Škoda? Zlobil spíš ten náš, usmíval se brněnský brankář Melichárek

Brno – Až ve třetím kole si Dušan Melichárek připsal první start v novém ročníku. V pátečním domácím utkání první fotbalové ligy proti pražské Slavii se zapotil víc spíš z teplého počasí, než ze střel hostů. „Moc šancí nebylo ani na jedné straně. Musím říct, že naše obrana šlapala," hodnotil gólman brněnské Zbrojovky po výhře 1:0.

8.8.2015

Gólman Brna Dušan MelichárekFoto: Dušan Dufka

Úvodní dva zápasy Melichárek vynechal kvůli nemoci. Stihl se dát dohromady zrovna, když bylo třeba. Ze středečního tréninku totiž odešel se zraněním Martin Doležal, který se zaskvěl v minulém kole v Mladé Boleslavi. „Kdyby byl Dolík v pořádku, asi nechytám," přiznal jedenatřicetiletý brankář.

Největší hrozba hostů měl být Milan Škoda, brankově se však neprosadil. „Jaký Škoda zlobil? Myslím, že spíš ten náš," vyzdvihl Melichárek se smíchem Michala Škodu, který jedinou brankou rozhodl večerní utkání a prakticky porazil bratra Milana.

„Spíš jsme Milana odcouvali a bylo to o tom, jestli to trefí," dodal.

Zbrojovka si do druhé půle utkání přenesla jednobrankové vedení. Ve druhé pětačtyřiceti­minutovce však Brňané přestali být aktivní. „Druhý poločas to nebylo dobré, přišlo mi to jako čekání na gól. První poločas byl z naší strany kvalitní," povídal Melichárek.

S týmem má ze dvou domácích duelů šest bodů. „Potřebujeme zápasy ubojovat s tím, že nás poženou diváci. Nejsme technické mužstvo jako Plzeň nebo Sparta, co si budeme namlouvat," prohlásil.

PETR MUSIL

Autor: Redakce

8.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
Barokní kašna Parnas na Zelném trhu v Brně.

Kašnu Parnas opět naplní voda. Po dvou letech

Zbrojovka víc střílí góly, ale body jí chybí. Nadále proto bojuje o záchranu

Na dálnici se převrátilo nákladní auto na střechu. Hasiči přečerpávají naftu

Šlapanice – Na střechu se obrátilo při dálniční nehodě nákladní auto v úterý kolem čtvrt na devět ráno. Stalo se to na 203. kilometru dálnice D1 ve směru na Ostravu poblíž Šlapanic na Brněnsku.

V exekuci? Lidé dluží víc, než je roční rozpočet města

Jižní Morava – Spotřební úvěr, který se vymkl kontrole, podnikatel marně čekající na zaplacení dodávky či služeb. I z takových důvodů končí Jihomoravané v exekuci. Podle statistik je nejhorší situace v Miroslavi na Znojemsku. S exekutory musí jednat každý šestý obyvatel. Lidé dluží víc peněz, než činí roční rozpočet města. Radnice letos hospodaří se stovkou milionů. Soukromé nezvládnuté dluhy představují sumu o sedmdesát milionů vyšší.

Oteplení na jižní Moravě: bude přes dvacet stupňů

Jižní Morava – Teplejší počasí si v úterý užije většina Jihomoravanů, meteorologové na území kraje očekávají polojasno až oblačno. „Nejvyšší odpolední teploty vystoupají od sedmnácti až k jednadvaceti stupňům Celsia," uvedla Jitka Kučerová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Tři mrtví mezi Závistí a Černou Horou: za tragickou nehodou stálo předjíždění

Blanensko – Předjíždění. To podle všeho stojí za tragickou dopravní nehodou dvou osobních aut, ke které došlo v sobotu na silnici I/43 mezi obcemi Závist a Černá Hora na Blanensku. Zemřeli při ní tři lidé. Dva muži na místě a třetí po převozu do nemocnice.