Fotbalisté 1. FC Brno si tak zřejmě pobyt na současném stadionu v Srbské ulici zřejmě o něco prodlouží. „Co se týče zázemí pro hráče, je to super. Máme všechno co potřebujeme, regeneraci a tak. Ale samotný stadion patří asi v první lize k těm horším, vzhledem k tomu, jak se spousta jiných stadionů zlepšuje,“ říká kapitán brněnských fotbalistů Jan Trousil. „Hřiště je daleko od tribun, je to neosobní. Určitě to není ideální,“ dodává opora 1. FC Brno.

Právě atmosféra v hledišti se často přenáší i k hráčům na hřiště. „Když loni chodilo v průměru přes pět tisíc diváků a na šlágry se Slavií nebo Baníkem bylo téměř vyprodáno, byla atmosféra skvělá i na Srbské. Ale když se hraje se soupeři typu Kladna nebo Zlína a přijdou dva nebo tři tisíce, je to horší. Z hlediště jsou slyšet jednotlivé výkřiky, které většinou nejsou nijak pozitivní. To se pak hraje těžko,“ vysvětluje Trousil.

A přidává příklad dobrého fotbalového prostředí. „Slavii udělal nový stadion podle mě tak deset bodů. I když je tam deset tisíc lidí, tedy polovina kapacity, vytváří to dojem, že je plno. A lidi se nebaví jen fotbalem, ale i tím, že fandí. A to hráči cítí. Na Srbské je to problém, i když se pár kluků snaží o povzbuzování, zbytek stadionu se nepřidá.“

Nový stánek za Lužánkami by samotní fotbalisté uvítali. „Určitě by to bylo super. Pokud by diváci přišli do kulturního prostředí, nepršelo na ně, měli dostatek bufetů a neměli by třeba strach si sednout na záchod, věřím, že by chodili. Snad se co nejdřív dočkáme,“ uzavírá Trousil.