohlo skončit jedna nula pro nás. Jenže tak nepřemýšlím, pokazili jsme si to sami.

Kouč Svatopluk Habanec povídal, že se druhá půle dohrávala. Viděl jste to podobně?

Bohemka pak hrála, co potřebovala. Její hráči zalezli a vyčkávali. Nedá se říct, že bychom se nesnažili, každý hráč chce vždy s nepříznivým výsledkem něco udělat.

Autor: Jan Pařík

12.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
Zbrojovka prohrála na domácím trávníku s Libercem 1:2.

Hladký poprvé chytal proti Brnu. Liberecký kouč vsadil na jeho zvýšenou motivaci

Evropský týden mobility na Moravském náměstí pod sochou Jošta představil i červené sportovní auto.
2 8

Týden mobilty představí elektromobily i nový autobus pro handicapované

Státní zástupce uznal chybu. Obviněný z krádeže bitcoinů přesto zůstane ve vazbě

Brno – Nové důkazy předložili v úterý znalec i státní zástupce. U Krajského soudu v Brně pokračovalo řízení s Tomášem Jiříkovským. Původně podle obžaloby získal provize přes pět milionů korun v bitcoinech za obchod s drogami. V této virtuální měně měl dalších šestnáct milionů ukrást. Obžaloba ho viní také z nelegálního držení zbraní.

O titul Park roku 2017 soutěží i brněnský park. Rozkládá se nedaleko Ronda

Brno /ANKETA/ – Park ve vnitrobloku mezi Křídlovickou a Zahradnickou ulicí soutěží o titul Park roku 2017. „Park je zcela nový a jeho stavba jsme konzultovali s místními obyvateli, což je jistě součástí jeho úspěchu,“ řekla za radnici Brna-střed Kateřina Dobešová.

Co vadí Jihomoravanům? Silnice i cena vody

Jižní Morava - Exkluzivní průzkum deníku Rovnost zjistil, co v kraji nejvíce trápí Jihomoravany. Nejčastěji zmiňovali špatný stav silnic, sucho a ceny vodného a stočného. Naopak ocenili veřejnou dopravu.

Ve vyškovských kasárnách údajně vybuchly granáty. Jeden voják zemřel

Vyškov – Jeden mrtvý voják a další zraněný. Na místě vrtulník. Panika. Evakuace. Tak to v úterý krátce před devátou hodinou ráno vypadalo podle očitých svědků poblíž hlavní budovy v areálu Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově. V místě údajně vybuchly granáty. „Všechny nás evakuovali. Jeden voják neměl šanci přežít,“ informovala Vyškovský deník Rovnost jedna z příslušnic dědické vojenské posádky